442 Shares 9674 views

Co zrobić, jeśli masz szorstką skórę

Stan naszej skóry zależy od tego, co jemy i pijemy. Jeśli pijesz wystarczającą ilość wody, to będzie brak płynnej suchą, łuszczącą się i szorstka. Wynika to z faktu, że skóry odwodnionej nie jest czas, aby zaktualizować komórkę. Z powodu braku płynu nie może produkować kolagen, który sprawia, że jest sprężysta.


Najczęściej skóra jest szorstka na rękach i obcasy. Jest to związane z faktem, że nie jest najbardziej narażony na presję fizyczną. Szorstka skóra na rękach i jest u kobiet, które mają kontakt z wieloma chemikaliami, poddaje się przekazać na wiatr, mróz, zimnej wody. Od tej skóry coarsens i wygląda brzydko. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby używać rękawiczek w zimie i podczas prac domowych, aby smarować krem do rąk i nie zapomnij nawilżają skórę od wewnątrz – pić tyle wody.

Jeśli nadal nie mógł uniknąć faktu, że skóra jest wyblakły i coarsened, należy natychmiast podjąć odpowiednie działania. Po mrozu, czy ręce zamrażania, nie powinny one być podgrzewane w gorącej wodzie w pierwszej wygrzewania ich schłodzenia, a następnie dokonać ciepłą kąpiel z rumianku.

Aby skóra po mroz coarsened, trzeba zrobić maskę z odżywczy krem lub olej lniany.

Do tego gęsto plam ręce pokryte tkaniną lub umieścić na swoich rękawic.

Dobre zmiękczyć umywalki z kapustą, bulion ziemniaczaną lub maski z ziemniakami. Skóra staje się miękkie i delikatne. Jeżeli dłonie szorstkie modzele, rasparte je w kąpieli mydła sodowego i delikatnie masować z pumeksu.

skóra dłoni mogą być złagodzone poprzez oderwanie. Dobry masować je w składzie: banana zmieszanego z brązowego cukru i oliwy z oliwek. Nawet szorstka skóra zmiękczyć kiedy masować jej torbę lnianą ciepłą soli morskiej i ziół: szałwia, babki i rumianku.

Kobiety często zapominają o pozostawiając łokci, a po szorstkiej skóry może także pojawić się na nich. Pomaga radzić sobie z tej części masażu skórką z cytryny. Dobry efekt przeciwko złączonych łokciach będzie na tackach z oliwy z oliwek: zanurzyć je w misce z ciepłą oleju, po 10 minutach, pocierać je z pumeksu. I nie zapomnij, aby nasmarować krem łokciach.

Większość kobiet są zaniepokojeni szorstkiej skóry na piętach. Wynika to z długiego chodzenia w niewygodnych butach i niewłaściwej pielęgnacji stóp. Dobre mięknie kalusy kąpiele mydła sodowe lub wanny ze skrobi ziemniaczanej. Po parze skórę wcierać pędzlem lub pumeksu. Można usunąć modzele stosując okład z liści cebuli miazgi aloesu, tartym jabłkiem i cytryną. Przewlekłe modzele można zmiękczyć, wiążąc nocnego miękiszu chleba żytniego, nasączoną octem jabłkowym, świeżych liści kapusty, szczotkowanie obcasy miód.

Bardzo skuteczny krem do szorstkiej skóry łatwo zrobić samemu: wziąć pół szklanki oliwy z oliwek i pocierać jeszcze trzy marchewki. Po jednym dniu, wykręcić i spuścić. Ten krem nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Jeśli masz szorstką, wysuszoną skórę, regularnie opiekował się nią z miękkimi nawilżające, należy uważać, aby pić co najmniej dwa litry wody dziennie, dobrze zjeść.