391 Shares 8131 views

Jak odróżnić fałszywe borowikami z jego prawdziwym bratem?

Od połowy lata i kończy późną jesienią tysięcy grzybów w lesie są wybierane, aby ugasić pragnienie gromadzenia. Wiele osób wybiera się w lesie nawet nie szukać grzybów, ale tylko ugasić pragnienie naturalnego piękna i samotności z naturą.


Jednak nie należy zapominać, że są w lesie i niebezpieczeństwa. Przede wszystkim mówimy o trujących grzybów, które są sprytnie ukrytych jak ich odpowiedniki jadalnych. Weźmy, na przykład, fałszywej borowikami. Jak odróżnić go od normalnego grzyba? Aby to zrobić, trzeba wiedzieć jak to wygląda borowikami prawdziwej.

Z wyglądu jest to zwykły grzyb dyskretny kolor. Hat kolor szaro-biały głównie. Noga zagęszczony rozszerza się ku dołowi przez farbowanie mocno przypomina pień brzozy. Bardzo ważne! Ciało grzyba białym i na odcinku koloru nie zmienia! A teraz – fałszywy prawdziwki.

„Bilious grzyb” często nazywany. Z wyglądu jest prawie idealne kopie jadalnego odpowiednik. Ta sama noga, a kapelusz jest prawie taki sam kolor. To wystarczy go smażyć lub gotować w pełni doświadczyć pełnej głębokości błędu: cierpki smak grzyba i strasznie gorzki. Nietrudno zrozumieć, dlaczego fałszywe grzyb o nazwie „żółć”.

Jak odróżnić?

Jest 100% „zapewnienie jakości”. Trujący grzyb nigdy nie będzie robaczywe (wyjątek – kurki, które są w każdej wersji nie są jako takie). Jeśli to się dzieje na końcu lato, pogoda jest dość suche, ale zaskakująco czysty grzyb, jest okazją do refleksji. Jeśli wszystkie sąsiednie grzyby (zwłaszcza najmłodszych) nie jest również bardzo czyste, to jest – prawie na pewno fałszywa prawdziwki.

Po teście „robaków”, uważnie patrzeć na łodydze. Oba kolory wyglądają jak grzyby po deszczu, ale niejadalne wariant wzór „pock oznakowane” nie podoba bagażnik brzozy. Doświadczeni grzybiarze powiedzieć, że „żółciowego grzyb” farbowanie na nodze jak sieć naczyń włosowatych.

Nie zbyt apetycznie, ale lepiej od razu tracą apetyt, niż po pierwszej łyżce starannie przygotowanych potraw, który stał się niejadalne.

„Przypadek Hat”

Po dokładnym zbadaniu dolnej części można odbierać za maską. Zwrócić uwagę! Prawdziwy borowik nigdy, w żadnych okolicznościach, jego dno nie będzie różowy. Jeśli zauważysz nawet odcień różu, to najlepiej nie brać grzyb.

Na szczycie hat „Fake” prawie zawsze ma przynajmniej niewielki, ale dość zauważalny odcień zieleni. W normalnym grzyba nie. Ten „borowik” (zdjęcie – fałszywa wersja) z pewnością „proszę” ty wstrętny smak zepsutego jedzenia.

Jeśli nawet to nie jesteś pewien, po prostu czuć kapelusz. „Noble” powierzchnia aksamitna sugeruje fałszerstwo. Jak normalny borowikami? Grzyby zawsze ma płaską i gładką powierzchnię trzonka. Ostatnim „bar” – odłamać kawałek niego. Jeśli jest na różowo break – zanim Gall grzyba.

Wreszcie, niech nam daje rady one-stop. Pamiętaj! Jeśli kiedykolwiek wątpliwości o czymś, nigdy, w żadnych okolicznościach, podjąć grzyb! Opisany powyżej przykład wykonania – najłagodniejsze sprawa jest obarczona tylko zepsute kolacji. To samo blada perkoz nieprzyjemny smak nie jest, ale jego zastosowanie jest niemal zawsze śmiertelne.