283 Shares 2465 views

Jak usunąć Windows: przygotowanie do ponownego montażu


Warto oddać hołd programistów Microsoftu: po złożeniu linijki windose 9x wszystkie przyszłe systemy operacyjne są coraz bardziej odporne na różne awarie. Na przykład, jeśli użytkownik było znane każdemu, ale teraz przybysze, aby rozpocząć naukę w świecie systemów operacyjnych Win 7, może nawet nie wiedzieć, w czasie słynnego „95-98”, termin „niebieski ekran śmierci» (BSOD), Co to jest BSOD. Brak poważnych błędów i poprawił kontroler pamięci pozwoliło osiągnąć wysoką niezawodność systemu: Wiele Win 7 pracę przez wiele lat bez ponownej instalacji.

Czasami jednak konieczne staje się ponowne zainstalowanie tego samego, a na tym etapie mogą wystąpić pewne trudności, na przykład, wiele osób po prostu nie znam odpowiedzi na pytanie „jak usunąć Windows». Operacja ta uwalnia kilka gigabajtów miejsca na dysku. Usunąć Windows 7 jest dość proste, jeśli znasz procedurę.

Spójrzmy na przykład z życia: komputer został zainfekowany przez wirusa, wyłudzić pieniądze, a nie chce się uruchomić. Zastosowanie Antivirus nie jest możliwe, ponieważ nie ma Internetu, aby pobrać i szukać przyjaciół z komputera oznacza stratę czasu, często przekraczając okres resetowania windose. W rzeczywistości, przyczyny, które powodują szukać sposobu, aby usunąć z systemu Windows, mogą być same w sobie zróżnicowane.

W każdym przypadku, wstępne dane znajdują się na odcinku folderu na dysku z systemem operacyjnym, który należy usunąć. Istnieją trzy sposoby , jak usunąć Windows, więc trzeba wybrać najbardziej komfortowo. Oto one.

Pierwsza – najbardziej prosty, ale w tym samym czasie, co najmniej elastyczny. Jego stosowanie jest możliwe w przypadku, gdy dysk jest podzielony na kilka części, z których jedna jest zarezerwowana dla systemu. Drugi warunek – ważne pliki użytkownika zapisane w innych sekcjach lub „czegokolwiek wartościowego tam”. W tym przypadku, aby spojrzeć na ogrom odpowiedzi na pytanie o internecie Jak usunąć Windows, nie jest konieczne, ponieważ problem jest rozwiązany w ciągu kilku minut. Trzeba uruchomić instalację systemu operacyjnego (Linux lub windose). Na jednym z początkowych etapów zostanie on załadowany menedżera partycji, a użytkownik zobaczy okno dialogowe z możliwych działań na dysku twardym. Konieczne jest, aby wybrać partycję systemową i sformatować go. W tym przypadku, wszystkie dane zostaną usunięte. Ważne jest, aby nie mieszać osobistej oraz określić partycję docelową poprawnie. Główną wadą tej metody, w niektórych przypadkach, dzięki czemu jest całkowicie bezużyteczne, jest niemożliwość takiego formatu, jeśli tylko jedna partycja na dysku twardym.

Druga metoda, aby usunąć Windows jest, aby pobrać LiveCD z uprzednio przygotowanej płyty CD lub napędu USB. System Live jest taka sama jak Windows (Linux), ale przy wsparciu jedynie podstawowe funkcje. Od powłoki usunąć folder ze starego systemu, każdy może. Kiedy odmówić dostępu do plików należy doliczyć się na liście właścicieli: kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze „Właściwości – Zabezpieczenia – Zaawansowane – właściciel” ( „zmiany”, umieścić czek i przypisać samemu). Procedura ta jest ważna dla LiveCD opartą na Windows 7. Należy zauważyć, że wiele płyt nośnych dystrybucję systemu operacyjnego oraz rozmaite programy wsparcia (takich jak słynny ZVER DVD), zawierają już okazję menu rozruchu LiveCD.

Trzecia metoda jest realizowany przez instalatora. Stosuje się w razie potrzeby ponownie zainstalować Sevens. Rozpocznij instalację z dystrybucji, będzie on oferowany do wyboru dysku docelowego dla systemu operacyjnego. Należy dokładnie określić punkt, który ma już „starym” systemie. Instalator skopiuje wszystkie pliki systemowe w Windows.OLD, gdzie później wszystkie dane użytkownika mogą być łatwo przywrócone. Jeśli następnie usunięcie Windows.old będzie niemożliwa do wykonania zaleceń podanych odczytu dla drugiego procesu (jak przypisać sam właściciel).