203 Shares 5686 views

Gdzie jest najdłuższy budynek na świecie?

Mówiąc o nowoczesnej architekturze i osiągnięć urbanistycznych, większość z nas są nazywane jako wybitnych budynków wysokich budynków. Co o budynkach, które mogą pochwalić się znaczną długość standardowej wzrostu? Gdzie jest najdłuższy budynek na świecie?


Uznany rekord w Łucku

Łuck – starożytne miasto ukraińskie dzisiaj cieszyć się stosunkowo dużą popularnością wśród turystów. W historycznym centrum można odwiedzić główną atrakcją turystyczną – zamek. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że to jest w ich rodzinnym mieście jest najdłuższy budynek mieszkalny na świecie. Budynek, hit „Guinness Book of Records”, posiada podwójne Adres: Aleja Reunion i ulica Młodzieży. Jeśli spojrzeć na uchwycie dom-record z lotu ptaka, to łatwo zauważyć, że jego kształt przypomina plaster miodu. Budynek składa się z wielu budynków i wysokości 5 pięter 9. Budynek imponujący kompleks mieszkalny został rozpoczęty w 1969 roku. Dopiero po 11 roku najdłuższy budynek na świecie został oddany do eksploatacji i otrzymał swoje pierwsze osadników zadowolony. Co ciekawe, nawet dzisiaj ten atrakcją turystyczną pozostaje nieformalny. O długi dom nie piszą w przewodnikach turystycznych. Nawet wielu właścicieli lokali nie wiedzą, że mieszkają w budynku, który ma długość rekordu.

Fakty i mity

Najdłuższy dom na świecie został zbudowany przez architektów Rostislav Metelnitskim i Basil Malovitsa. Oficjalnie Długość budynku wynosi 1750 metrów, ale jeśli mierzyć budynek ze wszystkich oddziałów, będzie bardziej imponująca figura – 2775 metrów. Istnieje legenda, że pierwszych mieszkańców często mylone jardów i ganki. Orient stało się łatwiejsze po realizacji terytorium. place zabaw, kwietniki i drzewa jasny dzieci umożliwia mieszkańcom nauczyć sądy rodzimych. Wejścia na język gigantycznym budynku, istnieje tylko 120. Podczas wizyty w Łucku na pewno warto zobaczyć na własne oczy na najdłuższy budynek na świecie. Zdjęcia w pamięci z tego przyciągania, jest jednak mało prawdopodobne, aby zrobić. Chodzi o to, że dom jest tak długa, że nie mieści się w całości w obiektyw kamery z dowolnego punktu widzenia. Miejscowi czasami wolą dojechać taksówką lub autobusem do odwiedzenia sąsiadów w domu innego drzwi. nazywa się „chiński mur” Lud jest niezwykły budynek.

Długi dom w Rosji

Budynek mieszkalny ma imponującą długość i Rosję. Jednym z najbardziej znanym spośród nich jest House- „gut”, znajduje się w dzielnicy Wołgograd Spartanovka. Całkowita długość wynosi 1140 metrów struktura. Długa dziewięciu jego popularna nazwa było spowodowane niezwykłym skręconym kształcie. Jeśli spojrzeć na budynku, z wysokości, jej kontury przypominają literę G. Podobnie olbrzymem osiedle istnieje 1.200 mieszkań. Jak najdłuższego budynku na świecie, jego kolega Wołgograd ma podwójne Adres: ul Mikołaja i radość Ulica Gramsci. Długie mieszkania są w stolicy Rosji. Często najdłuższy Moskwa dom osiedle zwane w posiadłości, której długość wynosi około 1400 metrów. Jednakże, nie jest to do końca prawda, bo to zakład jest składa się z wielu oddzielnych budynkach wybudowanych zbyt blisko siebie. Ale w rejonie Moskwy Khoroshevskoye naprawdę mają długi dom położony przy ulicy Gribuzovoy, 4.

Funkcje długie domy

Długie domy wyglądają dość nietypowe, ale piękne, aby połączyć je według nowoczesnych standardów jest trudne. Co było powodem powstania i realizacji takich projektów? W rzeczywistości, odpowiedź jest dość prosta. W ZSRR, głównym popyt rządu były: zbudować szybko i sprawnie. W tym przypadku, z punktu widzenia inżynierii, łatwiej i taniej jest budować czasami jeden budynek, choć trochę inaczej niż kilka wolno stojących. Co do estetyki – Typowa wysokich budynków w tym czasie było modne. Warto zauważyć, że w trakcie rozruchu, wyglądały dużo ładniejszy niż jest dzisiaj, po prawie pół wieku. Dzisiaj, architektura miejska rozwiązuje zupełnie inne problemy. Najprawdopodobniej budynek w Łucku długo zachowa swój tytuł honorowy – najdłuższy budynek na świecie. „Guinness World Records” jest obecnie aktywnie uzupełnia nazwiska wysokich budynków, rywalizujących o tytuł najwyższego wieżowca.