474 Shares 7343 views

Co zrobić, jeśli system BIOS nie widzi dysku twardego?

Dysk twardy – główną jednostką komputera lub laptopa. Jest to system operacyjny, który wykonuje, aby uruchomić maszynę. Również przechowuje wszystkie dane tam. Bez niej trudno sobie wyobrazić pracę komputerów elektronicznych. Dlatego należy uważnie i dokładnie poradzić. Po tym wszystkim, kiedy zakończyć tę część systemu, można stracić wszystkie swoje cenne informacje.

Jednak często zdarza się, że BIOS nie widzi dysku twardego. To zależy od wielu czynników. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie prawidłowego podłączenia urządzenia do płyty głównej. Należy zwrócić uwagę na napięcia sieci zasilającej, która pochodzi od zasilania. Jeśli to nie jest problem, a następnie spróbuj podłączyć dysk twardy z innymi kontroler płyty. To również sprawia, sens wymienić kabel interfejsu lub mocy. Są to rzadkie przypadki, ale się zdarzają.

Innym Bava tak, że BIOS nie widzi dysku twardego z powodu niewystarczającej przepustowości lub niesprawne działanie zasilacza. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ten niuans. W takim przypadku, jeśli system BIOS nie widzi dysku twardego SATA, spróbuj zmienić adapter przewód zasilający IDE. Nie zapominajcie, że dla ustalenia IDE w BIOS wsparcie dla dyski te mają być włączone.

Przejdź do ustawień zaawansowanych, a następnie wybierz konfigurację podłączonych urządzeń. To jest miejsce, gdzie można włączyć kontroler IDE HDD. Nie zapomnij następnie zapisać i wyjść. Jeśli sistemnike już zainstalowany sprzęt z nowym interfejsem SATA, ale nadal masz potrzebę podłączyć inny dysk twardy IDE, powyższa procedura zgodnie z wymaganiami.

Zwrócić uwagę na fakt, że po prawej stronie masz ide- i SATA urządzenia została włączona napis. Maksymalne dopuszczalne urządzenia IDE ilość nie może być większa niż dwa na sterownik. Jeśli urządzenie jest podłączone dwa, a BIOS nie widzi dysku twardego, spróbuj odłączyć jeden.

Ponadto, z mojego doświadczenia wynika, że to takie urządzenia, które w żadnym wypadku nie chcą pojawiać się jako podwładnych. BIOS nadal nie widzi dysku twardego, jeśli nie zainstalowano zworkę, która jest odpowiedzialna za tryb pracy (master, slave, a urządzenie jest określana przez pociąg). Spójrz na początku, czy to jest w ogóle was. Jeśli tak, to w górnej części układu napędowego muszą być odpowiednio włączony.

Są to główne problemy, które mogą wyniknąć z pracy dysku twardego. Chcę zwrócić uwagę na fakt, że bardzo rzadko BIOS nie widzi dysku twardego SATA. C tych urządzeń prawie nigdy nie mają problemów. Jeśli nadal do czynienia z nimi, spróbuj zmienić kabel i przejdź do ustawień fabrycznych BIOS. Jeśli to nie zadziała, trzeba sprawdzić samego urządzenia już.

Mam nadzieję, że rozumiesz, co trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Co do zasady, wszystkie te metody pracy i pomocy. Jeśli nie dostać, a urządzenie nadal nie działa, należy skontaktować się specjalne warsztaty serwisowe. Nie będzie określić dokładną przyczynę problemu i ewentualnego powrotu do życia wymagany dysk twardy. W żadnym wypadku nie należy próbować go otworzyć samodzielnie.