259 Shares 3997 views

MTZ-1025: Dane techniczne, opinie. Ciągnik „Białoruś”

MTZ-1025, których specyfikacje są przedstawione poniżej, jest produkowany w fabryce w Mińsku ciągnika. Maszyna jest jedną z najbardziej popularnych wersjach, przeznaczonych do powszechnego stosowania w rolnictwie i dziedzinach pokrewnych. Podobnie jak większość modeli producenta, urządzenie charakteryzuje się solidną konstrukcją, łatwość naprawy i konserwacji, jak również wysoki wskaźnik wydajności. Ocena sztukę zapewnia niski koszt i dostępność części zamiennych.


Silnik MTZ-1025, a jego transmisja

Oglądane jednostka należy do kategorii trakcji 1.4. Elektrownia jest produkowany w tej samej fabryce, wyposażonego w turbinę i działa na olej napędowy. Charakterystyczne cechy silnika są łatwe do utrzymania i naprawy, a efektywność ekonomiczna.

Silnik ma cztery cylindry mocy 105 koni mechanicznych, a objętość 4,75 litra. Zbiornik na paliwo jest umieszczony 156 litrów paliwa, których natężenie przepływu wynosi około 236 g / kWh. Przy tych parametrach traktor „Białoruś” jest w stanie poradzić sobie z obciążeniem do 4,3 tony.

Urządzenia z zsynchronizowanym przekładni z 16 do przodu, w połowie rysunku na biegu wstecznym. Rezerwa prędkość ciągnika około 37 kilometrów na godzinę, podczas ruchu do przodu i do 17 kilometrów na godzinę – podczas jazdy do tyłu. PPC mogą być niestandardowe wyposażone przełączania pod obciążeniem w czterech pasmach.

Zarządzanie i załączniki

MTZ-1025 wyposażony jest w przednią oś napędową z mechanizmu różnicowego. Koła 24 cali i przekładnie z kołków obrotowych ułatwiają pracę w połączeniu z mocnym ładowaczem. Napęd posiada trzy tryby pracy:

 1. Trwałe włączenie.
 2. Tryb parking.
 3. Aktywacja w poślizg tylnego koła.

Osprzęt maszyny wyposażone w hydraulikę pary walców pionowych posiada kilka stanowisk roboczych (zasilanie, pozycja i kombinowany). To pozwala na optymalizację zarządzania i kontroli ładunków. Konserwacja i naprawa systemu zapewnia łatwy dostęp do niego.

Tylna jednostka silnik posiada teleskopowy pręt, wzmocniona podwójną poprzeczkę. konstrukcja ciągnika umożliwia regulację jednostki w stosunku do wdrożenia i zaczep typu CA-1 pozwala szybko produkować kompletny zestaw urządzeń.

Mechanizm podnośnik jest wyposażony w płyty ze specjalnymi otworami, które są zainstalowane w urządzeniu trakcyjnej. Po ustawieniu tych poręcznych urządzeń w montażu haka holowniczego można regulować ich wysokość i dostosować zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Wyposażenie wnętrz

Producenci MTZ-1025, którego parametry techniczne są uniwersalne do zastosowania w sektorze rolnym, leśnym i budowlanych rolnych, nie zapomnieli o komfort kierowcy. Kabina posiada atrakcyjny design, bezpieczeństwo i ochronę naturalnych przejawów. Widoczność zapewnia umyślne przeszklenia i elektrycznych wycieraczek. Przestrzeń w kabinie jest zupełnie wystarczające dla człowieka z dużej produkcji, absorpcja hałasu zapewnia specjalną strukturę szkła. Kabina wewnątrz zakończeniu szyb panelu i formowanie maty.

Zapewnienia dodatkowego komfortu wentylacji i ogrzewania. Urządzenia Filtry mają możliwość samooczyszczania, dostęp do kabiny jest wykonana poprzez ustawienie silny i poślizgu kroki. Od pojemności centrali dla wszystkich wymaganych urządzeń, po prawej stronie jest jednostka sterująca silnika, montaż hydrauliczny i przekładnia. Fotel operatora w celu dopasowania wymiarów kierowcy, siedzenie pasażera jest zainstalowany na zamówienie.

MTZ-1025: Dane techniczne

Główne parametry strukturalne i wymiarowe modelu są następujące:

 • Rozstaw osi – 2,57 m;
 • długość / szerokość / wysokość – 4,0 / 1,97 / 2,82 metr;
 • Wskaźnik (tył / przód) – 1,4-1,9 / 1,43-2,1 M;
 • prześwit (przód / tył) – 64,5 / 46,5 cm;
 • Minimalny promień skrętu – 4,1 m;
 • waga jednostkowa prawie 4,5 tony.

Ciągnik „Białoruś” ta seria ma kilka wersji, które różnią się minimalnie. Przejawia się to głównie do wzmocnienia przodu konstrukcji mostu w aktualnych wersjach.

Plusy i minusy

Maszyna ta posiada szereg obiektywnych zalet. Należą do nich:

 • możliwości wykorzystania;
 • doskonałe parametry techniczne, w połączeniu z dopuszczalnym ceny;
 • Ulepszony pokładowego;
 • Efektywność zużycia paliwa;
 • świetny wybór na stosowanie różnych załączników.

Wśród niedociągnięć MTZ-1025, właściwości techniczne, które pozwalają ciągnik do konkurowania z zagranicznymi odpowiednikami, możemy zwrócić uwagę na następujące:

 • szybkie zużywanie niektórych części eksploatacyjnych, takich jak na zęby zębnika;
 • Podczas pracy, zwiększa się zużycie paliwa nieznacznie;
 • na subiektywnych ocenach niektórych konsumentów, wygląd urządzenia wymaga ulepszeń.

Recenzje i okazje

MTZ-1025, których cena zależy od aktualnego stanu i dodatkowy sprzęt jest łatwo dać przewagę na koszt i dostępność części zamiennych do chińskich odpowiedników i modeli produkowanych w krajach byłego Związku Radzieckiego.

Jak zauważył użytkowników, urządzenie radzi sobie z wszelkiego rodzaju prac, dla których został zaprojektowany. Dobra moc, łatwa konserwacja i rozsądne koszty, aby zrekompensować producentom pewne braki. Większość skarg stanowiły do przegrzania silnika i skrzyni biegów niewygodne. W ogóle, ciągnik MTZ-1025 otrzymuje pozytywne opinie.

W większości przypadków wynika to z szerokich możliwości jednostki i jej zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Dodatkowym bonusem – niska cena (dziesięć tysięcy dolarów), a dostępność tanich części zamiennych na całym miejscu – główne wskaźniki wpływające na popularność tego pojazdu.

wniosek

Jak wynika z opinii i specyfikacji MTZ-1025 konsumpcyjnych, samochód jest idealnym towarzyszem dla rolnictwa, budownictwa, obszarów leśnych. Wraz z innowacyjnymi zmianami w zewnętrznej i wewnętrznej konstrukcji, maszyny budowlane doceniają prostotę konserwacji i naprawy, dobre ceny, elastyczność i wygodnej przestrzeni projektowej z dobrą widoczność operatora.

Wiele zagranicznych odpowiedników, które mają taką samą funkcję, tracąc zaktualizowaną „Białoruś” od wielu parametrów. Niektóre wady strukturalne producentów Mińsk ponad krytymi dzięki łatwości konserwacji, wytrzymałość jednostki, jak również dostępności dostaw na terenie całego kraju.