646 Shares 4549 views

Jak przekłuwać uszy, praktycznych porad i technik

Prędzej czy później kwestia, czy nie przekłuwać uszy przebite, występuje przed każdą kobietą, a teraz często przed mężczyzną. Liczne przypadki zakażenia rany i poważnymi konsekwencjami tego trochę nudne pragnienie, aby uzyskać długo oczekiwany przekłucia, ale nie na długo. Aby dowiedzieć się, jak przebić uszy u dorosłych i dzieci, jak zrobić procedura bezpieczne i bezbolesne, omówimy w tym artykule. Tutaj rozważamy dwie metody Piercing: z pistoletem i specjalną igłą.


Dlaczego ludzie przekłuwać uszy?

Sztuka nakłuć dekoracji ciała w różnych miejscach znanych człowiekowi od czasów starożytnych. Jest to starożytny rytuał, który był symbolem liczbie zwycięstw nad wrogami lub dzikich zwierząt. Udowodnić ten fakt oraz liczne wykopaliska prowadzone w różnych częściach świata. Znaleziska archeologiczne wskazują, że starożytni ludzie przebicia przeprowadzono nie tylko w uszach, ale również w innych częściach ciała.

Pomimo faktu, że dzisiejsze dzieci i dorośli nie goni mamuty, tradycja zdobienia piercing przetrwała do dnia dzisiejszego. Na szczęście, liczne przebicia różne części jego ciała nie rozwiązuje wielu członków rasy ludzkiej. Ale kolczyki w uszach przy pięknej połowy ludzkości od dzieciństwa, a teraz mężczyźni, nikt nie będzie zaskoczony. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, jak przekłuwać uszy, i podjąć wszelkie środki ostrożności. I nie chodzi tylko o ryzyko zakażenia, ale także bardziej poważnych konsekwencji.

Jak przebić uszy na punkty?

Naukowcy udowodnili, że płat ucha jest bezpośrednio powiązany z aktywnością mózgu. Dlatego, uszkadzając go, może przynieść ogromne szkody dla organizmu. Ucho jest ważnym strefy odruchowej. Po wystawieniu na działanie pewnym momencie może stymulować różne narządy wewnętrzne. To w pełni potwierdza nowoczesnej refleksologii i neurologii. Przebicie ważne jest, aby wybrać bezpieczne miejsce, w którym znajdują się żadne ważne punkty, odpowiedzialny za pracę niektórych narządów.

Nawet na etapie planowania jest zalecany do odwiedzenia reflexologist przebijający kto może powiedzieć i pokazać, gdzie do przekłuwania uszu poprawnie. Najlepszy jest przestrzeń poniżej środkowej płata, blisko policzka. Ale ważne jest, aby nie popełniać błędów, ponieważ w pobliżu znajdują się odpowiedzialna za widzenie.

przekłuwanie uszu dziecka: praktyczne porady

Istnieje kilka zaleceń ekspertów na przekłucia ucha:

 1. Wiek. Decyzję o tym, kiedy zostały przebite uszy, każdy rodzic wykonuje we własnym zakresie. Jednak lekarze zdecydowanie polecam to zrobić przed ukończeniem trzech. Wynika to z aktywnych punktów na uchu, który jest nadal w procesie wzrostu i określenia bezpieczne miejsce dla nakłucia będzie niezwykle trudne. Idealnie, jeśli rodzice poczekać, aż dziecko osiągnie wiek rozumu (około 10 lat) i będzie w stanie wziąć odpowiedzialność za treść płatku ucha czystym.
 2. Metal. Idealny dla kolczyków, które są wykorzystywane do przekłuwania uszu, jest hipoalergiczny i bezpieczny tytanu. Od tego metalu również implanty stomatologiczne, które są szybko i bezboleśnie zakorzenić w naszym organizmie. Oprócz tytanu można stosować również złoto i platynę.
 3. Forma kolczyków. Większość pistolet kosmetyczne kosmetyczne ucho przebijanie przeprowadza się za pomocą którego w ucha są automatycznie wkładane goździków. Jednak pod względem szybkości gojenia i prawdopodobieństwo infekcji pierścieni uważane za najbezpieczniejsze, które są łatwo obsługiwane są przewijane i antyseptyczne.
 4. środki bezpieczeństwa. Ważne jest, aby upewnić się, że ucho aż gojenia ran, aby nie uszkodzić grzebienia lub kapelusz. Jest zatem idealna pora roku na piercing jest późna wiosna. Również dla bezpieczeństwa trzeba najpierw się unikać bezpośredniego kontaktu z lakierem, perfumy, szampon i innych czynników, które mogą powodować podrażnienia.
 5. Wybór specjalisty. Pożądane jest, że przekłuwanie uszu wykonywane osoba zaznajomiona z refleksologii i lokalizacji punktów na uchu. On nie tylko umie przekłuwać uszy dziecka, ale może to zrobić maksymalnie bezpieczne dla jego zdrowia.

Sami reflexologist lekarze aprobuje przekłuwania, w przeciwieństwie do swoich kolegów, którzy są bardziej lojalni wobec tej procedury.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do przekłuwania uszu są:

 • urazowe uszkodzenie mózgu;
 • Reakcje alergiczne ostrej fazy;
 • cukrzyca;
 • infekcje ucha;
 • reumatyzm;
 • choroby krwi;
 • obniżoną odporność;
 • choroby neurologiczne.

Nie powinno być przewiercone uszy trakcie ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, na kilka dni przed i po szczepieniu, podczas ząbkowania.

Przygotuj się do przekłuwania uszu

Zanim dziecko przebite uszy, musisz:

 • odwiedzić okulistę, aby wykluczyć problemy z widzeniem w czasie procedury;
 • wziąć na siebie odpowiedzialność za wybór przedziału pasażerskiego, w którym planowane jest przeprowadzenie przekłucia;
 • odwiedzić alergologa wykluczyć obecność dziecka ujemnej reakcji na niklu, który znajduje się w najbardziej biżuterii;
 • umyj włosy i uszy.

Te same zalecenia dotyczą osób dorosłych. Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia wcześniej, dotyczy mężczyzn. On jest prawe ucho przebite. Normalne wykonanie punkcji w lewym uchu. Choć dzisiejsi młodzi ludzie nie stosować się do tego trendu i przebić oba uszy.

Gdzie przebicie: w salonie lub w domu?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, idealnym rozwiązaniem jest przekłuwanie uszu w specjalistycznym badaniu kosmetologii lub salonie kosmetycznym. Przed zabiegiem, zapytać pana dostarczenie odpowiednich dokumentów na poziomie swoich kwalifikacji i bezpieczeństwa stosowanych w materiałach i narzędziach. Należy również wziąć pod uwagę następujące elementy:

 1. Pożądane jest, aby przebicie ucha przeprowadzono pistoletu metalu. obudowa z tworzywa sztucznego nie mogą być sterylizowane i prosta obsługa igły dezynfekującym jest niewystarczające, ponieważ nie gwarantuje, że nie pozostaje kawałków krwi poprzedniego pacjenta. Konsekwencje mogą być bardzo smutny: na Staphylococcus aureus, powodując ropiejące i zapalenie wątroby, opryszczka i zakażenia HIV.
 2. Przy wyborze salonu, aby dać pierwszeństwo do instytucji, w której broń jednorazowa używane w piercingu. Dzięki czemu można mieć pewność, że nie zostały one wykorzystane do ciebie, co oznacza, że prawdopodobieństwo zakażenia jest zminimalizowane.
 3. Jeśli wiesz, jak do przekłuwania uszu, i chcesz zrobić to w domu, można kupić w aptece specjalną igłę do nakłuwania. Jest sprzedawany w opakowaniu indywidualnym i zapewnia sterylne warunki w trakcie procedury. Ta igła jest wydrążony wewnątrz, pozwalając jednocześnie przebijając kolczyk włożona do otworu.

Przekłuwania uszu w domu może nie być bezpieczne dla ciebie i szczególnie dla Twojego dziecka.

Jak przebić uszy pistoletem?

Obecnie nowoczesne pokoje i salony kosmetyczne oferują pistolet do przekłuwania uszu. Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego technika. Wie jak przekłuwać uszy, i spełnia wszystkie wymogi.

Rozważmy podstawowe kroki:

 1. Wybierając kolczyki. Jeśli piercing jest wykonywany w wieku świadomym, że dziecko będzie w stanie wybrać własną rękę.
 2. Dezynfekcja earlobe. Procedura ta może zmniejszyć ryzyko zakażenia.
 3. Określenie miejsca nakłucia. Używając specjalnego markera specjalisty kładzie kres płatka ucha.
 4. Przygotować broń. специальным раствором. Powinien on zostać wyleczony z góry ze specjalnym roztworem. Po tym, że ręce wolne koło ucha jest wkładany trzpień.
 5. Przetwarzanie miejscu wkłucia. W niektórych salonach rany po przekłuciu jest traktowana specjalnym olejkiem, który promuje szybkie gojenie.

Przekłuwania igłą w domu

Pomimo poważnych konsekwencji krajowym przekłuwanie uszu, niektórzy ludzie nadal to robić. Eksperci zalecamy, aby nie przeprowadzać takich eksperymentów na dzieciach, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie.

Jak przebić ucho w domu? Powiemy Ci krok po kroku:

 1. Narzędzia do przygotowania. Przebijający zaleca się sterylnej jednorazowej igły o pustym wnętrzu. , подержав некоторое время в спирте. W przypadku korzystania z konwencjonalnego igłę lub bolec, to powinny one być traktowane na wolnym ogniu, a następnie dezynfekcji przez pewien czas trzyma w alkoholu.
 2. Przygotowanie kolczyki. Podobnie aktów je przez dwie minuty powinno odbywać się w alkoholu, a następnie pozostawiono do wyschnięcia na podpaskę.
 3. Dezynfekcja earlobe. Procedura ta jest wykonywana w celu zapobieżenia zakażeniu.
 4. Wyznaczenie miejsca nakłucia. Aby to zrobić, należy użyć markera lub długopisu, ale należy zauważyć, że tusz mógł uciec do rany.
 5. Dezynfekcji mydła.
 6. przekłuwanie uszu. Przebicie jest łatwiejsze do wykonania, na spodniej stronie części ucha mydła nanosi pół surowych ziemniaków.
 7. Wstawić kolczyki. Jeśli używać ostrych, szlifowane igły laserowej z wydrążonym środku, kolczyk w brzmieniu natychmiast po nakłuciu.

Przed przebitych uszu w domu, zastanów się, czy podjąć ryzyko dla ich zdrowia.

piercing opieki

tempo gojenia rany zależy od tego jak dobrze wszystkie zalecenia eksperta zostaną spełnione. Nie wystarczy wiedzieć, jak mają uszy przebite, ważne jest, aby być w stanie je obsłużyć. Po zabiegu nie zaleca się:

 • usunąć kolczyki i nosić w ich miejsce inne, przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu;
 • ręce dotykać rany aby zapobiec zakażeniu;
 • odwiedzić miejsca publiczne kąpielisko (stawy, basen).

Specjalistów zaleca w ciągu 10 dni po zakończeniu procesu przekłuwania ucha im nie-alkoholowe roztwory odkażające, takie jak chlorheksydyna. Alkoholem lub nadtlenku ranę pomoże powolne gojenie. Przetwarzanie danych odbywa się tylko za pomocą wacika dwa razy dziennie, a po obu stronach. Po tym, kolczyk w uchu należy przewinąć.