194 Shares 2250 views

Michael Koklyaev: życiorys i osiągnięcia sportowca (foto)

Mihail Viktorovich Koklyaev – znany rosyjski sportowiec, jeden z najbardziej uznanych ciężarowców i kulturystów, nie tylko w Rosji, ale także w innych częściach świata. Siedem razy zajmował mistrzostw mistrzostw Rosji, był członkiem kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Koklyaev Michael, którego biografia jest w stanie zmotywować dowolny początkujący sportowiec, jest przykładem tego woli, chęci, aby wygrać i stałej samokontroli.


wczesny start

Michael Koklyaev urodził się w 1978 roku, w mieście Czelabińsk. Narodowość – pół-Tatar, pół-rosyjskich. Podnoszenie ciężarów rozpoczął się 13 lat: w 1992 roku, Michael pierwszy wszedł do pokoju, mający 170 cm wzrostu i waży 57 kg. W ten sposób rozpoczął wspinaczkę na szczyt sportowych krajowych i zagranicznych elektrowni, gdzie został wyznaczony jako jeden z najbardziej zaawansowanych sportowców radzieckich. Rok później Koklyaev już otrzymał drugą kategorię dla dorosłych w kategorii 75+ kg. Aw 1994 roku został CCM w wadze ponad 90 kg. W rok później, Michael Koklyaev stał MS w kategorii wagowej 107 kg. Tak więc, jest to już 18 lat standard tytuł mistrza sportów ciężarów kwalifikacje – wynik nie jest po prostu niesamowite, ale również wspaniały widok na fakt, że większość ciężarowców przychodzą do sportu dopiero po 16-17 latach.

poważne obrażenia

Czelabińsk sportowiec został zapisany w tzw eksperymentalnej juniorów reprezentacji Rosji w podnoszeniu ciężarów. Mając został zajęty przez jakiś czas, Michael podczas jednego z konkursów bardzo poważnie uszkodzonych więzadeł stawu kolanowego, dlatego musiał zostać naprawione w ciągu całego roku. Jak sam mówi, czasami ból objawia się jednak, że człowiek stał się przyzwyczaić do tego – dla niego jest rodzajem sygnału, że nadszedł czas, aby zwolnić trochę stresu podczas treningu.

Zmiana trenera

W tym samym 1995 roku Michael Koklyaev zmienił swojego mentora – od trenera Igor Slyunin, przyszedł pod patronatem Aleksandra Musaeva. Najwyraźniej ten wpłynął na szybką rehabilitację sportowca – w 1996 roku ponownie przeprowadzić umieszczając zapis Rosji wśród starszych młodzieńców, podnosząc 155 kg w Snatch. W 1997 roku zdobył sztangista rosyjskich Juniorów w kategorii „masie większej niż 108 kg”, choć ważył trochę więcej.

Obsługa w wojsk rakietowych

Która odbyła się w tym samym roku Puchar Świata pokazał Mikhail Viktorovich w korzystnym świetle – zajął piąte miejsce z wynikiem 160-180. Najwyraźniej to był powód, że facet wkrótce dołączył strategicznych rakiet Forces (RVSN) Odintsovo, nagrywana w 127. batalionie. Podczas przejścia z usługi Michaiła Poznałem ich trzeci trener – Alexander Skonnikovym, co dodatkowo przyczyniły się do rozwoju profesjonalnej jakości sportu Michael. Ponadto Skonnikov Koklyaevu pomógł zdefiniować sposób, w sporcie, poznać kilka ważnych ludzi w sporcie zawodowym i szczegółowo opowiedział o wszystkich swoich funkcji. Jeszcze bardziej zakorzenione w decyzji, aby kontynuować karierę, Michael Koklyaev w 1998 roku otrzymała drugie miejsce w Mistrzostwach Juniorów Rosji i na Mistrzostwach Świata na czwartym miejscu z wynikiem 177,5 + 207,5.

najlepszy wynik

W 1999 roku, Czelabińsk sportowiec pokazał swój najlepszy wynik – 195 kg w Snatch i 232,5 kg w palanta, w sumie 422.5 kg. Uznanych sobie Michaiła Viktorovich, wynik ten jest mało prawdopodobne, aby to osiągnąć, jeśli nie za pomocą Davida Adamovicha Rigerta, który był w stanie uspokoić Michaela i wzmocnić jego wiarę w siebie, bo w tym progiem wiekowym dobiegła końca.

wypadek

Pierwszy rok nowego tysiąclecia był dla Michaela Koklyaeva nieco tragiczna – dostaje w wypadku motocyklowym, jednak bez jakichkolwiek komplikacji. Ponadto, stale pracuje do kontroli, poświęcając prawie cały swój czas. Michael Koklyaev, uraz, który podekscytowany cały sportowy świat domowe, ale udaje się utrzymać się na powierzchni.

2001 Michael opisuje jako „cichy, niepozorny”. Dobrze, 200 + 232,5 kg, w sumie 432,5 kg – to dobry wynik, zwłaszcza na trzecim miejscu w mistrzostwach Rosji. Jak sam mówi Michael, w tym roku spędził wykonywania w domu.

rosyjski rekord

Michael Koklyaev, wysokość i masa ciała, które nie uległy zmianie, w 2002 roku zdobył Puchar Rosji i staje medalista Rosji w sierpniu tego samego roku. To podróż do Turcji, aby wziąć udział w Mistrzostwach Europy, ale z powodu kontuzji pachwinowego ringu nie dostaje żadnych miejsc. Masa ciała jest już 148 kg. W 2003 roku mężczyzna nadal wygrywa mistrzostwo Rosji, ustawienie 210. rekord. Niestety, nie udało się do mundialu, choć turniej poświęcony pamięci pana Nowaka, Koklyaev wyciągów 205 i 240 kg w Snatch i szarpnięciem, odpowiednio. Jest to całkiem dobry wynik, który jest więcej niż wystarczająco, aby wziąć trzecie miejsce w konkursie.

Koklyaev Michael, którego waga wynosiła 138 kg w 2003 roku, udało się szybko zrehabilitować i waga re-gain. W 2004 roku zawodnik zajmuje pierwsze miejsce w kraju w Nowogrodzie Cup. Bierze udział w Mistrzostwach Europy, które odbyło się w Kijowie, gdzie udało mu się podnieść 190 i 230 kg, a tym samym na piątym miejscu. Po paru miesiącach Michael biorących udział w turnieju kwalifikacyjnym do podróży do Igrzysk Olimpijskich. Nawet po kilku miesiącach w Podolsk pierwsze miejsce.

extreme power

2005 ponownie przyniósł pierwsze miejsce w Pucharze: Michael wyciągnął wynik 450 kg masy całkowitej. W ogóle, latem 2005 roku był szczególnie intensywny: w okresie od początku czerwca do końca lipca sportowca mogli uczestniczyć w wielu turniejach, w tym „Gry Highlanders” w Szkocji. Również brał udział w dwóch mistrzostwach zespołów, które miały miejsce w Polsce i na Ukrainie. W tym samym roku był trochę sportu zmieniony sztangista „obraz”, stając się znanym sportowcem na rzecz Michaela Koklyaev, ekstremalnej mocy, która była nieco inna od tej normy. Innymi słowy, pracował nad własnymi metodami.

Michael ustanowił rekord Ameryki, spychając 240 kg w roku 2006 – turniej był nazywany „Arnold Classic”. Jednocześnie udział w zgrupowaniu w Szkocji, który wyznacza nowy, choć nieoficjalny rekord w tych samych 240 kg w czystym i szarpnięciem.

klasa moc

Nawiasem mówiąc, Michael Strong rozpoczęła się w 2004 roku, po upadku rundzie kwalifikacyjnej w Atenach. W tym momencie przyniósł Elbrus Nigmatullin. W słowach samego Michaela, chciał zrobić silny, a wcześniej, ale jest przede wszystkim przeszkadzają strach, że może być ciężko rannych, co oznaczałoby zbyt długi okres rehabilitacji.

Podnoszenie ciężarów dzisiaj

Mihail Viktorovich Koklyaev twierdzi, że obecna sytuacja w podnoszeniu ciężarów w Rosji mniej lub bardziej akceptowalne: z powodu coraz większej kontroli dopingu w systemie doskonałości aktualizacje sportowych, wielu ciężarowców nowicjusz nie zmierzyć się z trudnościami, które miały do czynienia Michael na początku jego kariera. Strongman, lub skrajne siły – to sport, który jest dostępny dla wszystkich, za korzystanie z tej szkoły nie stanowią szczególną trudność w rozumieniu art. A ponieważ średnia wieku w tym obszarze wynosi około 30 lat, nie dziwi fakt, że ten rodzaj lekkiej atletyce energetycznych staje się coraz bardziej popularne. Jak nasz bohater, doświadczeni siłaczy stają się łatwe, ale w celu poprawy tej prostej techniki mogą być całe moje dorosłe życie.

Koklyaev Michael, którego biografia jest, w zasadzie, jest to pełna lista osiągnięć sportowych, nie może zawierać pewne aspekty jego życia codziennego, a rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie sportowiec swoje istnienie. Michael zdobył uznanie wielu znanych sportowców światowej klasy, ciężarowców, w tym Arnolda Shvartseneggera, który mówił naszego rodaka jako wielkiego sportowca. Kiedy Michael brał udział w turnieju „Arnold Strongman 2011” Schwarzenegger wysyłane za pośrednictwem Twittera Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew entuzjastyczne wiadomości, że Michael był w stanie podnieść dwukrotna waga 111 kg. Co Dmitrij Miedwiediew zwięźle odpowiedział: „Tak, wszyscy rosyjscy mężczyźni są tak silne.”

Życie bez sportu

Po krótkim odpoczynku, zawodnik powraca do ciężarów. Michael Koklyaeva żona Oksana, bardzo pozytywne nastawienie do tego składnika męża życia, mocno wspierając go po drodze. Ciężarowców mają dwoje dzieci – córkę Diana i syn Michał. Tak, ale nie tylko szkolenie zablokował mu życie: poświęca dużo czasu swojej rodzinie, wychowaniu dzieci, a od czasu do czasu podróżuje po całym kraju i za granicą, uczęszcza różnych konferencji i warsztatów sportowych.