578 Shares 8816 views

BMW E46 – najbardziej popularne "bawarski" Late 90s

BMW E46 – samochód powstał w 1998 roku. Stał się substytutem dla modelu E36-go i trzeba przyznać, że samochód był bardzo udany. Nie za nic, bo „bawarski” był jednym z najlepszych samochodów BMW.

Historia

Tak więc, aby rozpocząć z historią. Model E46 BMW został opracowany pod przewodnictwem utalentowanego inżyniera o imieniu Kris Bengl. Ten człowiek następuje proces i zauważył, że wszystkie pomysły zostały opracowane wcześniej ukształtowane w postaci nowych elementów zaproponowanych. I oczywiście, wszystko poszło dobrze – w 1999 roku na rynku motoryzacyjnym przyszedł jako kombi i coupe to bardzo oczekiwany modelu. Dlaczego było tak głośno premiera? Ponieważ w świetle tego samochodu przyszedł z nowym rozwojem firmy Bawarii – do transmisji, która to nazwa nadana Steptronic. Teraz kierowca może zmieniać biegi samodzielnie, pomimo faktu, że ten automatyczną skrzynią biegów. Ta innowacja była absolutnie dostępna we wszystkich modelach.

Nieco później, w 2000 roku, nie było również zamienny (BMW M3 E46). Został on następnie hatchback trzydrzwiowej. Kompaktowe, wygodne i – jak wielu z nich. Zdecydowanie, model E46 BMW staje się coraz bardziej popularne. I dlatego producent nie zdecydował się tam zatrzymać i przejść dalej.

dalszy rozwój

W 2001 restyling sedan odbyła. Że kupił samochód? Ulepszone silniki – są wyraźnie stają się coraz silniejsze. Było to również możliwe, aby zobaczyć nowe zderzaki i reflektory, które są znacznie bardziej opłacalne podkreślił wizerunku „bawarski” niż poprzednio zainstalowane.

W 2003 restyling los wyprzedził nawet w wersji coupe. Ponadto, twórcy postanowili poprawić i BMW M3 E46 (kabriolet). Tutaj zmiany były mniej istotne niż w przypadku sedana – inżynierowie zmienili tylko zderzak ze światłami i umieścić w nowej palecie kolorów.

Zakończenie produkcji

W 2004 roku został udostępniony kierowcom Kompaktowy hatchback. Ale nie trwało to długo. Faktem jest, że w przyszłym roku, BMW opracowała nowy model (E90) oraz w związku z pojawieniem się jego zainteresowania poprzednik zaczął zanikać. I miał być wycofany z rynku. Jednocześnie mamy przestała produkować generalistów. BMW E46, ale nadal produkować w kabriolet i coupe.

Warto zauważyć, że jest to rzeczywiście popularny samochód w swoim czasie. W niemal wszystkich krajach, cieszył się ogromnym sukcesem. Prawie wszyscy producenci samochodów powoływać się na ten model w swoich projektach. Nie trzeba dodawać, jeśli w 2002 roku na całym świecie sprzedano ponad 561 tysięcy tych modeli. A dla wszystkich sprzedaży rekordowym czasie 3,266,885 pojazdów w całej jego modyfikacji.

Różnorodność modeli

A teraz trzeba mówić o tym, co istniało modelu BMW E46 i były popularne. Bardzo Pierwszy – 316i. Można je nabyć na trzy lata – od 1999 do 2001 roku. Silnik nie był bardzo silny – zaledwie 105 litrów. . Dzięki, ale maksymalna prędkość jest dość wysoka – 200 kilometrów na godzinę. Do stu, nawiasem mówiąc, ja przyspieszył samochodem w nieco ponad 12 sekund. Tym razem jest doskonałym wskaźnikiem. Nieco mocniejszy był w wersji 318i. Jest moc osiągnęła 118 „Konie”, ale prędkość maksymalna wzrosła nieznacznie – o 6 kilometrów. Ale aby rozproszyć setki teraz miał 10 sekund.

Jaki rodzaj modelu można uznać za najbardziej wydajne? Pod względem przyspieszenia – w 330i. Aby dotrzeć do setek, potrzebuje tylko 6,5 sekundy. Model ten ma najmocniejszy silnik (231 l, C) i rozwija najwyższej prędkości (250 km na godzinę). Jest niemal identyczny do innej wersji – 330Xi. Różnica tutaj jest mały – 3 km na godzinę mniej. warianty „średni” można uznać 323i i 320d. Ich grubość wynosi 170 i „jazda” silnik 150, odpowiednio, prędkość – 221 i 231 km / h. Przyspieszanie – 8-9 sekund. Rzeczywiście, złoty środek pomiędzy najsłabszym i najbardziej wydajnych modeli.

silniki

Się zająć i silniki tematyczne BMW E46. Diesel – to chciałbym mówić pierwszy. Turbocharged silnika 2 litrów i 16 zaworów jest znacznie silniejsze niż w silniku benzynowym 1,9 litra. Wyróżnia się dużym nacisku „na dnie”, a także bardzo pewny ruch na zakrętach. To jest bardzo ważne. Nie wszystkie silniki BMW E46 czuć tak pewni na szybkość i stromych zakrętów. Ten samochód porusza się bardzo dobrze, zarówno na torze i idealnie płaską polnej drodze.

Ale nie sądzę, że zły zmienności benzyna. Wcale – bardzo dobre silniki, różniących sprawne funkcjonowanie. Należy zauważyć, i zmniejszyć wibracje, które były używane przez programistów w procesie tworzenia silników. W ogóle, a wysokoprężne i benzynowe modele są dobre, a które opcje do wyboru – jest sprawą indywidualną.

Czujniki i akcesoria

Wreszcie coś na ten temat tego, jak czujniki BMW E46. Istnieją pewne niuanse, które chciałbym o tym mówić. Po tym wszystkim, oni sprawiają, że samochód jeszcze bardziej niezawodne. Na przykład, czujnik temperatury. Ze względu na opór wewnętrzny jest ono kontrolowane i utrzymywane przez równowagę powietrza wlotowego. Lub wakuometr – reguluje ciśnienie krwi. Każdy wie, jak jest to ważny szczegół. Również należy zauważyć, uwagę na czujnik prędkości – kosztem generuje napięcie przemienne. Czujnik Lambda – również ważnym szczegółowo, jest on montowany na przewodzie wydechowym i kontroli temperatury pieca. Ponadto nie ma czujnika spalania stukowego – reguluje czas zapłonu. Jest to konieczne, aby zapobiec punktu, w którym może on być wykonany przedwcześnie.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te dane są bardzo ważne i to jest ważne – pomyślał. Zapewniają one bezpieczne i wygodne, komfortową jazdę. W rezultacie kierowca czuje się jak w studni koła i dostaje prawdziwą przyjemność z jazdy.