882 Shares 8687 views

Tillandsia Anita. Konserwacja, mnożenie i przeszczepianie

Z rodziny Bromeliaceae Tillandsia należący do rodzaju roślin zielnych, które zawierają więcej niż 500 gatunków. Szczególnie szeroko są one rozprowadzane w Ameryce w tropikalnych i subtropikalnych regionach (Chile, Ameryka Środkowa, Meksyk, Argentyna). Jego nazwa otrzymali oni na cześć botanika ze Szwecji E.Tillandsa (1640 – 1693gg).

Istnieje wiele rodzajów oryginalnych Tillandsia różnych kolorach – od niebiesko-szary do żółtawo-zielone. Według wyróżnić następujące typy: obosieczny mieszka w Kostaryce; lukovitsevidnye która rośnie z Meksyku do Brazylii; Linda rośnie w Ekwadorze; usneevidnye rośnie w lasach tropikalnych Ameryki i innych.

Opis Tillandsia

W formie kwiatostanów odróżnić malvovidnye, metelchatovidnye Tillandsia i innych. Wszystkie z nich są piękne i oryginalne w formie i siedlisk.

Wielkość liści są małe. – od 5 do 35 cm w jej liściach kolor – ciemny zielony, i istnieje czerwonawo-brązowy odcień. – w postaci wąskich, lekko zakrzywiona, tworząc gęstą rozetę. Szerokość liści osiągnąć 15 mm. Środek wylotowy powstaje gęsta kwiatostan kolosovidnoe eliptyczny kształt o jasnym różowy wypustkami z dwóch sąsiadujących ze sobą rzędach. Małe niebiesko-fioletowy Tillandsia (25 mm) z zaostrzonymi zakrzywione płatków i niespodziewanie kwitną kwitną tylko jeden dzień. Wśród nich są też inne odcienie koloru.

Tillandsia są niezwykłe przez fakt, że kwiatostany ujawnił jeden po drugim. Jest to bardzo rzadkie dla dwóch lub więcej. Ich łączna za cały okres kwitnienia kwiatów do 20 sztuk.

cechy siedlisko

Jego siedlisko jest bardzo oryginalne kwiaty. Tillandsia rośnie na drzewach, co najmniej – na skałach, a rzadko – na glebach. mogą przylgnąć do kory drzewa, do pniaka z resztkami kory i bezpiecznie rozwijać się na nich. Na przykład w Wenezueli istnieje usneevidnaya Tillandsia, która rośnie na przewodach elektrycznych.

Niektóre gatunki Tillandsia są wykorzystywane jako roślin ozdobnych liści ze względu na nietypowy kształt i oryginalność siedliska. Mogą rosnąć w domu, ale tylko pod pewnymi zasadami opieki nad nimi.

Tillandsia Anita, hybrydowy

Tillandsia Anita – hybrydowy (vysokodekorativny) Tillandsia niebieski ( "Tillandsia cyanea").

Jasny purpurowy kwiat z powodu jej światło kochający może dobrze zakorzenić w balkonem i loggią na drewnianym lub plastikowym bazy, jak również w doniczce na parapecie. Mogą być umieszczone na obszarach ściany, zamontowane z różnych stoisk i półek. Jednak musimy pamiętać, że Tillandsia Anita, podobnie jak inne gatunki, nie lubi słońce i promienie sporządza bezpośrednie.

Tillandsia Cyanea jest znany w kulturze od 1867 roku. Rodzinnego kraju są obszarami leśnymi Ekwador i Peru, które znajdują się na wysokości od 550 do 1000 metrów nad poziomem morza. Łacińska nazwa rośliny „Tillandsia cyanea”. Ten niebiesko-fioletowe kwiaty, niespodziewanie kwitnących i żywe jeden dzień.

Tillandsia uprawianych w domu, opieki

Warunki ich szczególnych potrzeb, ponieważ niezwykłych kwiatów. Tillandsia – tropikalna roślina. Dla pomyślnego rozwoju i kwitnienia w temperaturze otoczenia w okresie letnim w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 18-28 ° C, w okresie zimowym – 18-20 ° C

Roślina powinna być utrzymywana w jasnym ale osłonięte przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ponieważ przy słabym oświetleniu liście tracą świeżość i dekoracyjny i pąki stają się blade odcienie.

Tillandsia Anita, jak również inne typy, wymaga stałej, ale umiarkowane podlewanie i spryskiwanie. Brak wilgoci prowadzi do suszenia liści i zaokrąglonych końcach oraz peresushka – na ich wycofanie. Procedura powinna być przeprowadzona z miękkim (ten kwiat nie toleruje wody wapiennej zawierający) ciepłej wody 1 raz dziennie przy suchej pogodzie w cieplejszych porach roku, w pozostałym czasie – tylko 1 raz w tygodniu lub w miesiącu, z uwzględnieniem wilgotności. Podczas kwitnienia podlewania powinna być bardzo ostrożnym, aby zapobiec przedostawaniu się wody na jego łodygi.

Nawóz i reprodukcji

Anita i Oplątwa Oplątwa Cyanea 1 wymagają podawania raz na 14 dni płynnego nawozu dla roślin wewnętrznych, wykonanych w ilości 2-krotnie mniejszą niż zalecana dawka w instrukcji.

Propagowane Tillandsia głównie procesy Pochłaniacze i bardzo rzadko, nasiona. Rozdzielanie dzieci produkowanych w okresie wiosenno-letnim. pędy boczne pojawiają się po kwitnieniu. Po ukazaniu mają 4-6 liście i korzenie ubocznych, muszą być starannie oddzielone od podstawy kwiatu. Jeśli jesteś z cięciami noża, muszą posypać kruszonym węgiel. Ucieczka muszą być posadzone w pojemniku i umieścić w trochę cienia. Temperatura powietrza musi być 22-25 ° C Po około 2 lat, ewentualnie wcześniej, to będzie kwitnąć.

Podłoże dla wszystkich roślin musi być luźna. Jego skład to: albo mieszanina drobnego kory świerk jodła, liści naziemnych, piasku, torfu, kompostu, mchu, paproci i korzeni pokruszonych kawałków węgla drzewnego. W związku ze słabą rozwoju korzeni trzeba uszczelnić roślin w ziemi.

Zwalczanie chorób i szkodników

Podobnie jak wszystkie bromeliads odpornych szkodników i chorób i tillandsia. Pielęgnacja wciąż potrzebują ich, ponieważ ich wytrzymałość jest względne i nie jest taka sama w różnych gatunkach.

Większość bromeliad Tillandsia cierpią owady skalę. Jest to widoczne gołym okiem klap owady na spodzie liści. Skala owady mogą być przezwyciężone przez usuwanie ich z liści za pomocą prętów (plastiku lub drewna), bez uszkodzenia powierzchni samych liści. Następnie liście przemyto dobrze z wodą i mydłem.

Tillandsia mogą być również podatne na chorób wirusowych i grzybiczych. Jeżeli były ciemne plamy na liściach i większa przejrzystość, a więc rośliny zainfekowane. Jest to konieczne w celu usunięcia chorych liści i przewietrzyć pomieszczenie. Głównie narażone na choroby roślin w gęstych nasadzeń, które nie mają wystarczająco dużo światła i świeżego powietrza.

Niezwykłe w ich wyglądzie Tillandsia doskonale ozdobić każde pomieszczenie i nadać mu szczególną elegancję i oryginalność projektu. Oryginalny egzotyczny kwiat – Tillandsia Anita – wymaga szczególnej opieki, gdy jest uprawiana w pomieszczeniach. Jego wyjątkowość przyciąga uwagę wielu fanów zakładach zamkniętych.