291 Shares 5135 views

Jak wybrać lornetkę do polowań? lornetka nocna do polowania

Większość początkujących myśliwych, zdając sobie sprawę, że potrzebują lornetkę z wizytą do upadku sklepu w błąd przez obecność szerokiej gamy towarów. Jeśli masz szczęście, można znaleźć bona fide konsultanta, który wyjaśni specyfikacji tych urządzeń, jak również pomoże Ci wybrać najlepszą opcję. Jednakże, to będzie dużo lepiej, gdyby każdy uczyć się na własną rękę, aby zrozumieć, co jest potrzebne lornetki do polowania. Aby to zrobić, trzeba znać pewne kryteria. Zostanie to wyjaśnione później. Zatem uważamy główne typy urządzeń danych i ich korzyści.


definicja

Lornetka jest przyrząd optyczny. Wraz z nim są monitorowane dla odległych obiektów. Lornetka składa się z dwóch rur połączonych ze sobą optycznych. Wynika to w stereoskopowym obrazie. Zapewnia to większy komfort oglądania i pozwala na przeprowadzenie z determinacją precyzyjnej odległości do obiektu i jego wielkości.

Konstrukcja standardowej lornetki

Jak opisano powyżej, zespół 2 składa się z rury monookularnego (optyczny). Ich sprzętu realizowane poprzez podłączenie stawów. Wszystkie te części są rozmieszczone i chronione przed zewnętrznymi wpływami otoczenia za pomocą obudowy ochronnej. Następnie bliższe spojrzenie na elementy określonego urządzenia.

Obudowa lornetki

W związku z tym, istnieją pewne kryteria. Aby wybrać odpowiedni lornetki dla myśliwych, należy wziąć pod uwagę istotny fakt. Mianowicie fakt, że jego ciało powinno być:

  • wodoodporny;
  • szczelnie zamknięte.

Ogólnie rzecz biorąc, Układ optyczny powinien być chroniony przed wpływem wilgoci atmosferycznej. Indeks wodoodporny oznaczony na etykiecie określonego urządzenia słowo wodoodporny. Ze względu na szczelność obudowy, gdy znaczące różnice temperatur soczewki nie będzie mgła. Istnieją urządzenia na etykiecie, która jest Słowem wypełnione azotem. Oznacza to, że obudowa w jej wtryskiwanego azotu, który zapobiega pojawianiu się kropelek wody na soczewce. Oznakowanie to wskazuje, że urządzenie high-end.

lornetki noktowizyjne

Zdarza się, że ma do polowania w nocy. To właśnie w takich warunkach może trzeba lornetki na nocne polowania. Ale do tej pozornie oczywistej funkcji powstaje wiele pytań. Spróbujmy zrozumieć na jakiej podstawie różnych lornetek noktowizyjnych. W tym przypadku, to bierze pod uwagę:

  1. Tryb błysku:

    – pasywne. W tym przypadku, urządzenie działa w oparciu o naturalnym świetle.
    – Aktywna. W tym przypadku stosuje się promieniowanie podczerwone.

  2. Generowanie lornetki.

Jest to kolejny specyficzny parametr w tego typu lornetki. Pierwsza generacja pracy opiera się na fotopowielaczy. Ich wadą jest to, że jasne światło lub blask jest bardzo proste urządzenie do oświetlenia. Druga generacja tych niedociągnięć jest nieobecny. Mają obraz bardziej żywe i jasne. Trzecia generacja lornetek pracy opiera się na wykorzystaniu fotokatod. W rezultacie, ich długość życia wzrosła wielokrotnie.

Wspomniane urządzenie ze zmiennym powiększeniem (lornetka powiększyć)

Jest to dość oryginalne urządzenie. Ta lornetka na polowania, w porównaniu z innymi rodzajami tych urządzeń jest głównym atutem. Mianowicie, że posiada zdolność do rozważenia obserwowanego obiektu z różnych powiększeniach. Jest to znaczący fakt. To powiększenie można odczytać na etykiecie. To jest, gdzie jest zwykle wskazane. Liczba ta waha się od 8 do 30. Jest to dość dobra lornetka na polowania, opinii, które są w większości pozytywne. Rozważmy obok drugiego.

Polowanie lornetki z dalmierzem

W tym przypadku bierze się pod funkcję konkretnego konta. Dla myśliwego, że jest niezastąpiony. Poniżej rozumie się określenie odległości. Konieczne jest, aby obliczyć trajektorię pocisku i mające odpowiednio. Lornetka z dalmierzem polowania mogą natychmiast przeprowadzić obliczenia odległości do przedmiotu na kilka sekund. Jest to ważna funkcja. Z dalmierz laserowy wspomniane urządzenie wysyła wiązkę, a następnie jego odbicia zmierzono czas i oblicza odległość od obiektu.

wodoodporna lornetka

Tego typu urządzenia są idealne do pieszych wędrówek, obserwacji przyrody, łowiectwa lub rybołówstwa, zarówno na wodzie jak i na lądzie. Jego korpus jest zamknięty, a jego konstrukcja całkowicie eliminują możliwość wnikania wilgoci lub mgły.

Niektóre modele, takie jak lornetki może nawet mają właściwość dodatnią pływalność. W rezultacie, trudniej będzie stracić. Lornetki te muszą być nabywane, jeżeli jego właściciel będzie długa podróż na wodzie. A jeśli będzie musiał być stosowany na ziemi, będzie to dobra lornetka na polowania w warunkach dużej wilgotności, a także we mgle. Należy to uwzględnić przy wyborze tego urządzenia.

Lornetki ze stabilizacją obrazu

Urządzenie to posiada również rodzaj konkretnej funkcji. Lornetka tego typu, niektórzy producenci instalują wykonywane stabilizatory obrazu IS. Ten element jest bardzo istotny. Ma to na celu wyeliminowanie drgań obrazu podczas długotrwałej obserwacji. Oznacza to, że będzie on bardziej przejrzysty i ostry. To sprawia, że można obserwować obiekt poruszający. Na przykład, z łodzi lub pojazdu. Ponieważ jest to dobra lornetka dla myśliwych dynamiczny charakter. Ale ten typ urządzenia nie jest bez wad. Minusem jest to, że może stać się całkowicie bezużyteczne, gdy odrzuceń. Takie urządzenia podatne na naprawy, ale to będzie bardzo kosztowne.

Podstawowe rozdrobnienia po wybraniu tego narzędzia

Poprzez zakup lornetki do polowania, najważniejsze – aby zwrócić uwagę na takie czynniki jak waga, współczynnik apertury, stopień ochrony przed wilgocią i tak dalej. Do tej pory znaczny popyt na te urządzenia w głównym o średnim wzroście. Wiele z nich jest inny odpowiedni przedział cenowy. Lornetki te są wykorzystywane głównie do polowania. Zostało to udowodnione w praktyce. Hunter będzie wystarczające, aby zwiększyć 7-10 razy. Ciężar takich urządzeń jest to optymalne. To daje możliwość łatwo utrzymać go w dłoniach przez długi czas.

Innym ważnym czynnikiem, którego nie należy lekceważyć, jest niezawodność urządzenia. Wskazane jest, aby nie kupować lornetki z zoomem. Ponieważ mają nie tylko wysoką cenę, ale są one bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Większość zwykłych lornetka może zapewnić znacznie lepszą jakość obrazu.

Ponadto, wybierając lornetkę do polowań, konieczne jest, aby rozważyć, w jakim stopniu oświetlenia będzie on używany. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na taki parametr jak stosunek przysłony. Jest to spowodowane przez średnicę obiektywu. W tym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne czynniki. To polega na tym, że natężenie oświetlenia poniżej (za pomocą lornetki), jego średnica obiektywu jest większa. Również w ten parametr wpływa na wzrost fałd urządzenia. Ważne jest, aby wiedzieć. Kiedy w wielości oświetlenia będzie więcej.

Ponadto, przy wyborze tego urządzenia należy uważać, aby chronić go przed wilgocią. Jest to również istotny wskaźnik. Oczywiście, w trudnych warunkach koniecznych do lornetki nie boi się wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby można to wytrzymać jego całkowite zanurzenie w wodzie na małej głębokości. Jednak potrzebna jest prosta ochrona przed wilgocią. W tym celu, wnętrze lornetki pompowana azotu. Gwarantuje zapobiegania zmętnienia soczewki.

rada

W eksperymencie okazało się, że jeśli chcesz kupić lornetkę tylko dla myśliwych, optymalne parametry będzie to 6 x 30,7 x 35,8 x 40. Pożądane jest również, że urządzenie posiada trójwymiarowy obraz. Należy pamiętać, że wybór parametrów optycznych tego urządzenia muszą być brane pod uwagę, gdzie iw jakich warunkach będzie specjalnie używane do polowań.

wynik

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że warto uważnie przeczytać ten artykuł. Pomoże to wszystkim w podejmowaniu decyzji, które z nich wybrać lornetkę do polowań. Cena urządzenia danych mieści się w przedziale 1600-12 000 rubli. To zależy od rodzaju instrumentu oraz od funkcji, które posiada.