812 Shares 7418 views

Układ wydechowy aparatura

Szczegóły układu wydechowego spalin, są przeznaczone do usuwania gazów z komory spalania silnika. Gdy szkodliwe substancje przechodzą przez autostradę „tego”, to jest chłodzi się i sączy. Tak więc, w warunkach spada mniej toksycznych zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Ponadto, układ wydechowy służyć do zmniejszenia hałasu w samochodzie (marka go w tłumiku).


Urządzenie to składa się z takich elementów jak:

  • osłona termiczna;
  • tłumik (rezonator);
  • metallokompensator;
  • Tłumik;
  • O-ring;
  • obroże;
  • czujnik stężenia tlenu;
  • uszczelka;
  • gumowe podkładki.

Wszystkie te elementy wyprowadzany, ochłodzono i przesączono gazów spalinowych wychodzących z cylindrów silnika.

Zasada działania urządzenia i układ wydechowy

Po pierwsze, substancje szkodliwe z silnika wprowadzić kolektor wydechowy. Jednocześnie są one sposobem na porcie wylotowym. Ponadto gazy zaczynają się poruszać na wszystkie inne części. Pozytywny wynik procesu filtrowania, te substancje są mniej toksyczne, ale z każdą ścieżką centymetra do wyjścia, że chłodzi się do temperatury otoczenia. A teraz bardziej szczegółowo na temat tych etapów.

Po produkty spalania uderza kolektor spalin, są one wysyłane do rury wydechowej, a następnie tłumik główny rezonatora. Wewnątrz, oba urządzenia mają partycje z wieloma małymi otworami. Na nich przechodzą gazy: z szumem spada z cylindrów, idą do tych otworów, tak aby ich fala dźwiękowa jest znacznie słabsza.

W celu wydechowej substancja przyjść całą tę długą drogę, silnik musi wydać około 3-4 procent swojej pojemności. I to pod warunkiem, że wszystkie połączenia układu wydechowego będzie zamknięty. Elementy, które zapewniają to są specjalne uszczelki odporne na wysokie temperatury. ustaw z rury wydechowej, a inne elementy między nimi. Wszystko to razem sprawia, że układ wydechowy.

katalizator

W przeciwieństwie do samochodów produkcji krajowej wszystko obcego samochodu wyposażonego w taki dodatkowy element jako katalizatora. Bez tego szczegółu nie robi żadnej jednego niemieckiego i japońskiego układu wydechowego. "Volkswagen", "BMW", "Audi", "Renault", "Toyota" – wszystkie te samochody są zakończone z katalizatorem. Tak więc, w tej części, neutralizacji substancji szkodliwych (tlenek azotu, węglowodorów oraz dwutlenku węgla). Z tego powodu, mechanizm ten jest również znany jako katalizatorów i konwertera. Zdarza się dopalania resztek paliwa, które nie zostały spalone w wewnętrznym cylindrów silnika spalinowego. Ponadto, katalizator jest filtracja substancji szkodliwych. Zanim zaczną być wyprowadzane na zewnątrz, układ wydechowy opóźnienie w filtrze wszystkich substancji toksycznych.

Więc wiemy strukturę układu wydechowego spalin i jak to działa.