728 Shares 1218 views

Zasady grupy w systemie Windows. Windows 8 – Group Policy

System operacyjny Windows – jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie. Systemy operacyjne w tej rodzinie działają jak komputery domowe i najsilniejszych stacji badawczych. Jednak w tym drugim przypadku, są one znacznie gorsze NIX systemów. Mimo to nie przeszkadza, że okno zostaje tylko o najbardziej rozpoznawalnych marek na światowym IT-infrastruktury.


Jednakże okoliczność ta nie stoi na przeszkodzie użytkowników domowych praktycznie nic nie wiadomo o jakichkolwiek prac systemowych, ani o jego podstawowych ustawień. Dziś wiemy, co Windows Group Policy, dlaczego jest to potrzebne i jak go używać prawidłowo.

Co to jest?

Więc to zestaw reguł i ustawień za pomocą którego administrator systemu może zmienić ustawienia systemu Windows przy użyciu specjalnych ustawień dla grup użytkowników. Ważne! Mogą one być tworzone tylko w domenie! Po prostu, jeśli komputer użytkownika jest zarejestrowana w innym obszarze roboczym, zasady grupy Windows dla niego nie mogą być ustalone.

Obiekt polityka sama w swoim składzie posiada dwa oddzielne komponenty: pojemnik i szablon. Zawierają one wszystkie informacje niezbędne do tworzenia konkretnego ustawienia terenowych dla poszczególnych grup użytkowników. To przemyślane i logiczne rozwiązanie pozwala szybko i przy minimalnym wysiłku, aby stworzyć niezbędną zasadę grupy administratora systemu, ograniczenie lub rozszerzenie praw użytkowników.

Nie trzeba dodawać, jak rentowne takiej praktyki z punktu widzenia ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia, jeśli chodzi o duże firmy, które mają tysiące maszyn roboczych. Ponieważ większość z nich są częścią tej samej domenie, problemy z cesją praw nie dzieje.

Uruchomienie narzędzia edycyjne

Nawiasem mówiąc, jak uruchomić edytor zasad grupy systemu Windows 7? Bardzo proste. Aby to zrobić, należy kliknąć na przycisk „Start”, przejdź do „Panel sterowania”, a następnie znajdź opcję tam, „administracja”. Czy istnieje punkt „Zasady lokalne”. Kliknięcie na nią prowadzi do pożądanego edytora.

Utwórz nową politykę

Tak, podstawowe pojęcia rozumiemy. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak utworzyć nowe zasady grupy Windows. Ułatwiają wystarczy.

Powinieneś wiedzieć, że nikt nie jest tworzony domyślnie, ale dwa zestawy zasad: podstawowy (domyślny) prawo do samochodów, przyłączony do domeny, a także specjalny zestaw ustawień dla kontrolera domeny. Była to druga zasada jest przeznaczone dla pojemnika (to omówiliśmy powyżej).

Jeśli chcesz utworzyć nowy obiekt, to konto jest w systemie powinny mieć niezbędne dla realizacji takiego działania organu. Domyślnie, administratorzy Windows mogą tworzyć politykę przedsiębiorstwa i samej domenie. Aby wykonać tę operację, należy wykonać następujące czynności:

  • Po pierwsze, upewnij się, że należy do jednego z dwóch rodzajów konta, które omówiliśmy powyżej.
  • Ważne jest, że system, w zasadzie, gdyby do jej rozszerzonych narzędzi administracyjnych. Zatem niezbędne akcesoria Aktywni Użytkownicy i komputery usługi katalogowe. Należy pamiętać, że na jego działanie systemu jest odpowiedzialny plik dsa.msc.
  • Otwórz konsolę o nazwie „Użytkownicy i komputery”, a następnie przejdź do nazwy jednostki organizacyjnej, w odniesieniu do którego zostanie utworzona i zasad grupy systemu Windows.
  • Kliknij nazwę prawym przyciskiem myszy, a następnie „Właściwości”, wybierz z menu rozwijanego. Nowe okno, w którym pracuje powinien być zainteresowany w zakładce „GPO”.
  • Aby nowy pojemnik należał był artykuł, kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk „Nowy”.
  • Po tej polityki nowa grupa linia, której nazwa znajduje się w trybie edycji. Daj mu trochę sane imię, więc w przyszłości móc szybko znaleźć potrzebne.

Procedura pomocą elementów

Wszystko jest dobre, ale do lepszego wykorzystania polityk grupowych, trzeba zrozumieć algorytm ich wykorzystania przez system operacyjny. To pytanie możemy teraz rozważyć. Tak więc, po uruchomieniu komputera, następującą sekwencję działań:

  • Najpierw należy przeczytać rejestru, a komputer decyduje, co dokładnie zasób należy. Po tym, podczas wysyłania żądania do serwera DNS w celu pobrania wymaganych adresów IP domeny.
  • Po jego otrzymaniu, komputer automatycznie łączy się z domeną, w którym jest zarejestrowany.
  • Gdy wniosek został wysłany do istniejących polityk grupowych. Domena przekazuje wykaz, w kolejności, w jakiej powinny być one stosowane.
  • W związku z powyższym, gdy użytkownik loguje się do systemu wszystkie ustawienia zostaną zastosowane do swojego konta, które były przechowywane w pojemniku.

Częstotliwość odświeżania

Krótko mówiąc, są one wykorzystywane przy każdym starcie systemu operacyjnego, a gdy jakakolwiek zmiana konta użytkownika. Ponadto, zasady wyboru następuje co 1,5 godziny, aw niektórych przypadkach (system Windows 2008 server Group Policy) – raz na pół godziny. Kontrolery domeny są aktualizowane co pięć minut.

Zasady grupy w systemie Windows 8

Pod wieloma względami, nowy system operacyjny firmy Microsoft, Windows 8 jest całkowicie przeprojektowana i ulepszona wersja „siódemki”. To nie był pomijany partię i zasad grupy systemu Windows 7. To również znacznie zoptymalizować i prędkość niż jest to w dużej mierze ze względu na zwiększoną szybkość nowego systemu. Najważniejszą innowacją jest całkowicie przebudowany serwis „Klient zasad grupy”, który jest odpowiedzialny za politykę układów zbiorowych.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, który został po raz pierwszy użyty więcej w Vista, teraz usługa jest uruchomiona nie jest stała, a ładowany tylko w razie potrzeby. Opcja ta nazywa się "Always On Always Connected". W literaturze znaleźć skrótem, AOAC. Jak to działa usługa w systemie Windows 8? zasady grupy, które nie są używane przez dłuższy czas, „zamrożone”. W niektórych przypadkach, pozwala na bardzo ładnym wzrostem prędkości. Deweloperzy donoszą, że maksymalny okres, w którym usługa jest oczekiwanie na wznowienie polisy, to pięć minut.

inne szczegóły

Ważne! Jeśli trzeba natychmiast zaktualizować swoją listę, GPUpdate tego polecenia może być używany. Ponadto, wniosek o natychmiastową aktualizację zasad grupy można wysłać samą domenę.

Wielu użytkowników zastanawia się: „W systemie Windows 8 zadanie nie ma tej usługi, tak jak jest to usługa w tle?” Odpowiedź jest prosta – ulepszoną harmonogram zadań. Odtąd zasady grupy mogą same tworzyć układ budynku, wskazując czas, gdy chcesz uruchomić usługę. Podkreślamy raz jeszcze, że te miejsca pracy są tworzone przez użytkownika nazwą „System”, tak, że nie będzie w stanie zobaczyć.

Różnice między nowymi wersjami serwerów Windows

Zauważ, że to podejście ma miejsce jest tylko w systemie Windows 8. Na przykład w Windows Server 2012, funkcja ta jest zawsze aktywna i jest utrzymywany w pamięci (jak wszystkie poprzednie wersje „windose”). Jeśli administrator systemu chce i „Osiem”, te zasady zostały wprowadzone w sposób ciągły, należy aktywować usługę „Wyłącz optymalizacji Policy Group Client Service AOAC”.

Jak pokazuje praktyka, stale działa lokalny Zasady grupy Windows 7 zbyt poważny wpływ na szybkość systemu operacyjnego nie ma. Biorąc pod uwagę możliwości nowoczesnego komputerowego „żelaza”, wyłączenie to jest całkiem zdolny do spowodowania tylko sam wzrost czasu potrzebnego do wykonywania jakichkolwiek czynności w systemie.

W skrócie, punkt nie został jeszcze ustawiony w tej materii, a administratorzy systemu mogą same wybrać opcje tej usługi.