470 Shares 9419 views

Dla zbierania grzybów mleczne: metody, przepisy kulinarne. Jak marynowane grzyby na zimę

Jesień jest uważany za najlepszy razy, aby zrobić zbieranie grzybów. Grzyby najczęściej wykorzystywane do tych celów. Według jej wartości odżywczej, nie różnią się od mleka, mięsa i borowikami. Ze względu na specyficzny smak spalanie-pieprzowym z grzybami, nasza gospodyni dawno nauczył się go pozbyć przez wstępnego moczenia. Po przeczytaniu dzisiejszej publikacji dowiesz się o istniejących metod wytrawiania i solenia produktu.

ważne niuanse

Należy zauważyć, że grzyby zbioru mleka nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wystarczy czytać tylko niektóre zawiłości procesu. Do wytrawiania i solenia nadają się do prawie wszystkich grzybów. Jedyne, co trzeba zrobić na początkowym etapie – jest, aby pozbyć się starych okazów. Ważne jest również, aby upewnić się, że nie ma plam i innych uszkodzeń. Nie stosować grzyby z tuneli i owadów.

Przed solenie cap Grzyb zaleca się umyć szczotką o sztywnym włosiu. To jest najlepsza do tego celu stali gąbką. Aby zbierać produkt stał się bardziej delikatny, jego pre-moczony w wodzie, którą należy wymieniać co cztery godziny. Ta prosta procedura będzie pozbyć się charakterystycznym gorzkim smaku.

Przechowywać gotowy produkt jest pożądany w szklanym pojemniku. Ponadto, można użyć emaliowany zbiornik. Ale nie musi być wstępnie pod kątem obecności pęknięć wiórów i rdzę. Zepsute do gotowania nie nadają się do przechowywania grzybów. Ważne jest, aby pamiętać, że solone grzyby, gotowane więcej niż sześć miesięcy temu, to już nie nadaje się do spożycia. W postaci marynowanych i mogą być przechowywane przez okres nie dłuższy niż dwanaście miesięcy.

istniejące techniki

Do tej pory, istnieją różne sposoby zamówień grzybów mlecznych. Najbardziej popularne są solenie i marynowanie. Suszone lub mrożone grzyby nie nadają się do dalszego użytku.

Większość osób woli to solone, biorąc pod uwagę, że te grzyby jest znacznie smaczniejsze te, które były pokryte marynatą. Gotowane grzyby uzyskuje się w ten sposób jest bardzo smaczne i ładnie chrupiące. Jednakże druga metoda jest również bardzo popularny wśród współczesnych gospodyń domowych, ponieważ jest uznawane za bezpieczniejsze.

Technologia mleka preform grzyby gorąco

Jest to jeden z najprostszych sposobów. Jego główną zaletą jest brak konieczności wstępnego moczenia grzybów. W tym przypadku możliwe jest, aby ograniczyć do prostego środka czyszczącego. Co do solanki, a następnie gotować na każdy litr płynu będą musieli użyć dwóch łyżek soli, liść laurowy, pieprz czarny groszek, nasiona kopru, chrzan i czosnek.

Do pustych grzyby mleko do zimy przeszedł bez komplikacji, trzeba ściśle przestrzegać zalecanej technologii. Na początkowym etapie grzybów wrzenia w lekko soloną wodę. Ich zmęczony, pokryty około kwadransa. Ważne jest, aby nie przesadzić z solą. Na desyatilitrovuyu pojemność wystarczy umieścić nie więcej niż trzy łyżki tego składnika.

Dalsze grzyby wysłany wcześniej wytworzonego według powyższego przepisu i solanką wrzenia w ciągu dziesięciu minut. Następnie grzyby wysyłane są pod jarzmem, i czekać aż będą całkowicie cool. Następnie pojemnik był moczony przez tydzień w chłodnym miejscu. Po siedmiu dniach grzyby są układane na brzegach uprzednio wysterylizowane, jest wypełnione solanką, dodano łyżkę oleju roślinnego i zamykanymi pokrywami z tworzywa sztucznego. Po kolejnych trzech lub czterech tygodni urządzenie jest gotowe do użycia.

Opis metody zimno

Należy zauważyć, że puste grzyby mleka w ten sposób jest nie mniej niż czterdziestu dni. Można używać nie tylko na bębnach, ale także zwykłe szklane słoiki. W pierwszym przypadku grzybów uzyskuje się bardziej smaczny i aromatyczny.

Ale dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że nie każda gospodyni jest możliwe użycie beczkę wykonaną z naturalnego drewna. Ponadto, nie wszystkie rodziny spożywają duże ilości grzybów. Dlatego, sól może być w standardowym pojemniku szklanym.

grzyby mleko preform na zimę w zimnych puszek przez

Dla tych celów, zazwyczaj używają litrowych pojemników. Początkowo umieszcza się w każdym słoiku:

 • Dwa lub trzy lavrushki.
 • chrzan liście.
 • Kilka ząbków czosnku.
 • Dziesięć porzeczki i liści wiśni.
 • Trzy łodygi kopru parasolem.
 • Dwie łyżki soli.

Następnie pojemnik jest składany z przyprawami nasączonych grzyby nalewane i ubija ich wodą. Napełnione słoiki i pokryta czystym pokrywkami gaza Kaproń, a następnie wysłany do lodówki. Około miesiąc później produkt jest gotowy do użycia. Rozumiana jako sól grzyby w zimie zimno procesu, nie wspominając o ważnych niuansów. Przed podaniem takie grzyby muszą być dokładnie wypłukane.

solenie technologia w beczkach

Należy zauważyć, że grzyby są ugotowane ten staromodny sposób, impregnowane zapachem naturalnego drewna, a więc są one bardzo smaczne. Do zbioru mleka grzyby odbyła się bez żadnych trudności, konieczne jest, aby dokładnie obserwować te proporcje.

Beczki ułożone dziesięć kilogramów wstępnie umyte i nasączonych grzybów. Istnieje również wysłać 400 gramów soli, łodygi kopru, pięć głów czosnek, chrzan, porzeczki i wiśni liści. Wszystkie warstwy stosu. Ważne jest, że górna były tylko chrzanu liście. Beczka pokryta jałowej gazy, która jest umieszczona na drewnianej koła i ucisku.

Zawartość pojemnika jest regularnie kontrolowane dla pleśni. W przypadku występowania tego bezpośrednio usuwane, zmiana gazę i traktowanych okręgu i jarzma. Około miesiąc później grzyby będą w pełni gotowe do użytku. Są one usuwane z beczki, pre sobie sterylnych rękawiczek.

Jak marynowane białe grzyby z liści kapusty?

Obecność zieleni sprawia, że grzyby smaczne i pachnące. Dlatego wielu gospodyń domowych często wykorzystują ten przepis. Do pustych grzyby białego mleka minęły szybko i bez kłopotów, należy zaopatrzyć się w wszystkie potrzebne komponenty wyprzedzeniem. Aby to zrobić w kuchni powinny być takie składniki:

 • Osiem liści kapusty.
 • Pięć kilogramów pieczarkami mleka.
 • Dziesięć gałązek parasole koperkiem.
 • 200 g soli.
 • Główka czosnku.
 • Chrzan korzeń.
 • Dwadzieścia porzeczki i liści wiśni.

Wstępnie przygotowane pieczarki blanszowane. Zioła przemywano w zimnej wody bieżącej. Co do liści kapusty, z których każdy jest podzielony na mniejsze fragmenty.

W trój-l czysty słoik umieszczonych grzybów, traktowane solą części zielone i przepuszczano przez prasę czosnku. Warstwy są na przemian przed napełnieniem pojemnika. Naczynie przykryć pokrywką, umieszczony w górnej części ładunku i wysłać go w chłodnym miejscu, aż będą gotowe.

Opcja bez przypraw: wykaz produktów

Należy zauważyć, że puste czarne grzyby dla tego przepisu jest tak prosty, że można go obsługiwać nawet niedoświadczony kucharz bez problemów. Pomimo zastosowania minimalnego zestawu składników, grzyby uzyskuje całkiem smaczne. Przed rozpoczęciem procesu, należy upewnić się, że jest do Państwa dyspozycji:

 • Pięć funtów świeżych czarnych grzybów.
 • 250 gramów dużej soli.

Technologia przygotowania

Świeżego surowego remove przywieraniu brudu, odciąć wszystkie podejrzane obszary i dobrze umyć. Grzyby leczonych w ten sposób są wysyłane w pojemną emaliowanego naczynia z zimną wodą i dociskać prasy tak, że głównym składnikiem jest całkowicie zanurzony w cieczy. Po pięciu dniach ciele grzybowym oddalony goryczy. Natychmiast po tym, można przejść do kolejnego, najważniejszego kroku.

Do pustych grzyby mleko do zimy przeszedł w przyspieszonym tempie, duże przypadki wskazane jest pocięte na kilka mniejszych części. Nasączone i przygotowane grzyby są umieszczone w głębokim szerokim misce przeplatania warstw dużych soli kuchennej. Umieszczony w górnej części dowolnej płaskiej obiektu (talerz, przykryć lub płyta), jest dociskana obciążeniem i pozostawić na trzy dni. Zawartość miesza zbiornik codziennie, starając się nie uszkodzić korek. Po upływie tego czasu, przesunięcie marynowane z góry przygotowany słoiki i pokryte pokrywy niemetalowych. Szczelnie zapakowane dania są wysyłane do dalszego przechowywania w lodówce lub w piwnicy. Dwa miesiące później, grzyby będą w pełni gotowe do użytku.

Receptura z cebuli

Przed jak marynowane grzyby na zimę, należy zaopatrzyć się w wszystkich niezbędnych składników. W tym przypadku, w kuchni powinny być:

 • Desyatilitrovoe wiadro świeżych grzybów.
 • 330 g soli.
 • Przynajmniej pięć dużych bulwy cebuli.

Przed rozpoczęciem solenie grzyby pewno trzeba się przygotować. Aby tego dokonać, oczyszczone dokładnie przemywa się i moczy przez trzy do pięciu dni, zmieniając wodę okresowo. Po upływie tego czasu są umieszczone w dużej patelni na przemian z solą i pierścieni cebulowych. Na ostatniej warstwie umieścić coś płaskiego i umieścić ładunek.

Sześć tygodni później grzyby grzyby, z których zbiory są widoczne w dzisiejszym artykule, określone w czystych szklanych słoikach i wysłać w lodówce.

Kolejny przepis: wykaz składników

Jak wcześniej wspomniano, czarne grzyby są uważane grzyby warunkowo jadalne. Dlatego są one często zbiera gorące metody. W celu okazały się pyszne i aromatyczne przekąskę trzeba zaopatrzyć się wcześniej niezbędne produkty. W kuchni powinny być:

 • Pół kilograma świeżych czarnych grzybów.
 • Cztery litry wody.
 • Sześć łyżki soli.
 • Piętnaście groszek czarny pieprz.
 • Goździk.
 • Liść laurowy.
 • Pięć groszek ziele angielskie.
 • Siedem parasole koperkiem.

Do pustych grzybami mlecznych nie jest przerwana w poszukiwaniu wymaganych komponentów, powyższa lista trzeba napełnić czystą wodą do solanki i oleju.

Opis procesu

Pierwszą rzeczą do zrobienia grzyby. Są one myte, usuwając wszelkie zabrudzenia za pomocą małego pędzelka. Następnie wlać grzyby czystej zimnej wody i pozostawiono na trzy godziny. Warto zauważyć, że w tym przypadku nie jest konieczne, aby moczyć. Ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, po trzy godziny pojemny rondel wypełniony czterema litrami wody i czekał aż się zagotuje, wysyłając mu dużą sól i grzyby. W procesie gotowania, co trwało dwadzieścia minut na powierzchni pianki mogą być formowane, które powinny być usunięte.

Tymczasem w osobnym garnku gotować solanki. W tym celu, w pojemniku wrzącej wody dodano liść laurowy, goździki, sól i dwa rodzaje papryki. Pod koniec solankę skierowano do koperku parasole i natychmiast wyłączyć kuchenkę.

Spawane grzyby odchylić w cedzidło im szklanym nadmiaru płynu położyć je w czystym naczyniu i wlać gorącą solanką. Że pojawiają się grzyby, są prasowane płaską płytkę, na której jest zamontowany prasy. Po tym czystym pojemniku w chłodnym miejscu. Po trzech dniach, grzyby są rozmieszczone we wstępnie przygotowany słoikach, wylać solankę dodano małą ilość wysokiej jakości oleje roślinne, niemetaliczne brezenty i ukryte w piwnicy lub w szafie. Miesiąc później, marynowane grzyby mogą przynieść do stołu.