332 Shares 8905 views

Ishmuratova Swietłana: kariera i biografia

Swietłana Ishmuratova biathlon kochał od dzieciństwa. Ona ma bardzo ciekawą i niepowtarzalną historię życia. Z biegiem lat, dała wiele nadziei. Ishmuratova Swietłana zdobył nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych, ale nie dostać się do głównego zespołu narodowego. Pierwszy pełny sezon w Pucharze Świata spędziła tylko dwadzieścia osiem wiek. Miłość do sportu i wytrwałość – dwóch sił, które doprowadziły Svetlana Olimpijski „złoto”, po którym mogłaby z korzyścią, aby zakończyć swoją karierę w tym sporcie.


Dzieciństwo i wczesne szkolenie

Swietłana Ishmuratova, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule XX urodzony w kwietniu 1972 roku w Republice Południowej Ural miasta Zlatoust (regionu Czelabińsk), w rodzinie Buriacji-tatarskiej. Dziewczynka rosła dość słabe i bolesne. Z tego powodu mojego ojca, do poprawy stanu zdrowia dziecka i hartować córkę organizmu, postanowił umieścić go na nartach.

Ona, wraz z zegarem prowadził Irek Musalimovichem na torze, jazda ze stopniowo rosnącej ćwiczeń. Ojciec córka do niej przywiązany liną, więc nie utknąć w głębokim śniegu. Później wspomina swoje dzieciństwo i zawsze powtarzał, że był wdzięczny ojcu dla jego mistrzostwa karierze. Od Credo biathlonistów – aby nie wpaść na mecie, z korzyścią zarówno biorąc zwycięstwa i porażki. Próbuje nigdy nie denerwować.

Pod koniec szkoły podstawowej Ishmuratova Svetlana Irekovna broni swych chorób. W czwartej klasie, ona świętowała pierwsze zwycięstwo w konkursie dla dzieci. Następnie przeszkolony nauczyciel szkoła trening fizyczny RS Ahmetgaraeva.

Już w 1991 roku wygrał swój pierwszy wyścig juniorów mistrzostwa Związku Radzieckiego, aw latach dziewięćdziesiątych stał się jednym z najlepszych narciarzy Rosji. Dowiedziawszy się, że nie zapomina, po ukończeniu studiów, wchodzi na Ural Akademii Kultury Fizycznej i Sportu.

Pierwszy głośnych zwycięstwo

Wspinaczka biathletes temat Sports Olympus nie jest wcale zadowolony. W roku dziewięćdziesiątego szóstego ona została oskarżona o doping. Następuje zawieszenie dwóch lat. Ale po pewnym czasie wszystkie zarzuty wysunięte przez sportowców startu i przyznać błędów publicznie.

Podczas dyskwalifikacji Ishmuratova Swietłana nie stracił kształtu w 1997 pewnie wygrał sprint do rosyjskiej mistrzostw, udowadniając, że jej zbyt wcześnie, by odpisać. Ponadto, został uwzględniony w składzie utworzonego udać się do Igrzysk Olimpijskich w Nagano. A w 1998 roku był w stanie wygrać swój pierwszy złoty medal na mistrzostwach świata, które odbyły się w Hohfiltsine.

dalsza kariera

Dziewięćdziesiąt dziewiątym roku Swietłana wziął udział w Pucharze Świata w sezonie letnim i zdobył „złoto” w sprincie i biegowego przekaźnika wyścigu. Ponadto zdobyła srebrny medal w wyścigu-pogoń. Swietłana Ishmuratova, biografia jest bogata w wiele nagród, w 2000 roku, zajmując „srebro” w sprincie w Pucharze Small World. W 2001 roku został mistrzem świata w sztafecie. I Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City w 2002 biathlon otrzymuje brązowy medal w sztafecie.

Na Mistrzostwach Świata 2003 sportowiec bierze „złoto” w przekaźniku i „srebro” z „brązu” w innych dyscyplinach. W tym samym roku na Mistrzostwach Europy dostaje kolejny brązowy medal.

W Mistrzostwach Świata w 2004 roku, Swietłana otrzymał srebrny medal w sztafecie. A w przyszłym roku na Mistrzostwach Europy zdobyła złote medale w indywidualnych i sztafetowych, i zajmuje drugie miejsce w sprincie. W tym samym roku na Pucharze Small World jest on umieszczony na trzecim miejscu w klasyfikacji indywidualnych.

Pierwszy Olympic „złoto”

Jego pierwsze „złoto” na sportowca Turyn Olimpiady udało się wygrać dzięki nieugiętej natury, trzeźwej kalkulacji i wielkiej miłości do kraju. Kiedy trenerzy przypomniano, że całej Rosji za jej chora była w stanie zainspirować i zrobić duży impuls. Zdobyła złoty medal w indywidualnym wyścigu i jeden w przekaźniku. W 2006 roku, po biathlonie olimpiadzie ukończył karierę.

Życie osobiste i praca

Ishmuratova Svetlana – kochająca żona, troskliwą matką i dobrym człowiekiem. W kwietniu 2007 roku, ona i jej mąż miał syna, który został nazwany Misha. Biathlon jest aktywnym uczestnikiem w sporcie i życiu społecznym regionu Czelabińsk i jego rodzinnym mieście Zlatoust. W zimie 2007 roku został odznaczony Medalem Honoru za zasługi dla osiągnięć sportowych.

W tym samym roku Swietłana został wybrany na członka Zgromadzenia Ustawodawczego w swoim rodzinnym mieście Zlatoust. A pod koniec 2007 roku został członkiem Dumy Państwowej kraju partii „Jedna Rosja”. Piąty lutego 2016 roku została powołana wiceszef klubu sportowego CSKA w sprawie pracy z pracownikami. Ishmuratova Swietłana posiada rangę podpułkownika wojsk Federacji Rosyjskiej.

Posiada następujące nagrody: Orderu Zasługi (od dwudziestego drugiego lutego 2007), medalem „za zasługi dla Ojczyzny” drugiego stopnia (od piątego dnia maja 2003 roku).