390 Shares 3074 views

Bezsolnej dieta za 14 dni: menu, przepisy kulinarne

Na tle ogólnej pchnięcia do szczupłej sylwetki zyskał szybkie rozprzestrzenianie bezsolnej diecie przez 14 dni. Menu wygląda bardzo atrakcyjny: nie głód i poważne ograniczenia, i że bez sól utraci swój smak do naczynia … No, no, to jest całkiem możliwe do pogodzenia. Więc wydaje się na początku, jednak skosztował zupy, owsianki lub ryby bez zwykłej chlorku sodu, wiele rosną zimno do tej metody utraty wagi. Bez soli, każde jedzenie jest świeże i bez smaku, aby kontynuować posiłek nie byłoby pożądane po pierwszym kęsem. Może to właśnie chodzi? Dziś staramy się zrozumieć, co dieta wolna od soli przez 14 dni. Menu bez soli – że daje swoje ciało i kiedy może być konieczne?


Stosowanie soli

Chlorek sodu jest niezbędne dla człowieka. Sól utrzymuje wymiany jonów sodu, potasu równowagi elektrolitycznej. Naruszenie tych ważnych wskaźników prowadzi do niedoboru wapnia, a także naruszenie równowagi wodnej. Jeśli los, że nasze ciało jest 70% wody, staje się jasne, że konsekwencje mogą być krytyczne. Soli jest potrzebne do utrzymania stanu normalnego tkanki kości i zębów i chloru zawartego w nim odgrywa istotną rolę w produkcji kwasu solnego, w razie potrzeby w celu wytworzenia soku żołądkowego. Choć nie jest jasne, jakie korzyści może przynieść dieta wolna od soli przez 14 dni? Menu, rozważymy nieco później, a teraz omówmy dlaczego trzeba dać sól.

sól szkodzi

To ważny element nie tylko korzyści, ale także zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jednak nie jest niebezpieczna chlorku sodu, a nadmiar w organizmie. To właśnie na jego usunięcie i stara bezsolną diety. 14 dni do opracowania menu – nie ma problemu. Wystarczy, aby całkowicie wyeliminować żywności zawierającej sól. Przez dwa tygodnie człowiek przyzwyczaja się do smaku świeżej żywności, kubki smakowe „rozpoczęta”, bo teraz nawet solonych produktów spożywczych będzie postrzegane jako apetyczny i smaczne, choć na pewno dosolit.

Nadużywanie soli miał destrukcyjny wpływ na organizm ludzki. Na początku XX wieku, naukowcy wykazały bezpośrednią zależność pomiędzy postępu nadciśnienia i stosowania nadmiernych ilości chlorku sodu. Ten element wzmacnia naczynia skurcz, które mogą być śmiertelne dla osób powyżej 50 lat. Sól ma zdolność do zatrzymywania wody w organizmie – jest to udowodnione. Dlatego jest tak skuteczna jest dieta wolna od soli. Zasady menu (przepis wkrótce będziemy omawiać szczegółowo) opierają się na fakcie, że organizm szybko wyeliminować nadmiar płynu, tak, że dana osoba traci na wadze.

Ograniczenie soli dziennie

Pamiętaj, że sam produkt nie jest szkodliwy, a jego nadmierne spożycie. Iw związku z tym stosuje się nawet do celów medycznych bezsolnej diety dla utraty wagi. Menu pozwala przezwyciężyć nałóg dosalivat dań gotowych, a zatem zmniejszenie zużycia chlorku sodu. Normalnie powinniśmy otrzymać nie więcej niż 15 gramów soli dziennie. Proszę pamiętać, że wszystkie ciastka, pieczywo, makarony zawierają już tej przyprawy. chlorek sodu zawarte w zbożach i warzywa, mięso i ryby, owoce morza. W procesie gotowania zrobić dodać soli do posiłków. Spróbuj nie dać się ponieść, zatrzymują się na minimalnym dopuszczalnym poziomie. I na pewno nie jest to konieczne, aby dodać sól w misce.

Zwyczaj jedzenia słonych ogórków żywności powoduje kamicy moczowej. Dlatego osoby z chorobami serca często podawano sól wolna od diety. Menu, receptury opracowane dietetykiem, ponieważ choroba ta często towarzyszy otyłości.

nadmiar soli powoduje obrzęk, a nie tylko osób starszych. Wraz z rozwojem rynku żywności fast było mnóstwo potraw przygotowanych z użyciem środków aromatyzujących zawierających ogromne ilości soli. Z powodu tej choroby, co powoduje, chlorek sodu ulega znacznemu „rejuvenated”. Znacznie wzrósł odsetek choroby nerek, trzustki i innych ważnych systemów dla młodzieży do 30 lat. Dlatego ograniczenie spożycia soli jest ważnym zadaniem dla każdej osoby.

Dlaczego ludzie nie schudnąć na diecie o niskiej zawartości soli

Pierwszy powód już nazwie – wycofania nadmiar płynów z organizmu, co powoduje gromadzenie się nadmierne spożycie soli. Prawo to zauważyłem, nawiasem mówiąc, gospodyń domowych: włożyli do przestrzeni między ramkami worek soli. Jeśli masz go, staje się oczywiste, jak sól przytyć, gdyż posiada dużo płynów. Ale, jak wiadomo, wycofanie zgromadzonego płynu w tkankach nie ma wpływu na eliminację tkanki tłuszczowej, która jest dlaczego jest przypisany specjalny bezsolną diety.

Menu japoński sól dieta jest wystarczająco uregulowana, więc muszę się przyzwyczaić do nowej rutyny. Postępując zgodnie z zalecaną trybu można schudnąć najwięcej w ciągu dwóch tygodni, ale dłuższy kij do obwodu zasilającego nie jest to konieczne, to jest czas, aby zrobić sobie przerwę.

podstawowe zasady

Teraz możemy przyjrzeć się temu, co jest japońskim sól dieta dieta za 14 dni. Menu powinna ściśle odpowiadać wytyczne zresztą nawet zmiana składników pożywienia w ciągu dnia jest zabronione. Jedzenie zabronione soli. Absolutnie. W dniu trzeba pić przynajmniej 1,5 litra czystej wody. To nie może być środek przeczyszczający dieta, wykorzystując jako rekompensaty za dni wolne od soli, cukru, chleba i alkoholu. Wyjście z diety powinny być przeprowadzone bardzo sprawnie, to co gwarantuje konsolidacji wyników. W przyszłości będziemy mieli również do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, szczególnie uważaj na spożycia tłuszczów zwierzęcych. Jeżeli wszystkie warunki w końcu długości drogi 14 dni znajdziesz upragnioną utratę wagi 8 kg. Co więcej, liczba ta wzrasta do wszystkich, którzy przechodzą test do końca.

Tydzień pierwszy: śniadanie

Teraz zostały przeniesione bezpośrednio która zawiera sól wolna diety dla utraty wagi. Menu, wyniki i opinie o odchudzanie zainteresowanie każdego, kto postanowił spróbować tej metody pozbycia się dodatkowych kilogramów na sobie. Ponieważ dieta opiera się jasne ramy w odniesieniu do diety, będziemy patrzeć na menu dla wszystkich 14 dni. Zacznijmy od śniadania:

 • Tylko kawa, bez dodatku cukru.
 • Na kawę, można dodać kawałek chleba.
 • Powtarzać.
 • Tylko kawa.
 • Całe marchewki lub tarty.
 • Kawy.
 • Herbata.

Muszę powiedzieć, że wielu dietetyków nie zgadzają się z takim menu, które uważają, że konieczne jest, aby zjeść śniadanie. Rano posiłek niesie ładunek żywością na cały dzień, a kawa tylko wzmacnia organizm, nie dopuszczając żadnych zasobów.

Tydzień pierwszy: obiady

Od pół dnia ciało było całkowicie pozbawione składników odżywczych, obiad prostu trzeba być bogate w białko. Rzeczywiście, ten posiłek będzie zadowolić wszystkich:

 • Źródłem białka są jaja (nie więcej niż 2 szt.). Dekorować – kapusta gotowana. Drink to wszystko może być szklanka soku pomidorowego
 • Drugi dzień otwiera ryby. Można ją gotować lub piec. Udekorować przydatnych kapusty i innych warzyw. Naturalnie gotowana.
 • Pieczone cukinia (600 g).
 • Lubisz sałatki? Wtedy masz do smaku i gotowane marchewki z olejem roślinnym (300 g). źródłem białka służy surowe jajko i kawałek sera.
 • Ponownie, ryby – może gotować, piec lub dusić w soku pomidorowym.
 • Smaczne kurczaka (600 g) i przybranie – świeże sałatki.
 • Ta kolacja obejmuje deser z owocami. Danie główne – 200 gramów wołowiny. Ale można improwizować i piec gotowana wołowina z jabłka i ananasa.

Tydzień pierwszy: Kolacja

Jest to najważniejszy posiłek, ponieważ jest to zły wybór jedzenia na wieczorny posiłek przyczynia się do nadwagi. tak więc:

 • ryba dzienny, gotowane bez oleju.
 • Wołowina (150 g), jest przydatny do deseru jogurtu (nie więcej kubków).
 • Dobry, gęsty obiad białko gotowanej wołowiny (200 g) i jaja. Dekorować służyć świeżą kapustę, posiekaną słomę.
 • Owoce.
 • Owoce.
 • Świeże marchew, całe lub tartego, a także dwa jajka.
 • Dieta każdego innego posiłku poza numerem 3.

Tydzień drugi: śniadanie

Podobnie jak w pierwszych 7 dniach podstawą śniadania jest kawa. To sprawia, że możliwe, aby pobudzić organizm i zmusić go do spędzenia starych zapasów. Tak więc, w pierwszym dniu – kawa, w drugim – Sałatka z tartym marchew, wszystkie dni, które nastąpiły – wszystkie ten sam napój aromatyczny.

Tydzień drugi: obiady

 • Gotowanego kurczaka (600 g), kapusta świeża przyjemnym uzupełnieniem łagodny myasko.
 • Po przełomie mięsa ryb dnia. Można gotować gotowane lub pieczone ryby odmian o niskiej zawartości tłuszczu. sok pomidorowy doda skórkę do obiadu.
 • Przychodzi taki czas obiad warzyw. Konieczne jest, aby natrzeć 300 g gotowanej marchewki i pora z masła i soku z cytryny. Będzie ona służyć jako źródło białka surowego jajka i kawałek sera.
 • Cukinia – jest to najlepszy roślinny do utraty wagi, dziś jest to możliwe nawet smażone.
 • Ponownie, wszystkie ryby, przystawki mogą być kapustę czy ogórki.
 • Kapusta jest doskonałym rozwiązaniem na następny dzień diety, a także sprawiają, że inny pikantny smak, dodać w gaszeniu szklankę soku pomidorowego. Kilka jajka mogą być spożywane.
 • Zamyka tygodniu obiad z gotowanej ryby z sałatką z kapusty świeżej.

Tydzień drugi: Kolacja

 • Wieczór – czas na białko. Pierwszy dzień daje sałatka z marchewki i dwa jajka.
 • Owoce.
 • Owoce.
 • Lunch w tym dniu nie jest zbyt obfite, ale kolacja – prawdziwa uczta. Można zjeść 200 g gotowanej wołowiny z sałatką ze świeżych i zjeść dwa jajka na twardo.
 • Podawać lekko obniżona: dzisiaj wolno jeść 150 g gotowanej wołowiny, i jogurt.
 • Ponownie ulubiona ryba.
 • Dziś na obiad tylko kawałek wołowiny, o wadze nie większej niż 200 g
 • Ryby.
 • Gotowane mięso, najlepiej młoda wołowina, i kubek jogurtu.

Najsmaczniejsze przepisy kulinarne

Można by pomyśleć, że menu monotonne i bez smaku? Po prostu nie wiem, jak przygotować żywności, które stały się one pikantne danie. Jak Ci się podoba wołowiny, duszone w jogurcie? Mięso nabiera szczególnego, bogaty smak. To wystarczy, aby wypełnić każdą wołowe gotowane jogurt i dusić przez około 15 minut. Zmęczony mleka kwaśnego smaku? Pobaw się z przyprawami, dodać do mięsa i ryby, sok z cytryny, kardamon, imbir, curry i inne przyprawy. Jednym z najbardziej niezwykłych dań jest mięso lub ryba pieczona w folii z warzywami. Aby to zrobić, można wziąć fasolkę i seler, pomidory i marchew.

Dekorować zapewnia nieograniczone możliwości dla wyobraźni. Sałatka z marchwi i kapusty, przyprawione oliwą i sokiem z cytryny – to marzenie każdego smakosza. Ogórki i kapusta pod opatrunkiem kefir będzie zrobić nowy dotyk do menu. Wreszcie, deser. Doskonale nadaje się do tego celu sałatki owocowe. Weź pomarańczy i jabłka, małe plasterki kiwi pokruszyć i dodać sok z cytryny. Okazuje się, smaczne i zdrowe potrawy.

Przeciwwskazania

Jak każdy inny, ma swoje ograniczenia i sól wolne japońskiej diety na 14 dni. Opinie lekarzy zachęcam ostrożność, ponieważ jego stosowanie pozostanie bez konsekwencji tylko jeżeli dobre zdrowie. Przeciwwskazaniem są zaburzenia metaboliczne, cukrzyca, zmiany hormonalne, prowadzące do otyłości. Przeciwwskazane dietę w czasie ciąży i laktacji, w okresie dojrzewania. W ciężkich uszkodzeń wątroby i nerek należy najpierw skonsultować się z lekarzem.