149 Shares 3658 views

ZIL-112C: opis, opinie i specyfikacje

Co dziwne, w byłym ZSRR zostały zaprojektowane samochody wyścigowe i przeprowadza odpowiednie konkursy. Wiodącą pozycję wśród samochodów sportowych przeznaczonych ZIL-112C. Urządzenie zostało opracowane w zakładzie Lichaczew w okresie od 1957 do 1965 lat. Podstawą do stworzenia pojazdu był legendarnym samochodzie ZIS-110. Testowanie modelu przeprowadzono pod kierunkiem Siergieja Głazunowa i Basil Rodionova, który specjalizuje się w tworzeniu samochodów na wyścigach torowych.


Ził-112 C: Charakterystyka

Oglądane Pojazdy wyposażone w przednie zawieszenie ze sprężynami śrubowymi niezależne typu. Wersja produkcyjna miała jednostkę napędową o pojemności 270/300 koni mocy. Silnik wyposażony w osiem kształcie litery V projektu. Objętość robocza – 6 litrów. Box zaczerpnięte z VMS-110, wyposażony w aluminiową miską lekkiej.

ZIL-112C: cechy samochodu sportowego

układ hamulcowy

Urządzenie dysku z urządzeniem znajduje się w pobliżu głównego przesłania przez wzgląd na zmniejszenie mas nieresorowanych

Maksymalna prędkość

Aż do 275 km / h

waga brutto

1,33 m

Przyspieszenie od 0 do 100 km

5 sekund

karoseria

Dwa-drzwi rodstver

Osie

4 * 2

projekt

Mid-silnik z napędem na przednie koła i model z napędzaną tylną osią

typ silnika

Carbureted silnik z czterech kamer

Cechy samochodowe

ZIL-112C jest niezwykłe, że w czasie jego użytkowania produkcji mechanizmu różnicowego został znaleziony z funkcją samoblokujący i korpusu wykonanego z włókna szklanego. Ponadto, samochód został wyposażony w zdejmowaną koła i tylnego zawieszenia, które jest analogiem popularnego systemu „De Dion”.

Warto zauważyć, że ostatnie warianty danego pojazdu miał koło kciukiem rodzaj wielu śrub do montażu. Przedtem były modyfikacje, które zostały wyposażone w jednej centralnej tulei mocującej. Przyspiesza to proces razbortirovaniya koło.

W swojej pierwotnej formie ZIŁ-112C ( „Cobra” w języku rosyjskim), aby znaleźć teraz jest dość problematyczne. Można podziwiać samochody w Rydze specjalistycznym muzeum. Warto zauważyć, że rozważany maszyna w 1964 zdobył mistrzostwo ZSRR słynnego biegacza tamtych lat Giennadij Zharov.

powierzchowność

Legendy etniczna 1962 ZIL-112C jest porównywalna z American Racing "Cobra". Ze względu na długość korpusu 4,2 m, rozstaw osi 0,26 m. Pomimo tego, że główne części nadwozia wykonane z włókna szklanego, ciężar pojazdu pozostaje znaczny. Wynika to z faktu, że urządzenie jest wyposażone w dużych jednostek i ram rurowych zasilania.

Na zewnątrz samochodu pod uwagę, jest bardzo interesująca. Pomimo faktu, że wiele z nich nie wiedział o jego uwolnienie, nie stają się mniej unikalne. Zewnętrzna część konstrukcyjna Ził-112C wyciągnąć Valentin główką, co odnosi się również do powstania samochodów wyścigowych ZIS-112. Skupienie stoi na kołach, których konstrukcja sprawia im celu szybkiego demontażu od standardowych modeli.

tablica rozdzielcza

Sadząc w sowieckiej kierowca wyścigowy widział go przed niskim szkła i sztywnej desce rozdzielczej. Położyła tarcze. Należą do wskaźnika poziomu wody, ogranicznik ciśnienia oleju, amperomierz i poziom sterownika benzyny. Ponadto, nie było prędkościomierza prędkość, przy której wsad 320 kilometrów na godzinę. Prawdziwe uruchomić maszynę do maksimum – 260 kilometrów.

W wykonaniu „turysta” wewnątrz przedziału pasażerskiego glovebox przewiduje. Poza tym kabina za kierowcą był prosty mały łuk. Sam wnętrze można nazwać pudełko z włókna szklanego. Ze względu na środki bezpieczeństwa, pilot był prosty hełm i wszystko. Możemy łuk tylko do sportowców, którzy tak lubią samochody i prędkości, które ignorowane takie poważne rzeczy.

Wyposażenie wnętrz

Jak widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej drzwi na ZIŁ-112C wykonać czysto formalną funkcję. Komfort wejść lub wyjść z samochodu zapewnia zdejmowaną kierownicę.

Jeśli chodzi o bagaż można zauważyć, że istnieje. Jednak biorąc pod uwagę nacisk samochodu wyścigowego, wszystkie jego przestrzeń zaprojektowana specjalnie dla koła zapasowego i narzędzi montażowych.

wskaźniki techniczne

Pierwsze wersje radzieckiego samochodu sportowego ZIŁ-112C został wyposażony w bloku o kształcie litery V „osiem” sześć litrów. Silnik miał głowice wykonane z aluminium i żeliwa blok żelaza. Dwa quad podano mocy 240 koni mechanicznych w 4 tysięcy obrotów na minutę. Poniższa modyfikacja silnika stają się jeszcze bardziej wydajne. Użyliśmy wersji siedem-litrowy 270 i 300 koni.

Moment obrotowy silnika Racing było 560 Nm, a maksymalna prędkość pojazdu osiągnął 280 km. Planowane odmianą pojemności silnika 7,7 litra i 9 litrów. Ale jego użycie nie zostało zrealizowane w obecnym samochodzie. Tarcze hamulcowe tylne znajdują się bliżej przekładnią redukcyjną, zmniejszając w ten sposób mas nieresorowanych. Sprzęgła i skrzyni biegów pochodzi z ZIS-110.

legendą zawieszenia samochodu przodu pół zależne wypożyczenia GAS-21. Ona dostosować specjalnie dla tego pojazdu. Warto zauważyć, że był dostępny w przekładni osi tylnej zębnika wykonaj wymiana, tym samym zmieniając przełożenia przed konkretnym przyjazdu.

modyfikacje

Oglądane samochód jest w dwóch podstawowych odmianach. Pierwszy model pojawił się w 1961 roku. Na zewnątrz wyglądało to 250. „Ferrari”. Zmodernizowane wnętrze twórcy wykończenia jak tylko mogli. Było sześć litrów Panel z włókna szklanego i agregat. Sprzęgło i skrzynia biegów z trzech etapów dalej ZIS-110, ponieważ jest to bardziej odpowiednie jednostki w tym czasie nie było w kraju.

Na ZIŁ-112C 1962 przekształcił zespół hamulca. W teorii, radziecki samochód może uzyskać przyspieszenie do 260 km / h. Próbował nawet ustawić liczbę rekordów prędkości. W porównaniu z zachodnimi odpowiednikami, uważany za samochód bardziej jak turystycznej wersji przystosowanej do wyścigów. Ale w rzeczywistości, urządzenie będzie uczestniczyć w wewnętrznym obiegu wyścigów i pokazał dobre wyniki.

fakty historyczne

Studiując stare zdjęcia, to było niezwykłe widzieć 112. ZIL na równi z pojedynczych formuł w otwartych kołach. Konkurencja z samochodów uznawanych do 1963 roku, należy do grupy „B”, a od 1965 r. – „Wzór 5”

Począwszy od sezonu 1962 do ZIL trudno nazwać sukcesem. W krajowych mistrzostwach, która odbyła się w Estonii, kierowca Galkin rankingu tylko dziewiąte miejsce. Ale w następnym roku był trzeci w wyścigu na ringu w Mińsku.

W 64. roku pojazd został wyposażony w silnik z „Mewa” (200 KM). To słynny radziecki biegacz G. Zharkov zdobyła brąz i złoto w 1965 roku na Niemen ringu. Średnia stopa przyjazd osiągnął 127 km / h.

Warto zauważyć, że w tym czasie zawodnicy udali się do maszyn, które były straszne, przez dzisiejszych standardów zarządzania. A z punktu widzenia bezpieczeństwa samochodów pozostawiała wiele do życzenia. ZIL-112C nie było najbardziej idealnym hamowania brakowało kapsułki ochronnej i taśmy.

Auto Wichry ZSRR: 112C

Pod uwagę wyścigowa produkowana wiele małych partiach. Zmodernizowane próbki nawet eksportowane za granicę, aby uczestniczyć w długich wyścigach. Ale konkurować nie mogli dotrzeć. 112 M Sport ZILam przesądzony był na emeryturę. Pomimo stworzenia całego laboratorium projektowania samochodu, nie udało się doprowadzić do optymalnego stanu.

Wkrótce laboratorium sportowy został zamknięty ze względu na nieodpowiednie. Teraz rzeczywistość ZIŁ-112C można rozważać w Muzeum w Rydze. Samochód jest starannie przechowywane i czasami udaje się do wyścigu wyścigu, co jest bardzo zaskakujące. Warto zauważyć, że od 1963 do 1965 roku. Pięć zapisy na wszystkie unijne były ustawione na maszynie.

opinie

Biorąc pod uwagę specyfikę pojazdu i ograniczonej partii edycji, prawdziwe rzeczywiści właściciele jest prawie niemożliwe do znalezienia. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę opinie ekspertów i profesjonalnych opinii są następujące plusy Car:

  • Sprzęt sportowy samochód z hamulcami tarczowymi.
  • Zmodernizowane zawieszenie sprężyny.
  • Użycie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.
  • Centralna nakrętka od rodzaju kół kciuk.
  • Hamulec postojowy jest typ stopy.

Pomimo wszystkich innowacyjnej integracji, samochód ma wiele wad (w porównaniu z zagranicznymi odpowiednikami)

  • Słabe dynamika „terenówka”.
  • Niedoskonałe i powolny system hamulcowy.
  • Słaba obsługa.
  • Nie zaprojektowany samochód pod względem bezpieczeństwa.

Jeśli porównamy te fakty, można zauważyć, że cechy techniczne ZIŁ-112C – To osiągnięcie sowieckiego przemysłu samochodowego w dziedzinie wyścigów, tak na poziomie wewnętrznym konkursie.

wniosek

W wyniku przeglądu radziecki samochód wyścigowy Należy podkreślić, że w połowie lat programistów-60 były w stanie uzyskać jak najwięcej z dostępnych zasobów. Pierwsze krajowe hamulce tarczowe zostały wprowadzone. Wskaźnik prędkości było również na przyzwoitym poziomie (260 km / h).

Aby ustanowić rekordy samochodów wyposażonych w specjalnym korpusie usprawnione. Bortirovat koło było wygodne w drugiej modyfikacji przedmiotowego pojazdu. Kilka śruby zostały zastąpione jednym centralnym próbki kciuka. Ze względu obojętnych fanów samochodów retro, udało się zachować obecny model ZIL-112C, który znajduje się w Rydze muzeum samochodowym. Drugi egzemplarz jest podobno po odzysku przyszedł do Europy do prywatnego właściciela.

Z kilku powodów, produkcja samochodu sportowego radzieckie wkrótce wycofane w celu prowadzenia rozwinięcie przepisów dla pojazdów rządowych. Podczas produkcji „terenówki” może „przymierzyć” bloków 240, 270, 300 koni mocy, biorąc pod uwagę silnik od legendarnego „Mewa”. Kilka pozycji poszedł „bolidem” z „Wołgi” i ZIS-110.