679 Shares 9614 views

Jak zrobić zdjęcie ekranu komputera w systemie Windows i Mac OS

Jeśli znajdziesz coś naprawdę ciekawego w internecie, będziemy chcieli, aby uchwycić go w pamięci komputera. W tym względzie, i pojawiają się pytania o tym, jak zrobić zdjęcie ekranu komputera i zapisać obraz. Na szczęście, dziś istnieją różne sposoby, aby wysokiej jakości obrazów cyfrowych na ekranie komputera.


Poniższe wskazówki powie, jak zrobić zdjęcie ekranu komputera uruchomionego na różnych systemach operacyjnych.

Korzystanie Screen Capture

Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów, aby stworzyć cyfrowy obraz na ekranie komputera nie jest podłączone przy użyciu aparatu. Dwa główne główne systemy operacyjne – Windows i Mac OS – umożliwia przechwytywanie obrazu na ekranie komputera za pomocą kilku prostych naciśnięć klawiszy. Plik zostanie zapisany na dysku twardym, gdzie można zaimportować do programu do edycji obrazów i zmiany. Można również wczytać zapisany obraz na portalu społecznościowym, wyślij go do znajomych lub przesłać do telefonu za pośrednictwem Bluetooth. Opcje dotyczące stosowania tych zdjęć są praktycznie nieograniczone, a można to zrobić bez aparatu.

Jeśli komputer jest uruchomiony system Mac OS, masz kilka opcji tworzenia cyfrowego obrazu na ekranie komputera. Poniższa lista zawiera różne kombinacje klawiszy, które można wykorzystać do robienia zdjęć mac ekranem. Jabłko klucz o nazwie command Komenda znajduje się bezpośrednio po lewej i prawej stronie spacji.

Command-Shift-3: Dzięki tej kombinacji klawiszy można zrobić zrzut całego ekranu i zapisać go na pulpicie w postaci pliku cyfrowego.

Command-Shift-4: Po odbyciu tych trzech klawiszy, aby wybrać obszar ekranu, który chcesz przechwycić. Następnie przytrzymaj Command-Shift-3, aby zrobić zdjęcie ekranu w wybranej części i zapisz plik na pulpicie.

Jeśli szukasz sposobu, aby zrobić zdjęcie ekranu na komputerze z systemem Windows, to trochę bardziej skomplikowane, ale odbywa się na tych samych zasadach ogólnych.

Nacisnąć klawisz Print Screen na klawiaturze. Klucz ten jest zazwyczaj oznaczona «PrtScn». Naciskając ten przycisk cały ekran komputera zostanie skopiowany do schowka. Możesz także przytrzymać Alt «» i kliknij «» PrtScn do mocowania tylko aktywne okno.

Otwórz program do edycji zdjęć. Po naciśnięciu przycisku «PrtScn» Otwórz dowolny program do edycji obrazu, na przykład, farba lub Photoshop. Następnie można wkleić obraz ze schowka do programu. Gdy obraz będzie w programie do edycji obrazów, można przyciąć go lub zmienić według własnego uznania.

Oczywiście, powyższe metody są skuteczne, ale mogą zaistnieć sytuacje, w których nie będą działać. Na przykład, jeśli pracujesz na komputerze publicznym i nie można zapisywać plików na pulpicie. W takich sytuacjach, tylko odpowiedź na pytanie – w jaki sposób, aby zrobić zdjęcie ekranu jest użycie aparatu cyfrowego. Tylko nie zapomnij, że aparat powinien mieć wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości obrazu może wymagać dodatkowej konfiguracji.