588 Shares 9285 views

Winogrona Super Extra: opis odmiany i opieki

Dobór odmian winorośli do uprawy na gruntach prywatnych odbywa się według kilku kryteriów, które obejmują wczesny wygląd, jakość i ilość zbiorów, łatwość pielęgnacji winorośli, i wiele więcej. Ten artykuł dotyczy tej odmiany winogron jako Super-Extra.

gatunek główne cechy

Winogrona, które, o których mowa w niniejszym artykule, jest jadalnia. Grape Odmiana Super-Extra został uruchomiony w Novocherkassk na osobistym działki przez skrzyżowanie odmian winogron Cardinal i talizman. Główną zaletą tej odmiany jest uważana za wczesne pojawienie się i szybkie starzenie winorośli, który pozwala roślina jest dobrze tolerują krótkie i chłodne warunki pogodowe, bez utraty wydajności w bieżącym i przyszłym roku.

Mrozoodporność winorośli jest bardzo wysoka: odmiana jest dobrze tolerowany spadek temperatury do -25 ° C. Winogrona Super-Extra (zdjęcia w artykule) jest uważany za jednego z najbardziej odpornych odmian, a w odniesieniu do różnych chorób, takich jak mączniaka rzekomego i mączniaka. Te cechy sprawiają, że można z powodzeniem rozwijać tę różnorodność w działkach w środku pasa, a nawet na Syberii, pod osłoną winorośli w zimnie.

Opis owoców winogron Super Extra

Winogrona Super dodatkową którego dojrzewanie warunki są jedynie 90-105 dni, tworzy wystarczająco duże skupiska o wadze 0,5 kg każda, a w korzystnych warunkach osiąga 1,5 kg. W tym przypadku, cecha charakterystyczna klastra jest obecność różnych owoców o różnych rozmiarach, od bardzo dużych do podłoża.

Grape Odmiana Super-Extra ma niesamowity słodki i kwaśny smak jagód, które mają grubą skórę. Podczas nalewania białe jagody, jak i pełnego dojrzewania uzyskać piękny bursztynowy kolor. Waga jednej jagodowych wynosi średnio około 8 g Ze względu na wysoką gęstość skóry są dobrze tolerowane transportu na długich dystansach.

Plantatorów winorośli-fani powinni zwrócić uwagę na pewne wskazówki na temat sadzenia i pielęgnacji winorośli, które są wymienione poniżej w celu zwiększenia szans na uzyskanie wielkie zbiory winogron Super-Extra.

Program sadzenia winorośli Super Extra

przed wszystko, warto przypomnieć, że winorośl może rozwijać się normalnie i owocować dopiero wtedy, gdy jest to większość dnia oświetlony przez promienie słoneczne. Dlatego lepiej jest wybrać się do sadzenia dobrze oświetlone miejsce. Winogrona Super-Extra, których ujawnienie zawiera informacje na temat silnego wzrostu rośliny powinny być sadzone w nieco większej odległości od siebie niż innych odmian. Nawy musi mieć szerokość co najmniej 2,5 m, najlepiej – 3 m sadzonek w rzędzie powinny znajdować się w odległości około 2 m od siebie.. Przygotowanie miejsca, gdzie będzie posadzone winogrona odmiany, musi trwać co najmniej 3 miesiące przed sadzeniem rozsady. Większość wentylatory ogrodnicy przygotowany sadzenia PIT 80 x 80 cm i głębokości około 1 M, w niektórych przypadkach jest możliwe do kopania rowu.

Górna warstwa gleby, która pozostaje po wykopaniu otworów lub wykopach należy mieszać z humus i piasek (glinkę). Ponadto, mieszanina dobrze gleby dodać około 1 wiadro popiołu czystego drewna i pakiet superfosfat (0,5 kg). Otrzymaną mieszaninę wylewa się na dnie wykopu lądowania lub rowu i dobrze krew.

Jak sadzić młode winorośli

Sadzić winogrona Super Extra jest konieczne jak najszybciej po zakupie sadzonek, ponieważ korzenie tej rośliny są łatwo wysuszyć. Przed sadzeniem moczyć korzenie lepszych sadzonek na jeden dzień w czystej wodzie lub roztworze stymulator ukorzenienia, które są sprzedawane w każdym sklepie dla ogrodników. Po nasączeniu korzenie powinny być zanurzone w ciekłym roztworze sadzonki winorośli z gliny, a następnie może być sadzone w ustalonym miejscu. Głębokość sadzenia powinna być dopuszczalna, to znaczy, nie ma potrzeby, aby wypełnić młodych roślin z glebą na szyi korzeniowej. Lepiej jest, aby wypełnić grunt do zyskania.

Sadzenia winogrona sprężyste pritenyat niezbędne do przeżycia ukryvnyh wykonać z materiału o małej gęstości. W sadzonek jesienią potrzebują ochrony przed mrozem i przygotowanie dobrego schronienia na zimę.

Cechy obchodzi winogrona Super Extra

Dbanie o winogron Super Extra powinny być realizowane natychmiast po wylądowaniu. Podlewanie prowadzi się co najmniej 2 razy w miesiącu broniła wystarczającej ilości wody (około 30 L w ramach jednego zakładu produkcyjnego). Później pojone w miarę potrzeby, nie podmokłe gleby, ponieważ może to powodować pękanie owoców. Po nawadniania gleby i osadów naturalnej uprawy winorośli powinny być starannie i delikatnie poluzować, uważając, aby nie uszkodzić korzeni, które są blisko powierzchni. Podczas odkręcania usunięcia wszystkich chwastów.

Na wiosnę, przed rozpoczęciem wyrośnięcia jest ważne, aby nie zapomnieć o winorośli przetwarzania Bordeaux cieczy, aby zapobiec rozwojowi chorób. Jednocześnie zajmuje się tworzeniem i roślin: winorośle związać podporach, wyciąć starych, chorych i dodatkowych pędów. Warto zwrócić uwagę, że dla ogrodników lepszą wydajnością wystarczającą na złom pozostawionych na każdym krzewie średnio 5-7 otworów.

Ponieważ kwiaty są biseksualne winogrona w tej klasie, jajniki powstaje bardzo dużo. Aby uniknąć wyczerpania winorośli i jej awarii ze względu na dużą masę owoców wylewa, zaleca się przeprowadzić normalizację kwiatostany, czyli nadmierne wiązanki wyrywanie w okresie kwitnienia.

Sadząc ten wspaniały pod każdym względem, odmiany winogron stołowych na swoim miejscu, każdy Chłop zaczyna odczuwać umiejętne lokatorów, którzy zawsze zbiera znakomite plony.