828 Shares 6271 views

Martwi śledziony: objawy.

Funkcja śledziony jest regulowanie procesie hematopoezy. To ważne ciało jest rodzajem filtra dla szkodliwych bakterii. Ponadto jest on odpowiedzialny za krzepnięcie krwi, utrzymania normalnej ilości krwinek czerwonych, płytek krwi i krwinek białych i reguluje procesy metaboliczne w organizmie.


W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu ciała, osoba zaczyna przeszkadzać bóle żołądka, trzustki i wątroby.

Co jeśli zaczął się martwić śledzionę? Objawy choroby pojawiają się w różny sposób w zależności od rodzaju choroby. Jednak ze względu na fakt, że aktywność ciała przypada na godziny poranne, pacjent często zakłóca senność w ciągu dnia, brak kontroli nad sobą, osłabienie nóg, utrata pamięci, senność i brak apetytu. Są to pierwsze oznaki, że należy zwrócić uwagę, aby ustalić, czy masz ból śledziony.

Objawy chorób.

– mięśnia śledziony. Choroba ta występuje jako skutek zatoru naczyń lub zakrzepicy śledziony. Ponadto, choroba może wystąpić w tyfus, bakteryjne zapalenie wsierdzia i nadciśnienia wrotnego.

W zawale doświadczenia śledziony następujące objawy: nagły i silny ból w lewej podżebrza, gorączka, wymioty, tachykardia, niedowład jelita. Trzeba powiedzieć, że małe zawały są zwykle towarzyszy łagodnych objawów klinicznych, a czasem nawet bezobjawowo. Dość często może wystąpić samoleczenia, w wyniku zawału strefie zarubtsuetsya niezależnie. W rzadkich przypadkach można zagnoenie obszarze zagrożonym, co prowadzi do powstawania ropień śledziony lub torbieli.

– ropień. Choroba ta występuje śledziony z posocznicą, torbiele, krwiaka ropienie rozległości zawału serca.

Kiedy pojawiają się ropień tępy ból w lewym regionie podżebrowej, które są wzmocnione przy wykonywaniu ruchów, gorączka, tachykardia. Jeśli choroba jest stwardnienie charakter, łatwo wykrywa dotykowego bolesnej powiększonej śledziony. Objawy wahań (obecność płynu w narządzie lub ropą) obserwowane w miejscu ropnia w dolnej części narządu.

– torbiele śledziony. Są one dwojakiego rodzaju: Nie pasożytniczych i pasożytniczych. Pierwsze wystąpienie choroby występuje zazwyczaj bez widocznych objawów. Jeśli torbiele osiągnąć duże rozmiary, pacjenci mogą odczuwać tępy ból w lewej górnej ćwiartce mają charakteru trwałego, który jest podany w lewym pasem na ramię. Ponadto, istnieje niewielki wzrost w lewej podżebrza, asymetria brzucha. W dotyku jest zwykle wykrywany bezbolesne gładką śledzionę.

Objawy są podobne do pasożytnicze cysty nonparasitic znaki, ale w tej chorobie można zaobserwować alergii, świąd lub pokrzywka.

– Guz. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, pojawia się ból w lewym górnym kwadrancie, promieniujący do lewego ramienia. Jeśli guz jest złośliwy (mięsak limfatyczny, włókniak it.d.), a następnie po osiągnięciu dużych rozmiarów, może spowodować objawy zatrucia (bladość skóry, gorączka, wymioty, utrata apetytu, senność) i wodobrzusze. We wczesnych stadiach choroby nie wykazują żadnych szczególnych objawów, więc jest to bardzo trudne do wykrycia tej choroby.

Jeśli martwisz się o śledzionie, jego leczenie powinno być pod nadzorem lekarza.

Kiedy drenaż ropnia zwykle wytwarzane poprzez kontrolowanie procesu USG. Kiedy operacja torbiele jest pokazany, a w nowotworach złośliwych operacja jest wykonywana jedynie we wczesnych stadiach choroby. nowotwory łagodne łatwo utwardzane splenektomia.

Jednak możliwe jest, aby korzystać z tradycyjnych metod leczenia śledzionę.

  • Warzenia kubek wrzątku łyżkę cykorii. Zagotować oznacza 10 minut i pozostawić do zaparzenia na 30 minut. Pij napar z 3 łykami 3 razy dziennie.
  • Łyżka zgnieciony szyszki chmielowe wlać kubka wrzącej wody i umieścić na 2 godziny. Szczep pojazd i wziąć 2 łyżki 3 razy dziennie.