835 Shares 6962 views

Montaż prysznica własnymi rękami

Ostatnio bardzo popularny prysznice stalowych. A cena jest znacznie zmniejszona z powodu chińskich producentów, których kopie odpowiedników we Włoszech i innych krajach. Oczywiście, jakość kabiny nie jest bardzo wysoka, ale natknąć przypadkach, które nie są gorsze od oryginałów.

Montaż prysznica nie jest bardzo skomplikowane. Ponieważ może obsługiwać prawie każdy człowiek, ponieważ dołączony do każdego zestawu własną instrukcję, gdzie każdy szczegół jest oznaczony literą lub liczbą, która nie może być mylony. A można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli uważnie przeczytać instrukcję, montaż kabiny prysznicowej trwa 1,5 – 2 godzin. To nie jest tak dużo.

Więc budować rozpoczyna prysznicowe z instalacją do brodzika. Jest on ustawiony poziomo i w razie potrzeby dostosować teleskopowe nóżki palety. Aby sprawdzić, montaż poziomy, poziom wykorzystania. Umieścić miskę ściekową, łapki przesuwne naprawić nakrętki zabezpieczające, a następnie zdjąć patelnię, aby ustawić pułapkę. Dzięki temu paleta jest umieścić na stronie pre-instalacji.

Następnie jest montaż ścian bocznych, które są połączone z narożnych pionowych wsporników wkrętów samogwintujących. Kolejne stopnie są zamocowane do ścian bocznych łukowych belek. Z reguły, ogólny zamontowany na górze i wąskie – na dole. Belki są przymocowane do stojaka poprzez włożenie szyny plastikowe wewnątrz profilu i śrub mocujących przez pionu.

Następnie należy ustalić przednią ściankę, która składa się z wąskimi oknami i słupów pośrednich. W tym celu rowek rogu po włożeniu do szkła. Następnie produkt pośredni stojak powstrzymując i mocowane do górnych i dolnych wkrętów łukowych. Przed włożeniem szkła, wypełnienie rowków szczeliwa, aby zapobiec wyciekowi kabiny.

Po zmontowaniu, przedni część do mocowania do palety bocznej szklanej ściany. Wyrównaj go na krawędzi, wywiercić dziurę w misce olejowej i dokręcenie śrub.

Montaż prysznica jest skończona! Ale końcowy etap – test wytrzymałości. Włącz wszystkie komunikacji, otwartej wodzie i sprawdzić połączenia rur. Jeśli jest wyciek, konieczne jest, aby wyeliminować.

Prysznic – przyjemność dla jego właścicieli. Ale każda technika nie jest wieczne, ponieważ od czasu do czasu wymaganego do naprawy prysznica, która jest podzielona na trzy grupy w zależności od miejsca występowania:

  • Drobne uszkodzenia części ciała.
  • Uszkodzony węzeł sanitarny.
  • Wydajność awarii elektrycznej.

Obudowa może być niewydolność palety, drzwi rolkowe, szklane drzwi lub ściany.

Podczas długotrwałego stosowania, kabina może mieć takie problemy z rolkami: korozji lub pękania kół, naprawa jest je wymienić.

Naprawa palet jest związana w większości przypadków z zadrapań lub innych uszkodzeń. Takie kłopoty łatwo naprawić z mieszanek specjalnych, które można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.

Pęknięcie ściany lub drzwi szklane – jeden z najdroższych rodzajów szkód. Te elementy szklane są bardzo delikatne i mogą się złamać nawet łagodnym udaru. Jest tylko jedna droga – wymiana.

Dla części zamiennych hydraulika budki zrobić, jeśli uszkodzony wąż prysznic, kran i syfon. W większości przypadków, wszystko to należy również wymienić.

Przy awarii urządzeń elektrycznych, ich naprawy są najlepiej pozostawić profesjonalistom, jak i nowoczesne prysznice są pełne różnych elementów elektrycznych i czy są one podłączone nieprawidłowo, może to prowadzić do uszkodzenia całego systemu, aw najgorszym przypadku doprowadzić do uszkodzenia zdrowia domowników.

Ale w walnym zgromadzeniu prysznicami i remontów – to zadanie jest całkiem możliwe!