743 Shares 8786 views

Indeksowanie stron. Szybkie indeksowanie wyszukiwarki internetowej stronie „Google” i „Yandex”

Każdy webmaster wie, że jego życie zaczęło się, aby przejść do wyszukiwarki ludzi, musi być indeksowane. Fakt, że reprezentuje ona indeksację strony, w jaki sposób jest ona wykonywana, i jaki jest jej sens, opisujemy w tym artykule.

Co jest indeksowanie?

Więc słowo „indeksowanie” Sama oznacza wejście do niczego Rejestrze materiałów spisowych, które są dostępne. Ta sama zasada odnosi się do stron indeksujących. W rzeczywistości, proces ten może być również nazywane wprowadzając w informacji o zasobach internetowych w bazie danych wyszukiwarki.

Tak więc, gdy tylko użytkownik będzie napędzać kolejną frazę w polu wyszukiwania Google, skrypt powróci do niego wynik w tym nagłówek witryny i krótki opis, który widzimy poniżej.

Jak to indeksowanie?

Samo indeksowanie ( „Yandex” to, czy Google – nie ma znaczenia) idzie po prostu. Cała sieć Internet, koncentrując się na podstawie adresów IP, co jest dla robotów indeksujących wyszukiwarek potężne – „pająki”, które zbierają informacje o swojej stronie. Są każdej z wyszukiwarek ogromne kwoty, a oni pracują w trybie automatycznym 24 godziny na dobę. Ich zadaniem – aby dojść do swojej stronie i „czytać” wszystkie treści na nim poised w tej bazie danych.

Dlatego też, w teorii, indeksowanie witryny zależy trochę od właściciela zasobu. Decydującym czynnikiem jest tu robota wyszukiwarki, która przychodzi do serwisu i zbadać go. To, co ma wpływ, jak szybko Twoja strona pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Warunki indeksowania?

Oczywiście, każdy webmaster jest korzystne dla jego życiu pojawiła się w wynikach wyszukiwania tak szybko, jak to możliwe. Będzie to miało wpływ przede wszystkim, czas na miejscu odstawienia na pierwszej pozycji, a po drugie, kiedy rozpocząć pierwsze etapy miejscu zarabiania. Zatem poszukiwanie wcześniej robota „zjada” wszystkich stron witryny, tym lepiej.

Każda wyszukiwarka ma własny algorytm tworzenia dane na temat miejsc w swojej bazie danych. Na przykład strony indeksujące „Yandex” odbywa się w etapach: stale indeksuje witryny, a następnie ułożyć informacje, a następnie przechodzi tzw „Update”, gdy wszystkie zmiany wejdą w życie. Regularność takich wydarzeniach firma nie jest ustalone: są one przeprowadzane co 5-7 dni (zazwyczaj), ale mogą być wykonywane i 2, a maksymalnie 15 dni.

W tym miejscu indeksowania w Google jest dla innego modelu. W tej wyszukiwarki są „aktualizacje” (aktualizacja baz danych) odbywają się regularnie, w związku z tym, za każdym razem czekać aż Robots wprowadzone informacje w bazie danych, a następnie zostanie on zamówił co kilka dni, to nie jest konieczne.

Na podstawie powyższego można wyciągnąć następujące wnioski: strony „Yandex” dodaje 1-2 „Update” (czyli na 7-20 dni, średnio), a Google może się zdarzyć wiele szybciej – w ciągu zaledwie jednego dnia.

W tym samym czasie, oczywiście, każda wyszukiwarka ma własne specyfiki jak do indeksu. „Yandex”, na przykład, tak zwany „bystrobota” – robota, który może wprowadzić dane w wydawaniu kilka godzin. Jednak upewnić się, że doszła do swojego życia nie jest łatwe: dotyczy to głównie wiadomości i różnych imprez głośnych, które rozwijają się w czasie rzeczywistym.

Jak dostać się do indeksu?

Odpowiedź na pytanie, jak wprowadzić dane na temat witryny w indeksie wyszukiwarki, zarówno proste i złożone. Indeksowanie stron – jest zjawiskiem naturalnym, a jeśli nie jesteś jeszcze o tym myśleć, tylko, powiedzmy, uruchomić bloga, stopniowo wypełniając ją informacja – wyszukiwarek z czasem wielkiego „połknąć” treści.

Kolejna rzecz – to jest, kiedy trzeba przyspieszyć indeksowanie stron, na przykład, jeśli masz sieć tak zwanych „satelitów” (tereny przeznaczone do sprzedaży linki lub reklamy, który jest zwykle gorsza jakość). W tym przypadku konieczne jest podjęcie środków w celu zapewnienia, że roboty zauważył witrynę. Powszechne są następujące: Dodanie witryny do adresu URL w specjalnym formularzu (zwanego «AddUrl» go); Prowadzony przez adresy zasobów katalogów odniesienia; dodać adres do katalogów zakładki i wiele więcej. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób każda z tych metod, przeprowadzono liczne dyskusje na forach SEO. Jak pokazuje praktyka, każdy przypadek jest wyjątkowy, a dokładniej określić powody, dla których strona jest indeksowana w ciągu 10 dni, a drugi – przez 2 miesiące, to jest trudne.

Jak przyspieszyć wprowadzenie kodu?

Niemniej jednak, logika z której można dokonać na stronie został indeksowane szybciej, w oparciu o umieszczenie linków na nim. W szczególności mówimy o umieszczenie adresu URL do wolnego i publicznych miejscach (zakładki, katalogi, blogi, fora); linki zakupu na dużych i popularnych witryn (z pomocą Sape Exchange, na przykład); jak również dodanie mapy serwisu w postaci addURL. Być może istnieją inne sposoby, ale te, które zostały już wymienione, śmiało można nazwać najbardziej popularne. Przypomnijmy, że w ogóle, to wszystko zależy od szczęścia serwisu i jego właściciela.

Jakie strony są w indeksie?

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem wszystkich wyszukiwarek spadek indeksu witryn, które przechodzą szereg filtrów. Jakie są wymagania to najnowsza, nikt nie wie. Wiemy tylko, że w miarę upływu czasu ich poprawie, tak aby przesiać psevdosayty zaczął zarabiać sprzedając linki i inne zasoby nie zawierają użyteczne informacje dla użytkownika. Oczywiście, twórcy tych stron jest głównym zadaniem indeksowania stron w największym możliwym stopniu (aby przyciągnąć odwiedzających i sprzedawać linki, i tak dalej).

Jakie zasoby banyat wyszukiwarkach?

Na podstawie wcześniejszych informacji, możliwe jest, aby wyciągnąć wniosek, o którym strony są prawdopodobnie nie dostać się w wynikach wyszukiwania. Te same informacje są ogłaszane i oficjalni przedstawiciele wyszukiwarek. Przede wszystkim to, że stron zawierających non-unikalny, automatycznie generowane treści, które nie są przydatne dla użytkowników. To jest po zasobach że minimum informacji utworzonych na sprzedaż linków i tak dalej.

Jednakże, jeśli przeanalizujemy wyniki wyszukiwania, to jest możliwe, aby znaleźć wszystkie te strony. Dlatego też, jeśli mówimy o stronach, które nie są obecne w tej kwestii, to powinien być obchodzony nie tylko zakaz unikalne treści, ale także szereg innych czynników – wiele łączy, nieprawidłowo zorganizowanej struktury, i tak dalej.

Ukryć zawartość. Jak zapobiec indeksowaniu strony?

Wyszukiwarki indeksować całą zawartość strony internetowej. Jednakże, istnieje metoda, dzięki której można ograniczyć dostęp z wyszukiwarek do danej sekcji. Odbywa się to za pomocą pliku robots.txt, co odpowiedzieć i „pająki” wyszukiwarek.

Jeśli korzeń stronie, aby umieścić obrazek, zaindeksowanych stron przejdzie nad scenariuszem, który jest zarejestrowany w nim. W szczególności, można zapobiec indeksowanie za pomocą jednego polecenia – zabrania. Oprócz tego, plik może być określony nawet sekcje strony, na której będzie obowiązywać zakaz. Na przykład, aby odmówić wpisu do indeksu całej witryny, wystarczy podać ukośnik „/”; i wykluczyć z emisją «sklepie» sekcji wystarczy podać tę cechę w jego pliku: «/ Sklep». Jak widać, wszystko jest logiczne i proste. Indeksowanie stron zamyka się bardzo łatwo. W tym przypadku roboty przyjść do swojej strony, zapoznania się z robots.txt i nie przyczyniają się do bazy danych. Więc można łatwo manipulować, aby oglądnąć w poszukiwaniu tych lub innych cech witryn. Teraz pomówmy o tym, jak sprawdza się indeks.

Jak mogę sprawdzić indeksowanie stron?

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, ile i jakie strony są obecne w bazie danych „Yandex” lub Google. Pierwsza – najbardziej prosta – pasuje żądanie jest ustawiony w formularzu wyszukiwania. Wygląda to tak: site: domen.ru, gdzie zamiast domen.ru Ci określić, odpowiednio, adres swojej strony internetowej. Po dokonaniu kwerendy, wyszukiwarka wyświetli wszystkie wyniki (strona) znajdujące się w kierunku URL. Ponadto, oprócz po prostu wymieniając wszystkie strony, można również zobaczyć całkowitą ilość materiału indeksowanego (na prawo od wyrażenia „liczba wyników”).

Drugi sposób – sprawdzić tę stronę indeksowanie przy użyciu specjalistycznych usług. Są one obecnie duża liczba, można nazwać w sposób losowy i xseo.in cy-pr.com. Na takich środków można nie tylko zobaczyć łączną liczbę stron, ale również w celu określenia jakości niektórych z nich. Jednak konieczne jest dla Ciebie tylko wtedy, gdy są głębiej zorientowani w temacie. Z reguły jest to profesjonalny SEO-tools.

O „wymuszonej” indeksowanie

Chciałbym również, aby napisać trochę o tzw „wymuszonej” indeksowania gdy osoba różne „agresywne” metody próbuje się kierować swoją witrynę do indeksu. Nie polecam tej optymalizacją.

Wyszukiwarki są przynajmniej zauważyć nadmierną aktywność związaną z nowego zasobu, który może uchwalać żadnych sankcji, niekorzystny stan strony. Dlatego lepiej jest zrobić wszystko tak, że strony mogą być indeksowane wyglądało bardziej organiczny, stopniowy i gładka.