335 Shares 7216 views

Blizny po trądziku i jak z nimi walczyć

Blizny, pojawiła się na skórze po trądziku – to zjawisko powszechne. Aby rozwiązać ten problem można zwrócić się do kosmetyczki lub pozbyć się ich za pomocą sprawdzonych receptur popularne.

Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny – leczenie salon, który pomaga pozbyć się tatuaży, plamy starcze, drobnych zmarszczek, piegi, blizny, w tym blizny potrądzikowe. Zasada działania tej procedury jest aktualizacja częściową warstwę skóry powierzchnia przez mielenie specjalnej szczotki, wiruje z dużą prędkością. Należy wziąć pod uwagę, że jest to dość bolesne procedury. Zazwyczaj, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry utrzymuje się przez 2 do 3 tygodni po zabiegu.

Peeling ścierny

Peeling ścierny lub mikrodermabrazja – wielki procedura, która pomaga usunąć blizny po trądziku. Podczas tej procedury szkoda nie jest tak bolesne, ponieważ leczenie skóry nie tak głębokie. Ten typ zdzierania w zależności od zastosowania kryształów tlenku glinu. Aby dowiedzieć się odpowiednią ilość procedur, które byłyby wymagane do usuwania blizn , skonsultować się ze specjalistą. Ponieważ w każdym przypadku numer licznika wnętrzu może się wahać od 1 do 7.

laserowy

laserowy skóry – procedury mające na celu wyeliminowanie blizny pozostawione przez trądzik. W zależności od wielkości obszaru, laser jest używany, strukturę uszczelniającą tkanki lub lasera, usuwając starą powierzchnię skóry w wymaganej głębokości. Zwykle procedura trwa 40 minut. Czas jego trwania zależy od stanu skóry. Po polerowaniu często pozostają zaczerwienienie i obrzęk moll. Ważne, aby wiedzieć – procedura ta jest stosowana tylko do płytkich i drobnych blizn. Okres rehabilitacji około 1-2 tygodni.

Tradycyjne receptury, aby pomóc usunąć blizny po trądziku

Środki na bazie wosku pszczelego pomóc usunąć blizny po trądziku pozostawione w ciągu 7-10 dni. Do jego produkcji potrzebujemy 2 szklanki oleju słonecznikowego i 100-120 gramów wosku pszczelego. Te elementy muszą dokładnie mieszać i gotować przez 5-7 minut w niskiej temperaturze. Jedna łyżeczka chłodzonych narzędzi trzeba umieścić na szmatką lub wacikiem i stosować do miejsca uszkodzenia. Ten preparat zaleca się stosować 2-3 razy dziennie.

Z pomocą olejków aromatycznych można przywrócić pognieciony skóry i usunąć blizny. Mieszać 1 łyżeczka nagietek, olej migdałowy, olej łyżka 2 krople oleju pelargonii i lawendy, 1 kropla mirry. Otrzymaną mieszaninę należy wcierać bigowanej skórę 2-3 razy dziennie. Pełny cykl leczenia przez 3-4 tygodni.