245 Shares 5277 views

Jak stworzyć Sitemap XML dla „Yandex” i Google: krok po kroku

Mapa strony – strona internetowa, która wyświetla informacje o wszystkich stronach witryny, które są niezbędne dla wyszukiwarek. Ktoś może powiedzieć, że nie jest to konieczne, ponieważ wyświetlane są wszystkie partycje. Jednakże potrzeba takiej strony istnieje w przypadku pięćdziesiąt stron zawartych na stronie i więcej. Dla wyszukiwarek i dla użytkowników będzie ona służyć jako przewodnik, aby pomóc Ci zrozumieć, który zawiera jeden lub inne informacje.

XML- i pliki HTML

Ponieważ mapa serwisu nie jest używany tylko dla wyszukiwarek, ale także dla użytkowników, którzy odwiedzają witryny są zazwyczaj dwie karty: w XML- i HTML-Format.

Aby utworzyć mapę witryny dla robotów wyszukiwarek, za pomocą pliku XML. Dzięki niemu, roboty są wpisane w ich ofert wyszukiwania, nowych stron indeksowanych. Gdy nie ma karty na multi-site dużej liczby stron nie mogą być indeksowane przez czasami bardzo długo.

Aby utworzyć użytkownika, korzystając z mapy witryny pliku HTML. Znaczenie tej karty polega na tym, że z jego wygody zależy, czy użytkownik znajdzie ciekawe informacje, czy nie. Dlatego taka mapa jest stworzony dla tych projektów internetowych, w którym wszystkie sekcje i podsekcje nie znajdują się w menu głównym.

Jak utworzyć XML Sitemap

Istnieją trzy sposoby rozwiązania tego problemu:

 • Zakup generatora na mapie lokalizacji.

 • Tworzenie mapy witryny przy użyciu usług sieciowych.

 • Ręczne pisanie plików.

Na znaczne oszczędności czasu planowanego przejęcia generatorów. Dlatego też, jeśli dwadzieścia – trzydzieści dolarów kupić licencje są dla webmasterów porządku strata pieniędzy, żeby go kupić, zwłaszcza dla dużego zasobu internetowego, nadal nie boli, bo nie trzeba wtedy tworzyć witrynę ręcznie.

Dla strony, która zawiera kilkaset stron, polecane usługi online, w którym w celu stworzenia witryny, konieczne będzie tylko podać adres zasobu internetowego i załadować wynik.

Najpewniejszym rozwiązaniem jest ręcznie utworzyć mapę. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, takich jak znaczniki zawartości, urlset, loc, lastmod, changefreg i priorytetu. W tym przypadku, pierwsze trzy znaczniki są obowiązkowe, ale bez tych ostatnich trzech może być i robić.

Tworzenie mapy witryny w Joomla

Aby utworzyć stronę Mapa strony, Joomla i WordPress mają specjalne dodatki, a także najbardziej znanych systemów zarządzania, dzięki której mapa serwisu jest tworzony ręcznie lub automatycznie. Dla projektów internetowych na dużą skalę, w których materiały są stale aktualizowane, taki dodatek jest bardzo wygodne.

W "Jumla" nazywa Xmap w WordPress – Google XML Sitemaps.

Automatyczne tworzenie mapa serwisu

Automatyczne tworzenie mapy witryny pomaga darmowych serwerach internetowych, jeżeli strony w witryny są nie więcej niż pięciuset. To, jak łatwo jest przeprowadzić generowanie mapy witryny:

 • Będzie jednym z tych zasobów internetowych, trzeba znaleźć pozycję „Generowanie witryny”, kliknij na „nowe” i utworzyć plik Sitemap automatycznie.

 • Znajdź «URL witryny” i tam wpisać adres strony, na której jest tworzona mapa.

 • Układ może wymagać wprowadzenia kodu weryfikacji. Należy również wprowadzić i nacisnąć przycisk „Start”.

 • Ukończony map do pobrania na stronie.

Instrukcja sposobem tworzenia map

Taki sposób jest, z jednej strony, najbardziej trudne, czasochłonne cenny czas, ale z drugiej strony, jest najpewniejszą drogą do zastosowania w przypadkach, gdy inne opcje nie są odpowiednie. Na przykład, jeśli istnieje wiele stron, wchodzące w którym mapa strony nie jest to absolutnie konieczne, ale są one automatycznie, oczywiście, spaść, ręczny sposób, aby pozbyć się karty „przedawkowania” tych stronach. Innym powodem wyboru tej metody jest słaba strona nawigacji.

Aby wdrożyć ręczne tworzenie karty należy:

 • Zestawić stron mają być zawarte w mapie.

 • Excel plik wstawić wszystkie adresy w trzeciej kolumnie.

 • 1 i 2 wkładki plakat i url i loc.

 • W 4. i 5. wkładką plakatu i zamykanie url loc.

 • Zastosuj funkcję „łączyć”, aby połączyć się z pięciu kolumn.

 • W edytorze tekstu , aby sitemap.xml.

 • Dodaj plik znacznika i urlset i / urlset.

 • Wstawić pomiędzy połączonymi kolumny.

 • Wszystko zapisać.

Powstały trzeba sprawdzić plik. Można to zrobić, na przykład, w „Yandex” w panelu webmastera.

Jak utworzyć mapę witryny dla „Yandex” i Google

Po utworzeniu strona zostanie dodana do serwisu. W tym celu, na stronie plik mapy powinien być nazywany sitemap.xml i dodać go do katalogu głównego. Do roboty-pająki szybko znaleźć go w Google i „Yandex” ma specjalnych narzędzi. Są one nazywane „Narzędzia dla webmasterów” (w Google) oraz „Yandex-Webmaster” (w „Yandex”).

Dodanie witryny do Google

W Google musi przejść przez procedurę zezwolenia w „narzędzia dla webmasterów.” Ponadto, wybierając miejsce, przejdź do optymalizacji / Mapa strony plików, kliknij przycisk „Pobierz” i potwierdź operację.

Dodanie witryny do „Yandex”

Podobnie w „Yandex-Webmaster” trzeba najpierw zalogować. Następnie przejdź do indeksu / Mapa strony plikach określ ścieżkę do pliku i kliknij przycisk „Dodaj”.

Porady na temat tworzenia mapy witryny

Zaleca się, aby stosować się do następujących wskazówek podczas tworzenia mapy witryny:

 • Szukaj Boty dzisiaj wziąć tylko te pliki, które zawierają nie więcej niż pięćdziesiąt tysięcy URL.

 • Po przekroczeniu dziesięć megabajta karta lepiej jest podzielić ją na kilka plików. Z tego przeciążenia serwerów nie.

 • Aby utworzyć plik mapy strony XML poprawnie po wielu plików trzeba je wszystkie zarejestrować w pliku indeksu za pomocą tagów sitemapindex, Mapa strony, i loc lastmod.

 • Wszystkie strony muszą zarejestrować lub z prefiksem www «» lub bez niego.

 • Niezbędny plik kodowania – jest UTF8.

 • Plik należy również dodać spację odniesienia nazw językowych.

Jak utworzyć mapę witryny dla użytkowników

Ponieważ ta mapa jest tworzona przez użytkowników, dlatego powinna być tak proste i jasne. Pomimo tego, że jest konieczne, aby połączyć wszystkie informacje o jakości o strukturze stosowanych przez strony.

HTML-kartki mają na ogół znane struktury użytkownika składającą się z sekcji i podsekcji, przydzielony określony sposób, na przykład, stylów CSS i elementów graficznych.

Aby utworzyć mapę witryny dla dużego projektu strony internetowej, jak to ma miejsce z XML-karty jest również zalecany do zerwania. W tym przypadku jest ona wykonywana w oddzielnych zakładkach, które wydawanych przez masywności karty.

Poprawy funkcjonalności strony pozwoli języka JavaScript, który w tej mapy może być używany, jako że nie jest tworzony dla robotów wyszukiwarek i użytkowników.

Kolejność na stronie pliku mapy

Pożądane jest, aby w wygenerowanym pliku zawierającego witryny, były zawsze czyste i schludne, zwłaszcza jeśli strona ma dużą liczbę stron. Ponieważ roboty wyszukiwarek, aby przeglądać mapę strony bardzo szybko, aby zobaczyć cały plik dużego zasobu internetowego może nie być wystarczająco dużo czasu.

Więc jeśli się przyzwyczaić dodawać strony do mapy strony nie jest na dole i na jej górnej części, z jednej strony, nie ma wątpliwości, że robot wyszukiwania będzie miał czasu, aby zobaczyć adresy nowych stron, az drugiej strony, o wiele łatwiej jest kontrolować wszystkich stron.