331 Shares 6342 views

Jak zmienić nazwę komputera z systemem Windows 7

Dowiedz się, jak zmienić nazwę komputera systemu Windows 7. Nazwa komputera nie jest dokładnie tym, nazywając go, jest to specjalny parametr identyfikujący urządzenia w sieci i ułatwiający ich odróżnienie. Domyślnie jest on oparty na nazwie konta użytkownika (User-PC, Admin) i jest ustawiany, gdy system jest zainstalowany.

Dostosuj

Aby zmienić nazwę komputera w systemie Windows 7, należy przejść do sekcji "System". Możesz otworzyć "Start", "Panel sterowania" i znaleźć "System" lub kliknąć "Mój komputer" i wybrać "Właściwości". Możesz też nacisnąć klawisze Win + Pause Break, a okno zostanie otwarte. W tym miejscu należy znaleźć akapit z nazwą komputera i kliknąć obok opcji "Zmień ustawienia" lub z boku wybrać "Zaawansowane ustawienia systemu". Tutaj można dowiedzieć się znaczenia.

Jak zmienić nazwę komputera Windows 7 – pomoże "Właściwości systemu"

Jeśli wszystko zostało zrobione prawidłowo, otworzysz okno z nazwą "Właściwości systemu", a następnie sekcja "Nazwa komputera" powinna być aktywna. Aby uzyskać dostęp, musisz mieć uprawnienia administratora, jeśli przejdziesz przez zastrzeżone konto, musisz podać hasło administratora. Możesz napisać coś w opisie, aby nie mylić różnych komputerów w sieci lokalnej i po prostu nazwać urządzenie. Ale to nie jest nazwa, to tylko opis, ponieważ w zasadzie praca wykorzystuje adres sieciowy i nazwę komputera, a czasem jej członkostwo w grupie roboczej. Poniżej znajduje się wiersz "Aby zmienić nazwę tego komputera, kliknij przycisk" Zmień ", co jest nam potrzebne – aby wiedzieć, jak zmienić nazwę komputera z systemem Windows 7. Następnie kliknij przycisk" Edytuj ". Aby zmienić nazwę komputera w systemie Windows 7, wprowadź nową nazwę komputera w otwartym oknie. Jest mało prawdopodobne, że będziemy musieli połączyć się z domeną, więc wybieramy grupę roboczą, której nazwę można także skonfigurować.

Tytuł

W tytule należy używać tylko dozwolonych znaków bez spacji: łacińskich liter, liczb, znaków i podkreśleń. Firma Microsoft zaleca stosowanie wartości, która nie jest bardzo długa, maksymalnie 15 znaków, która wyraźnie odróżnia komputer od innych różnych urządzeń. Po zapisaniu należy ponownie uruchomić komputer. Teraz musisz poinformować innych użytkowników sieci o tym, że Twoje imię zostało zmienione, w przeciwnym razie będą wyszukiwane przez stare. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku takich ustawień pożądane jest posiadanie wersji systemu Windows 7 powyżej "Initial" i "Home base". Następnie z nowym imieniem możesz dołączyć do sieci lokalnej lub utworzyć nową. Na jednym komputerze zazwyczaj można utworzyć tylko jedną taką sieć za pośrednictwem dowolnej karty sieciowej, przez połączenie bezprzewodowe lub przewodowe. Możesz także udostępniać niektóre pliki i foldery, co jest bardzo wygodne, oszczędza czas bez zbędnych problemów, ponieważ inni użytkownicy będą mogli czytać i modyfikować pliki z uprawnieniami na komputerze. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz, jak zmienić nazwę komputera Windows 7.

Podsumowanie

Aby osiągnąć ten cel, należy otworzyć "Właściwości komputera". Kliknij link "Dodatkowe parametry". W nowym oknie przejdź do zakładki Nazwa komputera. Musisz kliknąć przycisk "Edytuj" i podać nową nazwę. To wszystko.