736 Shares 8469 views

Koty syjamskie: opis rasy

Kontaktowy, inteligentny, wolność i jednocześnie, wierny, zazdrosny, ale nie mściwy , Zabawny, czuły … Trudno jest popełnić błąd w określeniu: koty syjamskie.


Pierwsze informacje o Siam należący do XVI wieku. Mieszkańcy Syjamu (Tajlandii) nazywa swoje luksusowe przystojny diamenty księżyca. Koty „królował” w królewskiej rodzinie, która ma chronić i zachować je aż do zakazu eksportu, a każdy, kto odważył się naruszać życia zwierzęcia, nawet grozi kara śmierci.

W Europie do Siamese Byłaś tylko w 1884. Pierwsza para przyniósł brytyjskiego konsula. Najwyższa nagroda King of Siam Anglików zatrzymany podczas niemal obojętnie: wygląd dar był daleki od lokalnych standardów piękna.

Teraz koty syjamskie są podzielone na 40 rodzajów .. jednokolorowe, paski, spotted, skorupa żółwia, marmur, itp Ale wszystkie te podgatunki należą do tej samej rasy.

Syjamskie koty, których zdjęcia znajdują się w artykule są prawdziwi przedstawiciele arystokracji Śro di kot. To jest – najczęstszy kolor.

„Księżyc diament” znakomicie smukły, jego głowa i zwrotnym w kształcie klina, wypukła czaszka, uszy są długie, duży, prosty nos i długie włosy miękkie i błyszczące, kolorowe nierównomiernie. Klasyczny – beżowy kolor podstawowy, łagodne w ciemnych odcieniach. Dolna część nogi, ogonie, uszach i pyska są ciemniejsze. Podstawowym kolorem wyraźnie kontrastuje z ciemniejszym. długi ogon. Krótki ogon nie jest doceniana i jest oceniane jako przejaw degeneracji.

W odniesieniu do zagięcia ogonowej znajduje się legenda, w której księżniczka kąpielowy umieścić na swoich kotów ogony ozdób. Inteligentny Siamese strach przed utratą te ozdoby są wygięte ogony.

Koty syjamskie odzwierciedlają niebo w twoich oczach. Niebieskie oczy – kolejna charakterystyczna cecha swoje.

Nowonarodzone kocięta tej rasy mają śnieżnobiałe włosy. Intensywny kolor pojawia się tylko do trzech miesięcy. rodzą się, jak wszystkie koty, jest zupełnie bezradny, ślepy i, oczywiście, ślepy. Oczy otwarte w około tydzień. Wtedy wezwali achinayut odróżnić i dźwięki. Wszystko to razem, opiekuńczy matka-cat nie oddalają się od swoich dzieci, opiekę nad nimi z niezwykłą miłością.

W trzecim tygodniu dzieci próbują odkrywać świat, zabawny i porusza się niezgrabnie na ciągle słabych nogach.

Stałe pokarmy mogą zacząć starać się dać do szóstego tygodnia. I wziąć kocięta do nowego domu może być po kota nie przestaje je karmić.

Przybycie dziecka jest konieczne, aby przygotować z wyprzedzeniem. będzie musiał przytulny kosz (lub pola) z wełnianej pościeli (koc lub szeroki szal), dwie miski na jedzenie i tacy z piaskiem lub wypełniacz.

Koty syjamskie są bardzo czyste, ale w nowym środowisku jest w stanie mieszać się swoją toaletę z donica. Nie karcić ich za to. Wystarczy zdjąć górną „oznaczony” warstwę ziemi i przenieść do przygotowanej tacy. Następnym razem, gdy kotek będzie wyglądać przy ognisku, sadzić ją w szufladzie, z uprzednio usuniętej ziemi. Kid szybko zrozumieć, co chcesz z nim. Jeszcze lepiej – umieść kuwetę blisko swoich miejsc. Po Siam osiedlić się w swoim domu, tacka może być usunięta w miejscu wygodnym dla Ciebie (i, oczywiście, zawsze dostępnym dla tartej).

Nie zapomnij sprawdzić z danymi właściciela Siamese karmienia: nagłe zmiany podaży może poważnie zaszkodzić psa.