809 Shares 7263 views

Analiza słów kluczowych: instrukcja krok

Każdy zasób ma semantyczny rdzeń, który jest webmasterem przy użyciu słów kluczowych, fraz i linki. Literat osoba wie przed nasycić zawartość witryny, trzeba zrozumieć, że w swojej turze, a mianowicie, że użytkownik patrzy przez wyszukiwarkę, innymi słowy, analizy zapytania. Aby dać podstawowe instrukcje dotyczące sposobu jego realizacji, trzeba zrozumieć, co jest wyszukiwane.


Kluczowe terminy i wyszukiwane

Słowo kluczowe lub wyrażenie – to jest to, co wprowadzamy do linii wyszukiwania Google lub Yandex. Na stronach jądro semantyczne ten klucz wyszukiwarka szeregi i daje te, które są najbardziej istotne, t. E. Odpowiadają kryteriów wyszukiwania. Stanowisko zasób jest określana przez jej regularnej aktualizacji, ponownie połączyć, objętość masy referencyjnej i wielu innych. Ale najważniejsze, oczywiście, odgrywa posiadające wiedzę zawartość witryny odpowiednich tekstów z popularnych fraz kluczowych.

Narzędzia analityczne

Skąd wiesz, co, gdzie i kiedy użytkownik szuka, i jakie klucze używane w treści tekstu? Można wziąć notatnik i zapisz te, które zdaniem są odpowiednie opcje, które użytkownik może „drive” w polu wyszukiwania i można uprościć ten krok i użyć słowa kluczowego z wiodących wyszukiwarek:

 • dla Google – adwords.google.com;
 • dla "Yandex" – wordstat.yandex.ru;
 • dla Wędrowca – adstat.rambler.ru;
 • dla Poczty – webmaster.mail.ru.

Analiza zapytań i strony konkurentów zaczyna z tego kroku – sporządzanie listy słów kluczowych.

Szukaj klucze

Ustal sobie wyszukiwarkę, w której chcesz przenieść, trzeba udać się do jednej z usług wymienionych powyżej. Na przykład, jeśli przeprowadzi analizę zapytań w „Yandex”, to trzeba odwiedzić wordstat.yandex.ru strony, określić obszar, który cię interesuje (konkretne miasto, kraj lub wybierz wszystkie regiony) oraz w polu wyszukiwania wpisać słowo kluczowe. „Yandex Analytics” przyniesie nam dwie listy – pierwszy mieć wszystko, czego szukaliśmy z wszedł słowa, w drugim – i domaga synonimy, podobne do tych, które szukasz. Dodatkowo w każdej linii wskaże, ile razy wniosek został wprowadzony w ciągu ostatniego miesiąca. Wybrać najbardziej popularne i najbliższy znaczeniowo klucz i na ich podstawie jest semantyczny rdzeń miejscu, to znaczy, piszesz teksty, korzystać z tych fraz kluczowych.

Analiza zapytań Google ma taką samą zasadę działania, oprócz tego, że tutaj, aby wyświetlić statystyki musisz zarejestrować się jako reklamodawcy. Ale można zobaczyć nie tylko najpopularniejsze wyszukiwania, ale także poziom konkurencji na kluczu wyszukiwania, a przybliżoną cenę za kliknięcie reklamy.

Ważne jest, aby przeanalizować zapytanie zostało przeprowadzone na każdym produkcie, jeśli chodzi o sklepie internetowym. Na przykład na stronie z budową toru tyle wrażeń statystyk tylko dla słowa „młotka”. To musi być zrobione dla każdej pozycji zakresu.

Przygotowanie rdzenia semantycznej

Otrzymał klucze ważne, aby poprawnie wpisać tekst:

 • mają często występują w różnych formach, w tym tekstu, bezpośredniego i rozcieńczonym wejścia w zmodyfikowanym przypadku jako synonimy użyciu;
 • obraz musi zawierać podpis kluczowego wniosku;
 • Najważniejsze jest, aby znaleźć w tytułach i transferów;
 • Zwroty są wyodrębniane z tekstu pogrubienie lub kursywa.

Punkty te wskazują, że tekst jest przystosowany dla przeciętnego użytkownika, który będzie ją przeczytać. Więc z takim miejscu zawartości spowoduje większe zaufanie z wyszukiwarki, która odbędzie go do poszukiwania top-line.

Praca z wyszukiwaniem

Tak, mamy wypełnione wysokiej jakości strony Popularne strony. Możemy na tym poprzestać? Oczywiście, że nie. Statystyki zapytań wyszukiwarek jest niezwykle dynamiczna i stale się zmienia pod wpływem takich czynników, jak popyt, sezonowość, trendów i innych. Dlatego analiza zapytań wymaga regularnych prognoz ruchu i pracy z wyszukiwania.

Tak więc, należy ocenić, jak sytuacja się zmieniła po klawiszach zasobów. Aby to zrobić, należy zapoznać się z usługi monitorowania. – LoadImpact, Energoslon itp Pokażą miejsce strony w wynikach wyszukiwania dla danego wyrażenia kluczowego. Na przykład, szukając „stroymagazin Moskwa” – 5 miejsce na „zakup materiałów budowlanych w Moskwie” – 3 miejsce. A więc jest to pożądane, aby zrobić na każdym wybranym kluczem. Tylko w ten sposób można zrozumieć, co jest popyt, a co trzeba zmienić tekst.

ocena efektywności

Najskuteczniejszym sposobem przeprowadzenia analizy zapytań i kampanii reklamowej – „Yandeks.Metrika”. Czego możemy nauczyć się z nim?

 • Bezpośredni podsumowanie. Według niej, możemy dowiedzieć się, które słowa kluczowe (towary i usługi), użytkownik szukał najczęściej w procentach. Dla rozwoju biznesu może być większy nacisk na popularnych przedmiotów, a nie wydawać nadmiernej siły w promocji.
 • Publiczność. Z pomocą „Yandex-Crypt” przeprowadzenia dogłębnej analizy zwiedzających – ich płeć, wiek, status społeczny (tych danych, często o wypełnienie formularza rejestracyjnego), gdyż odwiedzania witryn niż jest zainteresowana znalezieniem.
 • Praca z bywalców. Ustawiając licznik „Yandeks.Metriki”, można śledzić konkretnych użytkowników, na przykład tych, którzy osiągnęli kosz, dokonaniu zakupu lub spędzony na stronie przez co najmniej 3 minuty, i inne.
 • „Metric” stanowi kompletne wpływy analizy jako wspólna przez pewien okres, zarówno publicznych jak i prywatnych (dany użytkownik lub dany obszar). Tak więc można zrozumieć, komu opłaca się kierować zapytania.
 • Statystyczna analiza zapytań musi koniecznie być prowadzone równolegle z oceną budżetu, które wydałeś na reklamę. Z pomocą „metryki” można oszacować konwersję kliknięć i kampanii reklamowych.
 • Ukierunkowane połączeń. Dzięki tej funkcji można ściśle monitorować co kanał reklama przynosi więcej odwiedzających, co oznacza, że jak zoptymalizować swój budżet i będzie używać tylko skuteczne środki promocji.
 • Mniej więcej takie same kryteria dla analizy zapytań mogą być wykonywane w „Google”.

Prosta analiza konkurencji

W pełni zoptymalizowany zasób analizowane w górę iw dół za pomocą metryk i innych pomocników napełnione i regularnie aktualizowane, mogą mimo wszelkich starań nie ponosi owoców i nie dostać się w górę zapytań. Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że jest ktoś lepszy od nas. Czy możliwe jest śledzenie takich witryn bez ich zgody na przeprowadzenie szczegółowej analizy zapytań konkurencji? Oczywiście, że tak.

Istnieją dwa sposoby – łatwe i trudne. Pierwszy – bardzo proste, ale czasami skuteczne i nie wymaga wiele czasu i kosztów. Na wpisanych słów trzeba znaleźć przez wyszukiwarki top 5 stron najpierw Topa i ocenić je na dwóch kryteriach – jakość treści i użyteczność. Zawartość obejmuje ciekawe, czytelne, informacyjnych, przydatnych tekstów, obrazów o wysokiej jakości i multimedialnych oraz innych rzeczy, które wypełniają witrynę. Użyteczność – ogólny widok zasobu, dogodne położenie przycisków, jasne mapę terenu, informacje zwrotne, możliwość płatności w Internecie, przycisk komunikacji w sieciach społecznościowych, w wersji mobilnej, czyli wszystko to, co użytkownicy mówią: „Chcemy, aby zapewnić Państwu komfortowy przyjemnym doświadczeniem handlowym” , Nawet czytelność czcionki i tła strony może mieć wpływ, czy użytkownik pozostanie na swojej stronie lub przejdź do konkurenta.

Jeśli oceniać zawodników w tych kryteriów i stwierdziła, że masz wszystko w porządku, trzeba przystąpić do drugiej, bardziej intensywny sposób ocenić czyjąś stronę.

ocena głębokość konkursu

Aby to zrobić potrzebne są specjalne usługi i skryptów, na przykład Inserp, Yazzle i innych. Mogą być stosowane do oceny wszystkich jakościowych i ilościowych pokazały konkurencyjnych witryn – TIC i strony PR, liczbę stron w indeksie, wiek domeny, wstecznych, budżet łącza i więcej. Znając te informacje, można przeprowadzić tę samą analizę, jak również dla własną stronę internetową i sprawdzić, czy można konkurować z zasobu.

Spójrz na oczach użytkownika

Analiza warunków wyszukiwania będą całkowicie skuteczne, jeśli jesteś w stanie właściwie ocenić własne zasoby. Aby rozpocząć, należy pamiętać, że jesteś właścicielem (webmaster) strony i spróbować ocenić to według następujących kryteriów:

 • Jak szybki jest ładowany zasób jest dostępny?
 • Czy projekt używam poręczne jasne gdzie należy kliknąć?
 • Czy istnieje favicon (ikona na zakładce przeglądarki), dzięki czemu strona jest bardziej widoczna i bardziej solidne reszta?
 • Jak wyświetlić stronę w innych przeglądarkach na różnych monitorach?
 • Jak wyświetlić stronę w wersji mobilnej?
 • Przeczytaj wszystkie teksty. czy są one jasne, czy ładunek informacyjny niedźwiedzia? Zastanawiam się, czy ją przeczytać? Jest to wygodne, gdy czcionka jest czytelna, czy kontrastu na tle strony?
 • Czy łatwo jest znaleźć swoje kontakty, warunki dostawy i płatności? Jasne, czy mapa witryny?
 • Czy nawigacja tam? To jest na tej samej stronie, jeśli użytkownik jest w stanie powrócić do katalogu głównego?
 • Jak zadać pytanie, napisz swoją opinię? Czy istnieje system sprzężenia zwrotnego?
 • Czy korzyści z towarów rozdzielone? Chcę je kupić?
 • Czy istnieje wystarczająca jakość obrazu? Odzwierciedlają one wygląd produktu?
 • Czy ceny są? Użytkownicy często opuszczają witrynę, ponieważ nie można oceniać więcej tutaj lub tańsze.
 • Czy wiadomości promocyjne dodano nowe akwizycje lub są nieaktualne? Być może to jest konieczne, aby usunąć je w taki sposób, aby nie stwarzać wrażenia użytkownika martwego miejscu?

Rozwiązywanie błędów

Patrząc na siebie oczami konsumenta i oceny wszystkich możliwych konkurentów, można radykalnie zmienić swoją pozycję na górze wyników wyszukiwania. Jak to zrobić? Aby rozpocząć, zrób listę tego, co objawia się poprzez analizę warunków wyszukiwania pokazał niedoskonałe. Starają się maksymalizować naprawić. Zanotować tych zawodników, co wydawało wam zalet. Staraj się umieścić je w swojej praktyce. Na przykład, zmienić wygląd, zmienić tekst, obrazy lub dodać cen.

W ciągu miesiąca lub dwóch plecach, analizować własne zasoby, aby zastąpić go w wyszukiwarce, z wykorzystaniem metryk do głosowania, które zwiększają użytkownikowi uzyskać w tym czasie. Zobaczysz, jak zmienić wyniki.

zamiast wniosku

Analiza wyszukuje Seo-optymalizujące – Najpewniejszym sposobem promowania witryny do góry. Tylko poprzez zrozumienie, jak „pompuje” na stronie popularny i zażądał kluczy, tekst, linki, zdjęcia i inne treści, jak to jest wygodne dla użytkownika, czym różni się od konkurencji, to jest możliwe do osiągnięcia pomyślnych wyników.