671 Shares 6103 views

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę przez długi czas?

Każdego roku tysiące par zwracają się do przychodni z pytaniem: „Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?” Przyczyn tego jest wiele, niektóre z nich są w złym zachowaniu potencjalnych rodziców, a inni mówią o różnych chorób. Zbadamy najczęstsze przyczyny braku zapłodnienia.


Nieprawidłowy dni od poczęcia

Zajść w ciążę, każdy dzień, niezależnie od owulacji. Ale najbardziej efektywny okres – to środek cyklu (14 th i 15 th dni) miesiączki. Chociaż panuje opinia, że lepiej jest, aby spróbować wyobrazić dziecka zaraz po miesiączce, wiele kobiet, a potem zastanawiać się, dlaczego nie można sobie wyobrazić. Jeśli samo nie wyjdzie obliczyć dzień owulacji, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który oznaczać będzie najlepszy czas na poczęcie.

częste próby

Regularne życie seksualne jest zdrowy, ale całkowicie bezużyteczne dla poczęcie. Mniej niż podjąć próbę, tym lepszy będzie wynik. Faktem jest, że w przypadku braku aktywności seksualnej plemniki gromadzić aktywny, zwiększa ryzyko zapłodnienia. Tak aby szybko zajść w ciążę, trzeba mieć seks w dniach owulacji, a innym razem przez możliwość odstąpienia.

zgubne nawyki

Innym powodem , aby nie zajść w ciążę? Może to być spowodowane złymi nawykami zarówno kobiet jak i mężczyzn. Palenie zmniejsza liczbę aktywnych plemników, a kobieta zaburza dojrzewanie komórki jajowej. Alkohol może prowadzić do chorób narządów rozrodczych. Ponadto, złe nawyki mogą powodować patologię płodu, który powinien być zachętą do ich porzucenia.

stres

Napięcie nerwowe i stres – to zagorzali przeciwnicy ciąży. Kobieta w stałym depresji i uczucia, nie mogąc pojąć, nawet jeśli stres występuje z powodu niemożności poczęcia. Aby szybko zajść w ciążę, trzeba więcej odpoczynku fizycznie i psychicznie, na spacer na świeżym powietrzu i relaks.

choroba

Teraz pomówmy o chorobach, które stoją na drodze młodych par.

  1. zapalenie jajników – jest to najczęstsza choroba prowadzi do niepłodności. Leczenie długo, ale to nie może być odroczone.

  2. Endometrioza – guz macicy, jajników lub macicy.

  3. Niedrożności przewodów – jajowody może zostać zablokowany z powodu różnych przyczyn. W tym przypadku, sperma nie wpaść w macicy.

To nie wszystkie choroby, które są plagą pary do nabycia potomstwo. I pojawiają się one jak przed pierwszą ciążą, a po ostatniej dostawy. Określić bardziej precyzyjnie, dlaczego jest to niemożliwe, aby zajść w ciążę może być lekarz po dokładnym zbadaniu kobiet i mężczyzn. Aby to zrobić, będzie musiał przejść szereg analiz i testów.

„Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?” – to dość ostry i częste pytanie wśród współczesnych młodych kobiet. Tylko trzeba pamiętać, że możemy mówić o niepłodności po półtora roku po rozpoczęciu prób poczęcia. W takim przypadku lekarz wyznaczony przez właściwy leczenia lub doradzić, aby zrobić IVF. Niepłodność – nie jest to zdanie! Choroba ta, która obecnie jest uleczalna.