782 Shares 8935 views

Zespół paranoidalny: opis, przyczyny, objawy i leczenie charakterystyka

Brak zdrowych ludzi, jest niezbadany. Zaburzenia psychiczne – jest plagą naszych czasów. Ale nie winię tych ludzi: to jest choroba jak cukrzyca, ale kto będzie patrzeć na cukrzycę z pogardą? Takie opłakanych warunkach, że cukrzyca nie może zepsuć stosunki z innymi, a nawet je skrzywdzić. Paranoja może …

Opis zaburzenie

Osoby z zespołem paranoidalną, generalnie charakteryzuje wszechobecnej podejrzliwości i nieufności do innych osób, które przejawia się w sposób systematyczny delirium. Osoba z tym zaburzeniem jest prawie zawsze uważa, że inne motywy mają wydźwięk lub szkodliwego działania. Cykle mogą mówić o swoich podejrzeniach powiernika, ignorując Głównym tematem rozmowy. Jeżeli zarządca złapać go w wrongness, automatycznie spada pod zarzutem spiskowania z wrogami i nienawidzą.

Inną opcją, gdy osoba wszędzie wyobrażając spisek przeciw niemu skompilowany pewną grupę ludzi, i mówi o tym wszystkim, kto spotkał. W ten sposób pacjent chce chronić się przed „ataków” i umieścić innych tego świadomi. W tych przypadkach, zespół halucynacji-paranoidalny może objawiać się tym, że pacjent dzwoni na policję lub przechodzi do innych instytucji społecznych, deklarując „prób w” intruzów.

Osoby z tym zaburzeniem sugerują, że inni będą mieć na celu korzystania z nich, lub oszukiwać, nawet jeśli nie ma dowodów na to istnieje. Choć niektóre mają fobię i podejrzenia – jest to normalne dla większości ludzi, pacjentów z tym zaburzeniem paranoi przenika praktycznie wszystkie zawodowe i osobiste relacje. Takie zachowanie jest konsekwentnie iw sposób ciągły, bez względu na to, jaka jest sytuacja wokół.

Ludzie, którzy zostali zdiagnozowani z zespołem paranoidalną często mają problemy z rodziny lub krewnych. Przejawia się to w regularnych sporów, bezpodstawnych zarzutów, oskarżeń i wrogości alienacji. Takie zachowanie prowadzi do niepokoju i zaburzeniami w pracy socjalnej, jak paranoidalną pokaż hypervigilant są skryty i nie wykazują przyjazny, Krucha uczucia.

Całkowity brak zaufania do innych, powoduje nadmierną potrzebę bycia samowystarczalnym i samowystarczalny. Takie osoby powinny mieć wysoki stopień kontroli nad innymi. Jest to często szorstki i twardy charakter, które są krytyczne wobec innych i są bardzo ciężkie w dialogu.

Zespół paranoidalny: Objawy

 • Nieuzasadnione podejrzenia, że inni ich używają, szkodzić lub oszukać.

 • Troska i nieuzasadnione wątpliwości co do lojalności i wiarygodności przyjaciół, małżonków lub partnerów.

 • Nie chcą się zwierzyć innymi z powodu nieuzasadnionego lęku, że informacje zostaną wykorzystane przeciwko nim złośliwie.

 • Zebrane komentarze i krytykę jako poniżenie lub zagrożenia i reagować natychmiast złośliwy atak lub kontratak.

 • Uparcie odmawia przebaczać wykroczenia.

 • Mieć urojenia, bez uzasadnienia, w odniesieniu do wierności współmałżonka lub partnera intymnego.

 • Pacjenci uważają, że ludzie, którzy są blisko, szepcząc i śmiejąc się, szydząc nich (iluzję słowny).

Przykłady zespół paranoidalny

 • Jedna osoba może czuć, że większość pracowników w pracy on spisek, aby przetrwać ze stanowiska; ludzi śmiech obok omówienia była jego; nie zaproszony na herbatkę albo dlatego, że nienawidzę.

 • Często paranoidalne urojenia nakłada na prawdziwych wydarzeniach i miesza częściowe wspomnienia zdarzeń nieistniejących (a więc słyszy taką rozmowę nie może zrozumieć prawdę czy fikcja).

 • Zespół halucynacji-paranoidalny może przejawiać się w tym, że człowiek wydaje się jakby ludzie patrzą na to jako coś złego, nienawiści, chce chłostać się i spowodować szkody. Może się wydawać, że wszyscy wokół niego – tajnych agentów wysłał do przechwytywania i wysłać go do wniosku. Co znajduje się w swoim pokoju tam urządzeń podsłuchowych, a pod jego nieobecność przeciwnicy dom przenikać. W cięższych przypadkach istnieje obsesje , że ciało pełzające owady, jedzenie jest zatrute, i tak dalej. D.

 • Brad może być także połączony z fikcyjnym zaniżonym wyjątkowość, talent lub odkrycia naukowego pacjenta. Paranoid wszędzie zademonstruje swój nieoceniony talent i udowodnić, że „wrogowie” z nim są po prostu zazdrośni.

To zaburzenie najczęściej diagnozowana po ukończeniu czterdziestki. Trudne do wykrycia choroby u dzieci i młodzieży, ponieważ są one ciągle się zmienia i rozwija się jako osoba. Jednakże, jeśli paranoja jest diagnozowana w dzieciństwie, zwłaszcza choroba musi być obecna co najmniej rok. Psycho-emocjonalne zaburzenia osobowości charakteryzują się większymi mężczyzn niż kobiet.

omamy

Halucynacje mogą występować w postaci głos w mojej głowie , czy obecność wyimaginowanych przyjaciół. Głosy często nieść negatywne informacje. W związku z tym, niektóre z tych, którzy „słyszy” niektóre wypowiedzi, wydaje się, że inni ludzie mówili o nich czy byli „przeciw” im. Są pacjenci, którzy pogodzić z halucynacjami i nauczyli się żyć z nimi, nie zwracając uwagi na ich obecność. Jednym ze sposobów, aby odwrócić się – słuchać muzyki lub skupić się na czymś innym.

Jak diagnozuje się zaburzenia osobowości?

zaburzenia osobowości, w szczególności takich jak paranoja, zdiagnozowane przez wykwalifikowanego specjalistę w dziedzinie zdrowia psychicznego (psychologa lub psychiatry). lekarzy rodzinnych i terapeuci, co do zasady, nie jest szkolony. Tak więc możliwe jest, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym i uzyskać wskazówki do profilu eksperta w celu określenia przyczyny i leczenie choroby. Diagnoza nie może być wprowadzone na podstawie wyników badań krwi lub testów genetycznych. Niektóre informacje można uzyskać w obrazowaniu mózgu, jako źródło tlenu naruszenie narządu lub choroby może indukować paranoję.

Przyczyny paranoiczne zaburzenie osobowości

Istnieje wiele teorii na ten temat, ale dzisiaj naukowcy nie wiedzą dokładnie, co powoduje zaburzenia paranoidalne. Większość specjalistów zgadza się, że przyczyny mogą być złożone:

 • Interakcja we wczesnym dzieciństwie wraz z rodziną, przyjaciółmi i innymi dziećmi;

 • osobowość i charakter;

 • formacja umysłu w sytuacjach stresowych (psychoza);

 • schizofrenia;

 • bezdech (chrapania silny);

 • choroby naczyń mózgowych;

 • uraz głowy.

Istnieje zwiększone ryzyko zarażenia zaburzenia kolejnych pokoleń.

Zespół paranoję może być spowodowane nadużywaniem alkoholu i leków, w tym środki pobudzające, takie jak (met) metamfetamina i kokaina. Przyjmowanie leków halucynogennych jest tymczasowa. Ludzie, którzy mają wystarczająco dużo snu przez dłuższy okres czasu, mogą wystąpić objawy psychozy. Niektóre leki na receptę, takich jak sterydy i używek, mogą powodować zaburzenia psychiczne.

Leczenie zaburzenia osobowości

Osoba mająca zespół paranoidalny, leczenie jest często odrzucane. Każdy, kto może zachęcić ich do tego, automatycznie wyznaczony jako wrogowie spiskują przeciwko nich zło.

Leczenie polega na długoterminowej psychoterapii u lekarza, który ma doświadczenie w korekcie takich zaburzeń. Leczenie polega na regularnych spotkaniach, podczas których można porozmawiać z konsultantem w dziedzinie zdrowia psychicznego. Celem tych rozmów – aby zmienić sposób myślenia i zachowania pacjenta. Takie podejście wykazał swoją skuteczność: the paranoidalne są w stanie zarządzać ich choroby. leki, aby pomóc w szczególnych objawów niepokoju mogą być przypisane.