134 Shares 3342 views

Zmęczone nogi? kąpiel stóp, aby pomóc.

Jak często przychodzi po aktywnym, męczącym dniu, dosłownie padać ze zmęczenia i czuć „bez nogi”? Szanse są, częściej niż chcielibyśmy. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które nawinięte na dzień na wysokich obcasach w domu z wielką ulgą „odkleić” się z nimi i buty myagonkie, wygodne kapcie. Jak często niech twoje nogi odpocząć i naprawdę? Może zbyt często. I na próżno, ponieważ konieczne jest, aby dbać o swoje stopy w taki sam sposób, jak na rękach i twarzy, a na resztę ciała. A czas dla takiej opieki wymaga sporo, bo mówimy o procedurze, takich jak kąpiele stóp.


Nie należy zakładać, że powinno to być zrobione tylko dla zapobiegania przeziębienia i ogrzać, jeśli mocno peremerzla. Tak, to też, ale nadal, kąpiel stóp może nie tylko ciepło, ale również przyczynić się do usunięcia zmęczonych stóp, relaks całego ciała. I, oczywiście, nikt nie został uchylony koncepcję prostego higieny.

Najbardziej prosty i niedrogi kąpiel stóp – jest zwykle zagłębia się z gorącą wodą i oleje aromatyczne lub soli morskiej (pokoju jadalnym jest również bardzo korzystne). Wlać do miski dwie łyżki soli, umieścić kilka kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda, pomarańczowy lub różowy i zanurzyć stopę z powrotem na dziesięć minut: zmęczenie jako wyciąg ręki. Dokonanie takiej procedury może przynajmniej codziennie. Zwłaszcza kąpiele solne są użyteczne, jeśli masz nadmierne pocenie się stóp.

Jeśli cierpisz na choroby stawów, pomoże kąpiel stóp z terpentyną. Zmniejsza stan zapalny jest również łagodzi ból, obniża ciśnienie krwi. Może być również stosowany w profilaktyce przeciw przeziębieniu. Dla takich kąpieli zakupić specjalną terpentyny roztwór kosmetyczne i wlać do wody w pożądanych proporcjach. Moczyć stopy przez 10 minut w nim. Kąpiele Oczywiście terpentyny wynosi zwykle od 10 do 20 dni.

Jeśli możesz, dostać się masaż wodny do stóp. Ich odmiany są wystarczająco wiele i są one bardzo dobre, w który łączy funkcjonalność prostego uzdatniania wody z różnych rodzajów masażu stóp. Może to być skutkiem jacuzzi, akupresury podeszwy refleksoterapii wibracyjne, etc. Innymi słowy, z takim priborchikom można niezależnie wykonywać swoje nogi dla większości rzeczywistych SPA procedury, usuwając je z zmęczenie i obrzęki, poprawia krążenie krwi, podnosząc ton.

Jest bardzo skuteczny w swoich właściwościach do jonowego kąpieli stóp: w środku tworzą pole magnetyczne, które ma pozytywny wpływ nie tylko na nogach, ale również ma rewitalizujący wpływ na organizm jako całość. Takie toksyny do masażu grzywny, tym samym poprawiając ogólną tonu, nie przeszkadzać chorób przewlekłych, bezsenność znika.

Wystarczy pamiętać, że do kąpieli stóp nie jest zalecany dla tych, którzy cierpią na alergie, egzemy, różne choroby wrzodowej. Bardzo, bardzo ostrożny z takimi tace powinny być tymi, którzy mają choroby, takie jak neuropatia. Choroba ta charakteryzuje się zbyt niskiej czułości temperatury i bólu, więc jest prawdopodobne, aby spalone, dodając do kąpieli więcej ciepłej wody, ale nie czuje się jej prawdziwą temperaturę. Kiedy słabe krążenie kąpiel stóp może być podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem. Woda w tym przypadku nie powinna być zbyt gorąca, a czas zabiegu – zbyt długo. Jeśli nie kontrastują kąpieli należy pamiętać, że woda w zbiorniku powinna wynosić maksymalnie 38-42 stopni, a drugi – nie jest niższa niż 20. Zanurz stopy na przemian w miednicy, w drugim, dwa razy w każdym. Ale sama procedura nie powtórzyć więcej niż dwa razy w tygodniu. I, oczywiście, w końcu którejkolwiek z procedur, zawsze wytrzeć suchą nogą, aby zapobiec powstawaniu pleśni i innych problemów, a co najmniej godzinę po prostu położyć się i odpocząć.