525 Shares 1369 views

Owerlok do szycia: opis, charakterystyka, rodzaje, ceny

Obecnie maszyny do szycia jest dostępna dla każdego. W sprzedaży są różne modele urządzeń do szycia, umożliwiając w domu przeprowadzić pełny cykl operacji szycia. Jedna z tych maszyn jest szycie domu.


Dlaczego stosowanie szycie

Overlock – ten typ maszyny do szycia, przeznaczone do przycinania krawędzi tkaniny. W jednym z przelotowych nacięć szycie nadmiar tkanki, zmielić razem dane i przetwarza cięcia. Niektóre modele wykonywanie skomplikowanych stawów, łańcuch i ozdobne oraz wiele innych operacji. Owerlok do szycia domowego są dodatkiem do maszyny do szycia, ponieważ ten ostatni nie wykonują obrzucania szwów.

Cechą owerloków jest ich zdolność do podejmowania elastyczne stawy, które są niezbędne przy szyciu dzianin.

Funkcje nowoczesnej owerlokowych

Jeśli porównamy Radziecki i jego gospodarstwo domowe Serger nowoczesne odpowiedniki, te ostatnie są duże szanse. Obecny model overlock stworzony z najnowszych technologii i pozwalają jakościowo używany szyć dowolny materiał: stretch, jersey, szyfon, jedwab, materiałów osłonowych.

Nowoczesny dom szycie może wykonywać następujące rodzaje połączeń:

 1. Zwykle zachmurzone.
 2. Łączenie szew.
 3. Rola zachmurzone.
 4. Multi-kolorowe szwy.
 5. Użytkowa pochmurny.
 6. Szew bez przycinania.
 7. Płaski lub rasposhivochny szew.
 8. ścieg łańcuch.

Overlokov drogie modele mogą wykonywać więcej niż 50 różnych operacji.

charakterystyka

Maszyny domowe i overlockers różnią się tym, że w przeszłości do tkania nożyce są używane zamiast haka. Najlepszym modelowa struktura składa się z górnego i dolnego chwytacza.

W każdym owerlokowych można regulować naprężenie nici. Za pomocą tego urządzenia można schować tkaniny o różnej gęstości i elastyczności. W ten sposób, przy jednoczesnym zmniejszeniu naprężenia nici w dolnej igły i chwytacza gwintu szycie wykonuje płaski szew.

Ponadto, wszystkie modele posiadają regulację szerokości spoiny. Użytkownik może ustawić żądaną szerokość, dzięki czemu splot na języku. Podczas instalacji druga igła może wykonywać różne przykłady trehnitochnoy ściegu.

Ponadto overlockowy gospodarstwa domowego może być obsadzona przez takie szczegóły:

 • nitkovdevatel – obecność tego narzędzia przyspiesza i upraszcza procedury gwintowania nici;
 • różnicowy – przeznaczony do elastycznych złączy;
 • wymienne zawieszki taca – zebrane w nim przycinania włókien i tkanin, które są utworzone podczas szycia;
 • rurowym platformę – urządzenie do wytwarzania poszycie cylindryczny kształt.

Rodzaje owerlokowych domowego

Obecnie istnieje wiele rodzajów owerlokowe, ale wszystkie one działają niemal identycznie. Działają na tej samej zasadzie i są przeznaczone do obróbki krawędzi tkanki. Główną różnicą jest to ilość nitkowy stosowane. Tak więc, na podstawie następujących rodzajów owerlokowych gospodarstwa domowego:

 1. 2-nitkowy – przeznaczony do uszczelniania krawędzi cięcia materiału, tak, że nie są one rozproszone. Niektóre modele pozwalają na wykonanie dwóch nici szwów rolę.
 2. 3-nitkowy – charakteryzujące się obecnością 3 pętle przędzy, która podczas wymiany oprogramowania. Urządzenie przebija krawędzi tkaniny role-playing, jak zwykle, aw niektórych przypadkach, szwy ozdobne.
 3. 4-nitkowy – to najbardziej wszechstronne urządzenie do szycia, która pozwala na wykonywanie różnych ściegów z 4, 3 i 2 wątków, jeśli przetwornica jest w modelu.
 4. 5-nitkowy – stosowane w masowej produkcji tekstyliów. Taka maszyna jest zwykle stosowany w przemyśle do produkcji odzieży z elementami szew. Zasadniczo 5-nitkowy działać płaski szew, który jest stosowany do obróbki tulei i dno koszulek i innych artykułów dzianiny. Gospodarstw domowych owerlok tego typu zwykle działają tylko funkcję części szycia. dostępna w wielu modelach 5-wątku, który nie przeciąć tkaninę również. Z ich pomocą można schować linii produktów dekoracyjnych i złożonych stawów, tworzących wzory i projekty.

Jak wybrać

Poniższe parametry powinny być brane pod uwagę przy zakupie owerlok domowy:

 1. Szerokość obszaru obróbki tkanek. Prawie wszystkie modele posiadają możliwość regulacji szerokości spoiny, maksymalną wartość, która może wynosić 9 mm.
 2. Dostępność tkanki różnicowy schować. Jest to niezbędne do szycia dzianin i wykonywanie połączeń. Różnica natarcia wpływa na elastycznej szew, który nie jest łamany przy rozciąganiu materiału. Ponadto, narzędzie to pozwala na wykonywanie falistą krawędź.
 3. Łatwość nawlekania pętli. Cóż, kiedy zbiornikowiec jest wyposażony w gwint Serger. On jest mechaniczne i pneumatyczne. Patrząc z takich modeli należy zwrócić uwagę na sposób przeglądać chwytaczy. Jeśli są one wyraźnie widoczne, gwintowania nie jest trudne.
 4. Celem zakupu. Jeśli potrzebujesz Serger dla wspólnego obmetochnogo szwem, to lepiej wybrać modelu niskich kosztów z minimalnymi cechami. Dla bardziej złożonych zadań oraz dostosowanie produktów do różnych rodzajów tkanin rekomendowanych do zakupu domu Serger o szerokim zakresie działania. Najbardziej popularne są 4 nitkowy z wyjmowanym chwytacza.

owerloki Janome

Jednym z najlepszych jest osłoniętych urządzeń gospodarstwa domowego są owerlok Janome. Pod tą marką to szeroka gama modeli o różnych cech konstrukcyjnych.

Wszystkie overlockowy Janome wyposażony w różnicowy, dolny układ napędowy ostrze kontrolować długość linii i stopki. Każdy model posiada możliwość wyłączenia nóż i przejść szwem rolkowym bez zmiany płytki podigolnoy. W overlockingu „Jean” zastosowanie igły standardu krajowego.

Funkcje maszyn JANOME:

 1. Wszechstronność.
 2. Kolorami przędzy wątków.
 3. Obecność pokazchika tankowanie.
 4. kontrola prędkości stopa jest szyte.
 5. Bezstopniowa regulacja prędkości.
 6. Dostępność oświetlenia w obszarze roboczym.

Ile jest szycie domu

dom cena zaczyna się od 7000 overlockowy rubli, w zależności od konfiguracji i producenta. Zatem model budżet Avex wart 8000. Rubli. Dla 4-nitkowy Yamata trzeba zapłacić około 10 tys. Rubli. Modele takiej wartości normalnie pracować do 10 operacji szycia.

Są znacznie droższe wielofunkcyjny overlock domowego w pełni załadowany. Więc cena modelu 2-nitkowa, marka niemowląt Blokada waha się od 90 do 120 tys. Rubli. Pełnią 50 operacji szycia w różnych tkankach.

Na cenę wpływa również overlock świadomości marki. Chińskimi odpowiednikami popularnych producentów może kosztować kilka razy mniej.