796 Shares 7535 views

polerowany beton: korzyści i ogólna charakterystyka

Wypolerowane posadzki betonowe są dziś dość powszechne i znane. Można je zobaczyć w centrach handlowych, dużych halach i na lotniskach, zarówno w Rosji i za granicą. Ta technologia produkcji podłóg sprawdził się jako ekonomiczny i niezawodny, to przyciąga coraz większą uwagę ekspertów na temat wykładzin podłogowych. Polerowany beton w momencie zostaje przekształcony w oddzielną część materiałów budowlanych, który nabył dynamiczny rozwój. Spójrzmy na zalety, technologia produkcji, odmiany, i obalić szereg nieporozumień, które są powszechne w rosyjskim rynku budowlanym i prowadzić do niezrównoważonych straty finansowe.


Trochę historii z polerowanego betonu

Technologia przyszedł do naszego kraju z zagranicy. To było praktykowane przez ponad trzydzieści pięć lat w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zagranicznych. Granicą, nikt nie jest w budowie, nie tworząc podłogę z takiego materiału. Jest to bardzo popularny z polerowanego betonu. Zdjęcia i inne zdjęcia takie wykładziny zachwycają swoim pięknem.

Technologia ta jest wykorzystywana prawie wszędzie, niezależnie od miejsca przeznaczenia przyszłego projektu: beton (polerowane) jest odpowiednim materiałem na obszarach o dużym przepływie osób: centrów handlowych, magazynów, centrów biznesowych. On również znaleźć zastosowanie w domach i mieszkaniach kraju, w którym wykorzystywane jako końcowej powłoki i jest dla gospodarzy domowych jeszcze nowy rodzaj podłogi.

Opracowanie materiału w Rosji

Obecnie, polerowany beton technologia produkcji jest już skonsolidowane w naszym kraju. Staje się codziennie coraz bardziej popularne. Oczywiście, w jej rozwoju na rynku krajowym, to wystąpiły pewne trudności. Jednym z głównych powodów, który od dawna uniemożliwiły utworzenie polerowanego betonu, jako alternatywa do innych pokryć podłogowych, jest jego słaba jakość. Dość długi czas nie była postrzegana jako koniec materiału na podłogę. W związku z tym, jakość jej nie poddane rozległym wymagania, takie jak wytrzymałość, gęstość i estetycznego wyglądu. To uniemożliwiło aktywnej promocji na rynku wewnętrznym materiału takiego jak beton. Wypolerowane podłogi jest obecnie aktywnie wykorzystywane. On nie jest szorstka podstawa, związane z jego cechy jakościowe stopniowo się zmienia.

wymagane właściwości

Betonowa posadzka musi najpierw markowych wytrzymałość nie mniejszą niż B22.5 i być dobrze provibrirovannym zatortym mieć żadnego wypełniacza wyjątkiem skale wapiennej. Ważnym warunkiem jest czas, jaki upłynął od układania na podłożu betonowym. To musi być około dwudziestu ośmiu dni, nie mniej.

Pozostałe warunki będą miały wpływ przede wszystkim na szybkości wykonania robót:

 • Beton poddaje się operacji usunięcia wyrównania różnic;
 • Takie powłoki można przywrócić w celu uzupełnienia rozdrobnione lub jamę;
 • stare posadzki betonowe mogą być częściowo przywrócone.

Ale takie działania wymagają dodatkowych nakładów finansowych i czasu wolnego. Samo obserwowanie wyżej właściwości można uzyskać wysokiej jakości materiałów, takich jak gładki beton. Paul, w zgodzie ze wszystkimi wymogami będzie się różnić od innych powłok trwałości i estetyki przy niskich nakładów pieniężnych. Oczywiście, możliwe jest stosowanie materiałów alternatywnych: Dekoracyjny beton polimerowy, który nie wymaga wartość jastrychu do dziesięciu centymetrów lub wzmocnienia, jeśli nie ma ochoty, aby dużo pracy mechanicznej. Ale ostateczna ceną takich podłóg wzrośnie.

typowe błędy

Po otrzymaniu podłożu betonowym jest konieczne, aby przejść do pracy nad jej polerowania i szlifowania. I to jest w tej kwestii może być najwięcej błędów. Spójrzmy na najważniejsze z nich.

 1. Zacier „helikoptery”, aby konkretne połysk. Rzeczywiście, z tej metody spoinowania połysk będzie obecny, ale będzie krótkotrwałe i eksploatacji nadal znikają.
 2. szlifierki CO lub genetycznie. Za pomocą tego narzędzia, nie jest możliwe, aby osiągnąć pożądany połysk. Przeprowadził wiele testów za pomocą technologii, które wykazały, że tylko powierzchnia matowa związku. Te szlifierki nie posiadają wystarczającej prędkości, aby uzyskać trwały połysk i brak im przekładnię planetarną, aby osiągnąć wysoką jakość powierzchni.
 3. "Grinder" polerowanie. Jego stosowanie nie jest zalecane, ponieważ wynik będzie słaba ze względu na brak wystarczającej wagi instrumentu, możliwość horyzoncie zgodności i jego bardzo niskiej wydajności. „Grinder” najlepiej nadaje się do prac pomocniczych na obwodzie (która jest idealna do polerowania trudno dostępnych miejscach).
 4. Stosowanie lakieru do oświetlania. Metoda ta została wykorzystana w latach dziewięćdziesiątych, obejmujące zwykły wosk lub lakier podłogowy kamień dać im błyszczącą powierzchnię. Stosując lakier zmienia istotę materiału: jest niezgodna z polerowanego betonu. Technologia produkcji polega naturalny połysk, wykonane prawidłowo obrobiony. Ponadto lakier jest szybko usunięte w pracy i wszystko estetyczne piękno łupów.

Rozważmy poprawnego konkretny proces polerowania, jak również używany do tego instrumentu.

Jak szlifować beton?

Przede wszystkim, trzeba przeprowadzić prace przygotowawcze na badanym obszarze mają być traktowane na obecność ciał obcych i kształtek, uczynić siłę klasy pomiary, w celu analizy na obecność pęknięć, frytki i różnych kropli z dalszej korekty.

Do pracy zaleca się zaangażować specjalistów remontu lokalu. Ale coraz polerowany beton z ich rąk, też jest możliwe wystarczająco dużo wysiłku i opieki. Polerowany beton? Najlepiej użyć do tego sprzętu wysoce profesjonalnych – szlifierki, posiadające pracę przekładni planetarnej.

Pozwalają one na przeprowadzenie wszystkich prac przygotowawczych, a także główne powierzchnie polerowania. Wszystko mielenia zazwyczaj odbywa się w trybie suchym bez użycia wody. W związku z tym trzeba nawet odkurzacza przemysłowej do usuwania drobnego pyłu. Dla dobrej obróbki powierzchni obwodu i odległych miejscach lepiej jest użyć specjalnych maszyn Edging lub „młynki”.

Ponadto do pracy mechanicznej w celu zapewnienia wysokiej jakości powierzchni betonowych trzeba stosować specjalne związki chemiczne, które umożliwiają jego „odpylane” i twardnieje. Jeden z najlepszych widoków tego chemicznych na rynku krajowym jest Ultralit.

Etapy tworzące podłogę polerowanego betonu

Przede wszystkim, aby uzyskać idealną powierzchnię betonu, konieczne jest przeprowadzenie jego wyrównanie i zgrubne szlifowanie. Celem takiego działania – usunięcie poważnych nieprawidłowości. Drugi etap polega na prace konserwatorskie dziur i ubytków. Wynik powinien być uzyskanie jednolitej płaskiej powierzchni. To również jej odpylania i wzmocnienia.

Trzeci etap – ostateczna szlifowanie albo polerowanie. Usuwa mikro-zarysowania. Wreszcie, praca odbywa się na ostateczny szlif, który nazywany jest również szlifowanie. Ich celem jest proces karmelizacji powierzchnia przez którą nabywa trwały połysk.

Wreszcie można traktować betonu polerowane chemiczne nadawać im dodatkowe właściwości, takie jak anty-poślizgu. Ważne jest, aby rozumieć, że główne parametry w celu uzyskania takich konkretnych zawsze będzie objętość topliwego materiału, masie i prędkości produktu końcowego. I odpowiednia kombinacja wskaźników stałaby się od zwykłej seksualnej cudowny „lustro”. Jednakże, beton, wypolerowane i błyszczące, mogą być wykorzystywane nie tylko do uzyskania podłogi. Jest on również stosowany przy tworzeniu powierzchni.

Produkcja betonu blaty. Faza przygotowawcza.

Blat – niezbędny atrybut w dowolnej aranżacji mieszkania. I można to zrobić własnymi rękami wykonanych z betonu, które następnie muszą być polerowane dla estetyki. Rozważmy technologię produkcji blatów pokrytych „marmurkowe”.

Do pracy potrzebny jest tylko szlifierkę z pracy przekładni planetarnej i załączników na dużym, drobnoziarnistych i zamszu i śrubokrętem. Przede wszystkim, trzeba zbierać drewniany szalunek dla przyszłych blaty. Jest bardzo ważne, aby podnieść jej stały i silny ramkę. Aby to zrobić, można użyć regularnych prętów rozmiar pięćdziesiąt pięćdziesiąt milimetrów. Aby przetestować wytrzymałość konstrukcji w chytrości – rama musi wytrzymać ciężar ciała.

Milestone – produkcja i polerowanie betonu

Dla konkretnego rozwiązania, aby zaopatrzyć się wiadro cementu i wody. Składniki są mieszane, a następnie dodać kilka wiader piasku i dużo o tej samej liczbie wiadra gruzu. Przygotowany roztwór należy powoli wylano do ramy na żądaną wysokość i pozostawić do dziesięciu dni płynięcia. Podłoże powinno być gładkie, aby uniknąć nadużyć. Pod koniec wymaganej ilości czasu starannie podnoszenia deskowania – rozpocząć prace nad wykańczania i polerowania betonu. Zostały już opisane, więc rozwodzić się nie będę. Należy zauważyć, że tylko polerowanie przeprowadza się pierwszą dyszę pod dużymi ziarnami, a następnie drobnoziarnistą, a po dodaniu impregnacji zamszu. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac otrzymał doskonałą blat polerowany beton.

Konkludując

Wreszcie należy zauważyć, jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości polerowanego betonu (powierzchni) i musi zawsze pamiętać:

 • nie należy podnosić kurz;
 • powierzchnia jest nie-obrazy filmowe;
 • ona ma atrakcyjny wygląd ciągłym światłem;
 • charakteryzuje trwałość i łatwość użytkowania;
 • łatwo przywrócić.

Rynek krajowy jest dostosowany do technologii nawierzchni betonowej. I teraz można znaleźć wystarczającą liczbę mistrzów w tej dziedzinie, gotowy do oferowania swoich usług.