473 Shares 7085 views

Jak wybrać kontroler MIDI?

Od dawna dla producentów i inżynierów dźwięku MIDI-kontroler jest ważnym atrybutem, który pomaga tworzyć piękną muzykę. Instrumenty wirtualne zawsze brzmieć inaczej, więc są ozdobą każdej melodii.


Ze względu na fakt, że wielu muzyków mocno dba o jakość produkowanych wyrobów, nasuwa się pytanie: jak wybrać typ kontrolera MIDI? Ten artykuł opisuje wskazówki i podstawowe kryteria wyboru.

Czym jest MIDI-kontroler?

W odległym urządzeniu 80. takie jak sterownik, wykorzystywany do sterowania pracą muzyka Czy wielu Synthesizer użyciu jednej klawiatury. Pomysł ten okazał się sukcesem, więc ten typ urządzenia natychmiast stało się powszechne. Jeśli w tym czasie nie mogli kupić, a następnie w momencie kontrolerzy znacznie zmniejszona w cenie. Muzyków, inżynierów dźwięku, kompozytorów, wykonawców, DJs – wszyscy używają podobnych urządzeń.

Czym jest MIDI-kontroler? Jest to urządzenie, które posiada klawiaturę. Jest ona podobna do klawiszy fortepianu i syntezatorze. Do tego dodano uchwyt, różne przyciski i suwaki. Podczas interakcji z nimi jest przenoszony do modułów dźwiękowych melodii, które są typu zewnętrznego. Mówimy o laptopach i innych urządzeniach. Innymi słowy, kontrolery (większość z nich) nie może samodzielnie dokonać dźwięk. Są one przeznaczone do sterowania bity, muzykę i inne parametry przejętymi z zewnątrz urządzenia (moduły dźwiękowe).

Jakie zalety ma kontroler MIDI? Najbardziej oczywiste: jest uniwersalny i przenośny. Dzięki nim można używać wszystkich efektów wirtualnych i zarządzanie zaawansowane oprogramowanie. Nieście go łatwo za pomocą, na przykład, laptop bag.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed zakupem kontrolera, trzeba myśleć o tym, co to jest. Warto odpowiedzieć na te pytania, dadzą dokładną reprezentację jaka wersja ogromnym zakresie dopasowania.

Co kontroler będzie używany? Urządzenie, które jest przeznaczone do występów na etapie powinna być z materiału, który jest odporny na obciążenia mechaniczne. Biorąc pod uwagę, że większość kontrolerów jest wykonany z tworzywa sztucznego, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wersjach metalowych. Konieczne jest również, aby określić typ silnika i klawiszy numerycznych. Jeśli nie będzie zbyt dużo, to może mylić przypisanie dowolnej chwili podczas występów na żywo.

DJ jest w porządku, mała MIDI-kontroler. To sprawia, że dość łatwo, jeśli ktoś orientuje się w elektronice z własnymi rękami. Zrozumiałe jest, że DJ-e często korzystają z domowych instrumentów. Więcej na ten temat można przeczytać trochę niższa. W celu uzyskania takiego urządzenia jest to konieczne ze względu na to, że należy również ramiona i suwaków. Bez nich, program (MIDI-kontroler działa tylko w parze z nim) nie będzie wykonywać żądane funkcje.

W przypadku gdy edycja muzyk śledzi w łóżku, samolotem, samochodem, czy gdziekolwiek indziej, głównym niuans przy wyborze jest przenośność. Biorąc pod uwagę, że urządzenie działa na mocy, trzeba zwracać uwagę na tych, którzy są w stanie być pobierana z magistrali USB.

MIDI kontrolery od Pioneer

MIDI-kontroler Pioneer – urządzenie, które zawsze jest popyt. Na rynku takich urządzeń producent od dawna w pierwszej trójce. Jaka jest różnica między „Related” „modelu Pioneer” od siebie? Tylko obecność dodatkowych funkcji, które pojawiają się na panelu sterowania konwencjonalnych przycisków mechanicznych. Dowolny sterownik tego znaku ma doskonałą Jogi. Pojawienie się poważna i elegancka. Imponujące wymiary urządzenia są kompensowane przez jego funkcjonalność maksymalnej.

Nie ma potrzeby zastanawiać się, który model wybrać. Należy natychmiast zajrzeć do DDJ-T1. Urządzenie doradzał wielu znanych didżejów. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Panel sterowania jest wygodne przyciski są wciśnięte bez najmniejszych problemów, maszyna porusza się łatwo.

Novation Launchpad kontroler

MIDI-kontroler Novation Launchpad jest zaprojektowany specjalnie do użytku z Ableton Live. Urządzenie nadaje się do działań na scenie iw studiu domowym. Dzięki nim będzie także łatwy do przeprowadzenia dyskotekę. Jednostka Siatka składa się z 64 przycisków. Jest on wyposażony w dodatkowe efekty i funkcje do pracy z oprogramowaniem. Do urządzenia można podłączyć komputera za pośrednictwem kabla USB. Kontroler współpracuje z rodziny „windose” i niektórych innych systemów operacyjnych.

MIDI-kontroler własnymi rękami – rzeczywistość czy mit?

Domowe MIDI kontrolery od dawna zapotrzebowanie. Co jest potrzebne do realizacji pomysłów w rzeczywistości? Musimy schemat, który będzie lutowania i montażu urządzenia, budżet, fizyk lub elektryka, który jest kompetentny w tej dziedzinie.

Oprócz strony technicznej wiedzy, musimy zadać sobie pytanie, ile twórca wie o kontrolerach. Dla prawidłowego montażu urządzenia, które spełni wszystkie oczekiwania, trzeba zrozumieć, jak najlepiej korzystać z bazy danych, która zbierze modelu, a także tam, gdzie chcesz zainstalować panel sterowania. Pytanie jest dość skomplikowane, ale wykonalne. Obecnie, istnieje wiele gotowych programów, które mogą zostać zamontowane sterownik. Najważniejsze – self-poczęte i cierpliwości.

marka model Akai

Firma Akai niedawno wydała nowy kontroler, zwany RPP dotykowy. W przeciwieństwie do urządzeń pokrewnych, wyświetlacz jest 7-calowy. Jest to o wiele łatwiejsze do pracy z nim. Na podstawie opinii, muszę powiedzieć, że ten model jest opisany jako przykład, jeśli chodzi o profesjonalnych kontrolerów. Patrząc na niego, a biorąc pod uwagę funkcjonalne, natychmiast eliminuje pytanie, jak wybrać takie urządzenie. Program działa szybko i sprawnie, problemy nie powstają, a awarie są niezwykle rzadkie.

Jedyną wadą może być wspomnieć, że kontroler nie jest w stanie działać bez zasilania sieciowego, ponieważ nie ma baterii. Od dawna znane na rynku marki Akai. MIDI-kontroler jego produkcji jest potężnym i wysokiej jakości urządzenie, które może wytrzymać duże obciążenia. Często niektóre modele wykorzystane w scenie.