485 Shares 4240 views

Nakrapiane sum: opis zawartości i funkcji

Nakrapiane sum jest bardzo częstym ryb akwariowych. Charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałość i łatwość konserwacji. Dlatego hodowla tego gatunku można polecić początkujących akwarystów. Zakupione ryby mogą być w prawie każdym sklepie zoologicznym lub na rynku. Jedyną wadą jest to, że hodowla ryb są stale w ruchu ziemi, podnosząc zamglenie, więc nie zrobić bez filtra.


W naturze, nakrapiane sum rozprzestrzenił się w Ameryce Południowej, w dorzeczu rzeki La Plata. Lubi przebywać w płytkiej wodzie, gdzie miękkie gleby, wykopywania różne robaki i larwy owadów. U kobiet in vivo może dojść do długości 8 cm, mniej samce – 6 cm, a w małych rozmiarach akwariów ryb jest zmniejszona o połowę.

Ciało jest nakrapiane sum, jak również inne somovidnye, dość krótki, linia tyłu jest wypukła, a brzuch jest prosta. Samiec różni się od kobiet zarówno wielkość i płetwy grzbietowej. A mężczyzn, wskazał i zaokrąglone u kobiet z męskim wygląda bardziej smukły. Brzuch ryby jasne, pomarańczowo-żółty w ich naturalnym środowisku. Na usta w dół ma dwie pary wąsów, używane do żerowania. istota woda jest codziennie sposób życia, co umożliwia swobodne obserwować jego zachowanie.

Nakrapiane sum bardzo mało wymagające w opiece. Optymalna temperatura dla swoich funkcji życiowych mogą zmieniać się w szerokich granicach (18-28 stopni) mogą również pochodzić z tego przedziału w krótkim czasie. Przypadku ryb nieznacznej ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie, jako tego typu mogą być wykorzystywane zgodnie z powietrza do oddychania, z którego zaabsorbowanego tlenu przez ryby w okrężnicy.

Na jedzenie dla ryb akwariowych może używać prawie żadnego jedzenia, które spada na dno. Wodę można stosować dowolną jakość, ważne jest to, że nie był słony. Osoby nie może stać soli kuchennej, nawet ten, który jest stosowany w leczeniu innych ryb. Jest to konieczne, aby zapewnić filtracji wody, ponieważ w pierwszej kolejności od mętności wpływ roślin i innych mieszkańców akwarium.

Nakrapiane sum – rodzaj stadne, więc treść jest najlepiej wziąć kilka osób (5-6 sztuk). I dla okolicy można uruchomić żadnej ryby, które są spokojne w przyrodzie, o podobnych wymiarach. Zbiornik powinien być wyposażony w schroniskach lub zorganizowane zarośla roślin, które są bardzo lubi ryby do ukrycia od nieznośnych sąsiadów. Na dole jest lepiej posypać drobno ziemi stworzeń wodnych, w których będą kopać.

Wszystkich ryb tarła nakrapiane sum jest najłatwiej hodowane. Do odpowiedniego zbiornika tarło 10 litrów. Do reprodukcji należy wzbogacania wody w tlen, poprzez umieszczenie napowietrzania. Optymalna temperatura wody powinna wynosić około 20 °. Na tarło umieszczone oddzielnie jedna kobieta, oraz parę samców. W sumie samica dziurka o kilkuset dużych jaj przezroczystych. Jaja rozwijać przez około tydzień, pochodzi z dużych narybku, które są szybko rozwijających się i rosną do 8 miesięcy. Catfish długość życia w niewoli wynosi 8 lat.