364 Shares 7390 views

"Kod błędu 800b0001 Windows Update": jak to naprawić?

Ostatnio, oparte na systemie Windows użytkownicy komputerów są dziś coraz bardziej w obliczu pojawienia się wiadomości typu „Kod błędu 800b0001 Windows Update”, które odnoszą się do części systemu i jego aktualizacji składników. Większość z tych problemów występuje w wyglądzie systemu Windows 7. Spójrzmy prawdzie w dlaczego istnieje taka sytuacja, i jak to naprawić.

Dlaczego występuje błąd 800b0001 «Windows Update"?

Oczywiście, błędy w aktualizacji systemu może być bardzo dużo, a wszystkie one mają swoje zapisy. Jednak wiadomość z kodem 800b0001 (Błąd Windows Update) wykazuje, że tak powiem, ogólny problem.

Sam kod wskazuje, że błąd jest związany z usługą aktualizacji. Jednocześnie, zgodnie z oficjalnym opisem problemu przez ekspertów z firmy Microsoft, oznacza to błąd, że instalator aktualizuje usługa nie może rozpoznać dostawcę usług szyfrowania danych. Ale to tylko szczególny przypadek.

Jeśli mówimy o problemie w ogóle, gdy wystąpi błąd 800b0001 «Windows Update”, to jest związane z nieprawidłowym działaniem samej usługi. Zdarza się, że taka sytuacja może wystąpić z powodu uszkodzenia pliku wykonywalnego odpowiedzialnego za pobieranie i instalowanie aktualizacji. I oczywiście, taki komunikat może pojawić się w przypadku braku wymaganej aktualizacji dla usługi Windows Update.

Najprostsze sposoby naprawiania błędów

Jeśli chodzi o najprostsze rozwiązania, aby pomóc pozbyć się komunikatu o «Błąd Windows Update» Kod 800b0001, na początek, można użyć znaleźć i zainstalować aktualizacje ręcznie (nawet przy użyciu automatycznej aktualizacji). Jeśli system znajdzie i prosi, aby zainstalować nowe elementy, to problem jest naprawdę w pliku usług.

Równie skutecznym sposobem korekty, gdy błąd 800b0001 (Windows 7, na przykład) jest obserwowany, a można nazwać system odzyskiwania do poprzedniego stanu i punktem kontrolnym, dysku instalacyjnego lub konsoli. Jednak to wymaga trochę burzy mózgów i pamiętam, kiedy to nie udało.

W niektórych przypadkach komunikat z kodem błędu 800b0001 (Windows Update), mogą być wydawane z tego powodu, że system zawiera jakiekolwiek wirus komputerowy uszkodził usługę plików i aktualizacji. Jak wynika nie będzie zwykłe skanowanie antywirusowe personel lub stosowanie specjalnych narzędzi, test dysku startowego systemu przed uruchamiania systemu Windows.

Nie mniej popularne jest możliwe nazwy i obecności w systemie zewnętrznych usług kryptograficznych, takich jak szyfrowanie Crypto PRO CSP lub aplikacji jak ViPNet. W tej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest uaktualnienie te programy do najnowszych wersji. Co do zasady, to problem z „Windows Update» zniknie.

Czasami proces aktualizacji może wpłynąć na pracę z oprogramowaniem antywirusowym lub Zapora systemu Windows. Nie ma nic łatwiejszego niż wyłączenie tych usług w czasie aktualizacji (czy dane są wzięte z oficjalnych źródeł).

Za pomocą specjalnych programów

Ci, którzy nie chcą zajmować się wszystkich tych procedur może być wskazane, aby użyć specjalistycznego narzędzia, aby automatycznie rozwiązać problemy jak to naprawić, typ systemu Microsoft Narzędzie analizy gotowości aktualizacji lub podobny.

Zaletą takiego wniosku jest oczywiste: oni rozwiązać niemal wszystkie awarie w aktualizacji systemu (i nie tylko) bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka w tym procesie. Wystarczy uruchomić program i rozpocząć proces skanowania i błędów poprawiania.

wniosek

Jak widzimy z wiadomości z «Błąd Windows Update» Kod 800b0001 można pozbyć elementarnego, nawet przy użyciu standardowych funkcji większości „poniekąd”. Zrozumiałe, wielu woli automatyczne narzędzie do poprawiania takich sytuacji, ale wtedy, jak mówią, wybór należy do samych użytkowników. Jednak tutaj konieczne jest, aby zrozumieć, że ich stosowanie nie zawsze jest konieczne, ponieważ problem konfliktu program antywirusowy lub firewall, a oni nie zawsze pomaga.