126 Shares 3730 views

Sucha skóra? Dowiedzieć się, jak zrobić to lepiej!

Właściciele suchej skóry może pochwalić się jego równomierności, piękne barwy i braku trądziku nawet w okresie dojrzewania. Ale oprócz zalet suchej skóry, istnieje wiele wad. Ona jest stale sucha, łuszcząca się. Na niej, zanim pojawią się zmarszczki. Ale takie problemy można uniknąć, wystarczy dbać o niego prawidłowo.


Na początek powinniśmy zrozumieć, dlaczego niektóre kobiety skóra jest podatna do sucha. Głównym powodem – brak wydzielania gruczołów łojowych. Ale czasem prowadzi do suszy nieprawidłowo podniósł kosmetyki i brak wilgoci. I wraz z wiekiem, typ skóry może się różnić. Tłuszczu może okazać się w suchej lub vice versa.
opieka podstawowa, której potrzebują suchej skóry jest nawilżenie. Ale, aby pomóc skórze nie tylko powierzchowne kosmetyki i całe ciało. Aby to zawsze miał tyle wody, pić dużo płynów: co najmniej 2 litry dziennie. Nie prysznic zbyt często, wpływ wody prowadzi do nadmiernego wysychania skóry. Mydło w ogóle powinny być wyłączone z listy kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Podczas prysznica używać żeli miękkich, nawilżające, oczyszczające i twarz mleko lub masło. Na przykład, dzieci.
Nie nadużywaj opaleniznę, doprowadzi to do tego, że sucha skóra zacznie się łuszczyć i pękać. Przed każdym wyjściem na ulicę umieścić na obszarach narażonych na twarzy i ciała z filtrem przeciwsłonecznym. Jednocześnie staraj się nie używać proszku luzem, szczególnie w zimie. Jest bardzo sucha skóra
Spróbuj jak najmniejszym z basenów i saun. Chlorowana basen woda i wysoka temperatura w łaźni parowej, może uszkodzić skórę.
Co do kremów, upewnij się używać tłuszczu. Ponieważ światło śmietany i żelowe środki są bardzo szybko wchłaniane, a skóra zamiast dobrej sprawie jeszcze więcej szkód. Krem nakłada się z delikatnymi ruchami, bez rozciągania skóry.

Odżywczy krem nawilżający na twarz należy stosować co najmniej 2 razy dziennie, i balsam do ciała , pożądane jest, aby stosować po każdym prysznicem. krem mleko lub balsam do ciała powinien być stosowany do skóry suchej. Cóż, jeśli to będzie się składał liposomy lub ceramidy – substancje, które zapobiegają parowaniu wilgoci. Zastosuj nawilżające środki ochronne lepiej zaraz po kąpieli, kiedy skóra jest nadal obecna jest wilgoć. Ze względu na to, sucha skóra ciała, pozostanie jędrna i świeża

Nie należy używać silnych środków czyszczących, takich jak obieranie lub zarośla, jeśli masz suchą skórę twarzy i ciała. Silny czyszczenia nie trzeba, ale chemia i grube cząstki mogą nawet uszkodzić delikatną skórę w składzie zarośla i peelingów.

Zastosować maskę nawilżającą raz w tygodniu. Mają ogromny wpływ, i są w stanie ożywić nawet najbardziej suche skóry. Wybierz maska na bazie oleju, żółtko jaja, owoce i warzywa. Również dobre śmietana i maskę miodu. Nawilżacze można kupić w sklepie z drogerii lub specjalności, ale można wykonać samodzielnie w domu.

Na przykład, mieszanki soku truskawkowego z gliceryną w stosunku 3: 1, i pozwolić mu naparu. Następnie dodać owsiane grubości i pokonać mieszaniny. sok truskawkowy, która jest częścią krajowej kremu jest bardzo bogata w witaminy i gliceryna jest znany jako jeden z najlepszych nawilżające.

Lepsza opieka jest koniecznością, jeśli masz suchą skórę, ale wszystkie działania mające na celu utrzymanie niezmiennie będą mieć pożądany wpływ. A skóra zaskoczy otaczający jej gładkość i świeżość.