822 Shares 1997 views

Plaid: modne trendy

Jakie są kierunki zimy 2013-2014? Zawsze trafna jest już klasyczna kratę chusta. Rozpoznawalna szkocka klatka jest tak znaną kombinacją, że wydaje się, że w ciągu ostatnich wieków nic nie zostało odkryte. Ale, oczywiście, tak nie jest.


Jednym z trendów są monochromatyczne. Może się wydawać, że są tego samego typu i nudne. Ale są bardzo oryginalne, niezwykłe odcienie. Wybór kolorów jest ogromny, a oprócz tego monochromatyczne plaid są łatwiejsze do dopasowania do otoczenia obudowy. Takie plaidki monofoniczne pasują do nowoczesnych stylów nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie.

Pod względem dekoracji, koce rozłożone – jest to bardziej nowoczesny wniosek, ale mniej interesujące. Paski na koce mogą mieć różne lub równe szerokości, kontrastujące lub monofoniczne, jasne lub pastelowe.

Współcześni producenci oferują również koce dwustronne. Dwie różne kolory, czasem bliskie sobie nawzajem, a czasami kontrastujące, pozwalają na dodanie ciekawych niuansów do sytuacji.

Przyjemność i dywany z ozdobnym wzorem. Często jest to nowoczesna interpretacja już znanych dekorów: skomplikowanych ozdób indyjskich, arabskich i tureckich, w tym, oczywiście, słynnej paisley – "orientalnych ogórków".

Bardziej rzeczywiste stały się dekoracjami geometrycznymi, a niekoniecznie symetryczne. Mistrzowie z łatwym gestem ręki zmieniają komórki w rumbles, a paski na zygzaki.

Dekoracje kwiatowe koców nie są tak powszechne, jak geometryczne, ale plaidy o dużych jasnych kolorach można uznać za opcję letnich wakacji w kraju, w ogrodzie.

Figury nowoczesnych kretonów nie pozostają w tyle za zwierzęcymi motywami popularnymi w przemyśle mody. Plaidki zebra, jaguar, lampart i skóra gadów będą świetnie wyglądać zarówno w klasycznych, jak iw klasycznych wnętrzach.

Plaidki z obrazkami i grafikami – jest to odrębna opowieść. Wśród nich można spotkać najbardziej niezwykłe wzornictwo. Takie produkty z reguły dominują w pomieszczeniu, więc wybierać i używać ich muszą być bardzo przemyślane.

Modną tendencją jest umieszczanie na plaidach logo i grzbietów rodzinnych różnego rodzaju. To nie jest wypadek. Zauważmy, że w czasach starożytnych mieszkańcy Szkocji nosili plamki jako jeden z elementów narodowej odzieży wierzchniej, a klan należący do osoby jest tylko kreskowaną postacią. Plaid wydawał się odzwierciedlał historię rodziny, był to rodzaj symbolu rodziny, ponieważ w jego rysunku użyliśmy nici jasno określonych kolorów i konkretnego wzoru geometrycznego – tartan (który z gaelickiego tłumaczy jako "kolor terenu").

W wystroju nowoczesnych rodzinnych kretonów "klanu", najlepiej kolory herbu rodzinnego, a także w wystroju korporacyjnym – kolory firmy. Taki prezent – piękny i przydatny – spowoduje tylko pozytywne emocje.

Z reguły miłośnicy koców nie są ograniczeni do jednego. Plaid – jedna z rzeczy, które tworzą atmosferę komfortu, nie tylko wyglądem, ale także fakturą, gęstością tkaniny, wrażeniami dotykowymi. Jeśli kupisz kilka koców o różnych kolorach, możesz okresowo je zmieniać (i jednocześnie wnętrze), w zależności od pory roku i nastroju. I można grać nie tylko różne kolory, ale także różne tekstury: zimą – futro, wełna, latem – bawełna, bambus i poza sezonem – wełna i akryl.

Każda kratę, którą wybierzesz, stanie się opiekunem tradycji i będzie zadowolona z koncertu w wieczorach jesiennych i zimowych przy kominku lub przed telewizorem. I to nigdy nie będzie wyglądało jak dodatkowy element wnętrza.