838 Shares 1545 views

Jak sprawić, by okno nad wszystkimi oknami: proste rozwiązania

Jak często myślisz o tym, jak naprawić okno na wierzchu wszystkich okien? Na przykład, wideo na „YouTube” C Opis programu do oglądania, i spróbować? Lub obejrzeć piękne duże okna na górze, aby nie szukać ich za każdym razem? Warianty takich zastosowań to nie jeden, nie dwa, ale … Windows nie ma tego w ustawieniach, więc trzeba korzystać z programów innych firm. Są prostsze programy są trudniejsze, każdy wybiera własną rękę. Ale wszyscy są w stanie przedstawić rozwiązanie, aby okno zawsze na wierzchu.

Chameleon Window Manager

Jedno takie rozszerzenie jest „Chameleon”. Montaż odbywa się w standardowy sposób, a następnie blisko zamykanie każdego okna przycisków będzie kilka. Poza tym jest w stanie zabezpieczyć górną część wszystkich okien, istnieje sposób, aby zminimalizować do zasobnika, ustawić przezroczystość, określ rozmiar, przemieszczać się między różnymi monitorami i innych, których liczba stale rośnie. Nowe wersje mają wybór, dodać okno (pozostawiając możliwość dodawać w ogóle), w jakim celu ustalenia przycisków, a nawet kolor przycisków. Jednak należy zauważyć, że kolor przycisków dość dokładnie odwzorowuje kolor tytułu, więc skorzystać z tej okazji wątpliwa.

Na rysunku przedstawiono podstawowe opcje konfiguracyjne, a także położenie przycisków. Ponieważ przyciski są nazwane w języku angielskim, jest przepisany w języku rosyjskim. Tak więc, od lewej do prawej – 6 przycisków. Pierwsze dwa są przypisane do okna w lewo lub prawo granicy; trzecia zawiera przejrzystości; konsolidować czwarte okno na górze; Piąty okno będzie toczyć się w nagłówku (tytuł pozostaje tylko na ekranie); szósty okno załamują się w zasobniku systemowym (zamiast paska zadań).

DeskPins – pinezki

Jeśli ktoś poprzedni program wydaje się znacznie nagromadził, pytanie jak zrobić okna zawsze na wierzchu, można rozwiązać w inny sposób. Na przykład za pomocą DeskPins. Program jest bezpłatny, jest lekka, można nawet uruchomić w trybie przenośnym.

Aby rozwiązać oknie przeciągnij ikonę w zasobniku na tytuł żądanego okna i kliknąć lewym przyciskiem myszy. Wszystko! Wybrane okno zawsze będzie znajdować się przede wszystkim. A ikona tytuł pojawia się jako pinezki (przedstawionego w tytule okna kalkulatora). Ten sam efekt można osiągnąć poprzez naciśnięcie Ctrl + F12 Klawiatura – Okno przedstawione na drugim, pozostanie na wierzchu, nawet po otwarciu innych okien. Po zainstalowaniu tej kombinacji należy wymienić, aby uniknąć konfliktów z innymi programami.

Turbotop – jeśli potrzeba dwa okna

Ten program działa również z tacy, ale, w przeciwieństwie do poprzedniego, ma okazję pracować z nie jednym oknie. Twórcy tego programu do kwestii jak zrobić okno nad wszystkimi oknami, przyszedł nieco inny sposób.

Ten program nie jest ograniczony do mocowania okien – okna mogą być kilka. Kliknięcie na ikonę w zasobniku systemowym, otrzymujemy listę otwartych okien na pulpicie. Po raz kolejny, klikając na dowolny element, czy okno stałe. Odłącza tylko jednokrotne kliknięcie. Zadokowany wyświetlone okno przeciw jego sprawdzianu (górna dwa na liście). Ale interesująca cechą programu jest pamięć. Jest w stanie zapamiętać wszystkie stałe okno od początku użytkowania, po której pytanie jak zrobić okna zawsze na wierzchu, już nie występują. Następnym razem, gdy uruchomi to okno zostanie natychmiast umieszczony na wierzchu wszystkich okien.

wniosek

Po zainstalowaniu systemu Windows rozpoczyna etap instalacji niezbędnego oprogramowania. Wśród wielkiej liczby ludzi ma klasy narzędzie pozwala na rozszerzenie możliwości standardowego Explorer. Popraw je wszystkie w krótkim artykule jest niemożliwe, ale aplety, oferując możliwość pracy z oknami – całkowicie. Każda z opisanych powyżej programów umożliwia umieszczenie żądane okno na wierzchu wszystkich okien. Okna w tym przypadku nawet nie być w stanie umieścić pasek zadań na górze okna zakotwiczonego. Jeśli przeniósł się do obszaru paska zadań – to byłoby w nim tak długo, jak nie zdjąć mocowanie.