698 Shares 1916 views

Bezpieczeństwo na nartach – klucz do wygodnej jazdy

Wśród wielu atrakcji na świeżym powietrzu prezentowanych w nowoczesnej branży turystycznej, zajmują szczególne miejsce na nartach. Zadbane stoki, pokryte musujące śniegu, wiatr gwizdał w uszach, w jasnej zimowego słońca i zapach zimnego powietrza zmieszanego z pachnący aromat grzanego wina – Jest niewysłowiony urok związane tylko ośrodków zimowych.

Ale, wyjeżdżasz na wakacje, nie wszyscy myślą o tej ważnej chwili, jak bezpieczeństwo na nartach. Choć kwestia ta zasługuje na poważne rozważenie jak sportów zimowych, nawet w obecności sprzętu technologicznego i najdoskonalszych linii, to zawsze wiąże się z ryzykiem. Lekceważenie zasad bezpieczeństwa pociąga za sobą szereg konsekwencji. Może być tak małe rzeczy jak podartej kurtce, złamany słup narty lub nadmiernego opalania, jak również poważne problemy – oparzenia słoneczne, stłuczenia, złamania, kontuzje i inne kłopoty. Bezpieczeństwo na nartach – wzorzec zachowania rozsądnego i ostrożnego urlopowicz, mające na celu zapobieganie wypadkom na stoku.

W nowoczesnych ośrodków kwestia ta odbiera uwagę. Szlaki są oznakowane przez poziom złożoności i kontrolowane przez członków służb ratowniczych, aby zatrudnić wykwalifikowanych przedmioty są wybierane do wyposażenia każdego klienta indywidualnie, a pierwsze upadki przybysze są instruktorami pod kontrolą. Ale, mimo wszystko, wciąż wiele zależy od samych turystów. Dla urlopowicze bezpieczeństwa należy rozpocząć od opłaty klimatycznej. Nawet w domu, musisz upewnić się, że koń był wygodny i przeszedł bezpiecznie.

Musimy pamiętać, że na zaśnieżonych stokach dniu jasne słońce jest bardzo jasne, więc obowiązkowym atrybutem narciarz musi mieć okulary. Nie przeszkadzają, a filtrami, zwłaszcza tych, którzy spędzili całą zimę między domem a pracą. Następnym krokiem jest wybór ubrania. Powinno być wygodne, ciepłe, ale nie zbyt obszerne, a najlepiej wodoodporny – w przypadku mokrego śniegu. Dla freeriderów bezpieczeństwa na nartach – to przede wszystkim ochrony. , Nabiodrniki, ochraniacz kręgosłupa, a co najważniejsze – kask – to niezbędne cechy, bez których dziewica nachylenie skały i drzewa będą nierozsądne i niebezpieczne. Nie kolidują z tych akcesoriów i pierwszej znajomości z nartami, gdy ruch nie jest jeszcze dopracowane i trudne do opanowania. Przed jazdą trzeba więcej czasu, aby dokładnie sprawdzić wszystkie urządzenia. To musi być sprawne, wygodny i odpowiedni rozmiar.

Bezpośrednio na stoku w bezpieczeństwo jazdy na nartach – to przede wszystkim uważnej i ostrożnej zachowanie. Ruch na drodze musi być kontrolowany, tak zawsze jest konieczne, aby obiektywnie ocenić swoje możliwości. W zatłoczonych miejscach lub trudnych prędkość musi być poniżej, które mogłyby zatrzymać w razie potrzeby. Zatrzymanie jest pożądane przeprowadzenie na skraju drogi, a jesienią powinien szybko zwolnić nachylenie w celu uniknięcia kolizji. Szczególnie dotyczy to obszarów o ograniczonej widoczności. Podczas schodzenia priorytetem jest narciarz, który znajduje się z przodu, więc stworzenie wyjątkowego byłoby winę za sportowca, który jest wyżej w górę zbocza. Należy zawsze zwracać uwagę na znaki, które są na torze, i dokładnie je obserwować. Ogólnie rzecz biorąc, zachowanie narciarza na stoku muszą być zgodne z FIS, Międzynarodowej Federacji górskiej jazdy na nartach. W tych krajach, gdzie rozwój sportów zimowych, narty bezpieczeństwo szkolenie jest badany w liceum, więc ludności od dzieciństwa zaznajomiony z tymi zasadami postępowania. Są to główne etyka prawa narciarskie, których przestrzeganie jest na zboczu zapewni wygodną i bezpieczną jazdę.