336 Shares 3075 views

Co karmić papugi: żywności, witamin, suplementów mineralnych

Papugi, podobnie jak świeże kwiaty, miłe dla oka z pięknym, jasnym upierzeniu. Oni niemal nie śpiewa, ale w jaki sposób interesujący komunikować się z nimi! Wszystkie z nich, od dużych do małych falistych kakadu są w stanie zapamiętać melodię, słowa, a nawet całych wyrażeń. Wiernym zwierzakiem zawsze był zdrowy i aktywny, trzeba wiedzieć, co karmić papugę i jak prawidłowo dbać o nich. Rynków i sklepach zoologicznych oferuje wiele importu i krajowych mieszanki zbożowe. Doświadczeni hodowcy zalecamy używanie wyłącznie mieszankę znanych firm, które oferują wysokiej jakości ziarna i nasiona nie są traktowane z chemikaliami, a nie zawierają pestycydów.


Przy zakupie jakiejkolwiek żywności, konieczne jest, aby wziąć interes w jego ważności. Domu przed oddać zwierzaka, trzeba sprawdzić żywności pod kątem obecności w nim śmieci i spleśniały ziaren. Niektórzy doradzają wątpliwy jedzenie przemywa wodą, a następnie wysuszyć trochę (ale nie dokładnie upiec!). Oczywiście, takie działanie jest dobra, ale przemywa i suszy korelacji paszowy nie może być zapisany.

Bliskie papugi (ary, kakadu) mogą być dodawane do nakrętek nasion (orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzechy, nasiona słonecznika, cedr). Menu Budgies orzechy i nasiona są dodawane tylko raz w miesiącu, a następnie tylko w niewielkich ilościach, ponieważ są one mocno obciążone wątrobie. Kokosowe i orzechy nerkowca dostarczają żadnych gatunków papug.

Co karmić papugi – warzywa lub owoce? W naturze ptaki jeść owoce, warzywa, różne zioła i liście. W domu trzeba także dodać te produkty normalne ptaki organizmu płynęły wszystkie procesy. Papugi są zawsze zadowoleni z marchwi, które mogą dać całość, konsolidacji pomiędzy gałązki i może być zmielony na tarce i wymieszać z serem o niskiej zawartości tłuszczu. Niektórzy hodowcy zalecają dodanie kropli marchew miód. Również papugi chętnie jedzą dynia, ogórki, kapusta, papryka, fasola w strąkach. Nasiona pomidora wolą niż ciała. Rzepa i buraki należy podawać w niewielkich ilościach, wstępnie zagotować trochę. Warzywa z zupy i innych „ludzkich” żywności nie powinny być podawane do ptaków.

Owoce ptaki są świeże, mrożone (po rozmrożeniu) w postaci puree dzieci, bez cukru w postaci suszonych owoców, które są wstępnie namoczone w wodzie. Ponadto, papugi, szczególnie dużych ras, szczęśliwy jeść rodzynki, daktyle i morele. Ich dieta może obejmować wszystkie owoce, z wyjątkiem mango, papaja, persimmons i awokado, który zawiera zabójcze dla papug Piersyn. Wielu hodowców nie polecam, melony i arbuzy ptaków, a także zaleca się ograniczenie winogrona i granaty.

Oprócz owoców, jagód, jak papugi. Wszystkie owoce i jagody powinny być dokładnie myte. Czereśnie, wiśnie, śliwki i morele trzeba usunąć nasiona, aw Citrus Peel.

Co karmić papugi, że był coraz tłuszczu? Gałązki drzew są dostępne przez cały rok. Są odcięte, dokładnie przemyto i pozostawiono zwierzęta. W zimie najlepsze pre-set gałęzie do wody, zaczęły się otwierać na nerki. Ten suplement diety jest nie tylko zapewnia ptakom w błonnik i mikroelementy, ale także pomaga równomiernie szlifować swój dziób i służy im zabawne zabawki.

można dać ptaki gałęzie jabłoni, malin, wiśni, żurawiny, wiśni, głóg, jarzębina, klon, wierzba, lipa. Przeciwwskazane gałęzie dębu, wiśni, topola, grusza, wszystkie drzewa iglaste. Jak papugi i kiełkującego ziarna zbóż: ta trawa oni pasą się z przyjemnością.

Istnieje wiele roślin, które są szkodliwe dla papug. Niektóre z nich są niebezpieczne ze względu na zapach, podczas gdy inne są toksyczne liści lub owoców. Doświadczeni hodowcy zaleca się chronić przed kontaktem z papugi roślin, takich jak czosnek, cebula, Czereśnia (gałązek i owoców), szczawiu, pietruszki i przypraw wszystkich roślin; Lemongrass, jałowiec, kruszyna, kasztan, berberys, rozmaryn, Adonis, nagietek, dziurawiec, krwawnik, wrotyczu, jaskier, barwinek, korzeń, piwonia, koń-tail, chmiel, chrzan, glistnik, Eleutherococcus, Azalia, amarylis, szparagi, Heath, mieczyk, hiacynt, paproć, jagoda, pierwiosnki, tulipany. Lista ta nie jest wyczerpująca.

Co karmić papugę z produktów zwierzęcych? Należą do nich mleko i produkty mleczne, jaja i mięso. Niektórzy hodowcy zalecają dietę w dużych papug czasami dodać gotowane kurczaka. Inne są zdecydowanie przeciwko nim. Produkty mleczne mogą być podawane tylko z niską zawartością tłuszczu i cukru. Papugi, takie jak twaróg, jogurt, Rjażenka, jogurt. Jajka są głównie młode ptaki. U dorosłych, białko powoduje aktywację hormonów żyjących ptaków pojedyncze, źle tolerowane.

Do hodowli papug są skuteczne w ich menu trzeba dodać kaszę, gotowane bez soli i oleju, kukurydza w kolbach, witaminy zgodnie z załączonymi instrukcjami. Możesz zaoferować im białą kredę i białą glinkę, sprzedaje za maskami. Bardzo przydatne i wiele świeżo przygotowanych soki, biodra bulionu rumianku i głogu. Nigdy nie podawać tranu i świeżego chleba, ponieważ zawsze istnieje niebezpieczeństwo dla papug drożdżowych. Hodowcy ostrzegł również, że papugi szkodliwe ludzkiej ślinie, tak że nie można pozwolić, aby uderzyć dziób ptaka.