446 Shares 5100 views

Nadkomorowa zespół herb: Objawy, diagnostyka, leczenie

Zdarza się, że w konkluzjach kardiologa, po badaniu EKG, można zobaczyć zapis – „syndrom grzebień nadkomorowy” Co to znaczy? Przede wszystkim, nie bój się. Po tym wszystkim, to wersja zasad, a nie w każdym przypadku choroby. Jeśli potraktować dosłownie, ten zespół jest tylko zjawisko pojawiające się jedynie zmiany w EKG.

przyczyny

Dlaczego nadkomorowa zespół grzebień, naukowcy jeszcze nie zorientowali się. Ten anatomiczny edukacja jest wiązka włókien mięśniowych, które biegną przez środek prawej komory.

Zespół elektroencefalogram wygląda rozszczepienie QRS fali w czwarty przewód. Znalazł tylko trzydzieści procent badania klinicznie zdrowych dzieci w wieku przedszkolnym.

Do powstania tej choroby odgrywa rolę położenie serca, potencjały elektryczne umieszczone po prawej i lewej komory.

patogeneza

Kardiogram dziecko ma swoje fizjologicznych i patologicznych cech. Mówi się, że zmiany w nim zależy od wieku pacjenta, podczas gdy nie jest jednolita stawka dla osoby dorosłej. Wśród Cech „dzieci” można wymienić skrócenie przedziałów PQ i QT, złożone GRS zwęża się również czasami mogą być zaburzenia rytmu serca, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego P fali

Patofizjologia wyjaśnić zjawiska , że serce bije szybciej niż dziecko dorosłego. Potencjały czynnościowe są przesunięte i nakładają się na siebie. Czy emocje nie mają czasu, aby objąć wszystkie kardiomiocytów pre-cut – więc nie są artefakty na EKG.

Nadkomorowa grzebień zespół – jeden z tych zjawisk fizjologicznych. Jej obecność nie wskazuje na jakąkolwiek chorobę, więc lekarze nie akcentować uwagi na nią i dziecko przerasta go w czasie.

objawy

Zespół nadkomorowa grzebień absolutnie nie objawiać. Niektóre dzieci mogą mieć uczucie zmęczenia, uczucie zmęczenia po wysiłku fizycznym, kołatanie serca – takie skargi są powodem prowadzić dziecko do lekarza. Specjalista na kardiogram już zobaczyć charakterystyczne zmiany.

Zespół nadkomorowa grzebień u dorosłych występuje tylko sporadycznie, ale nawet jeśli występuje w zapisie EKG, nie jest powodem do paniki, jak jest postrzegany przez ekspertów jako normalnego wariantu. Nawet w przypadku braku leczenia, zjawisko to niezauważone i nie powoduje żadnych obaw.

Powikłania i konsekwencje

Zespół grzebień nadkomorowy u dziecka może albo iść z duchem czasu i stać się częściowa blokada odnogi. Ale w tym przypadku nie należy się niepokoić, bo taki stan nie powoduje istotnych zmian w mięśniu sercowym i w żaden sposób nie wpływa na jakość życia dziecka. Zaleca się zwykle do okresowego badania medyczne, w celu monitorowania postępu choroby.

Jest to bardzo rzadko, że częściowe zablokowanie przekształca się w bardziej poważnych wad, takich jak pełnej blokady poprzecznego wiązki His i innych.

diagnostyka

Jedynym sposobem, aby zobaczyć moment, zespół CREST nadkomorowej – ECG. Metoda ta jest dostępna dla każdego szpitala lub kliniki. Elektrokardiogram jest graficznym zapisem kolejnych zmian potencjałów elektrycznych pojawiających się w kardiomiocytów.

U małych dzieci, system nerwowy nie jest jeszcze w pełni „skalibrowany”, więc oferuje możliwość różnych nieprawidłowości w EKG. Na przykład, może to być zmiana w konfiguracji a amplituda fali w odprowadzeniach. Jednak w celu potwierdzenia obecności choroby, nie wystarczy mieć wyniki jednego badania.

Dzieci, które mają pediatra podejrzewał istnienie nieprawidłowości w sercu, umieszczonej na koncie klinicznym choroby i niezawodnie co roku lub co sześć miesięcy, są badane przez kardiologa. To sprawia, że można obserwować dynamikę procesu rozwoju, jak również czas, aby zauważyć pogorszenie.

leczenie

Zespół nadkomorowa grzebień nie wymaga leczenia, o ile nie powoduje nieprzyjemne doznania dziecka. Samo zjawisko zachodzi, gdy pacjent i lekarz rośnie interwencja może tylko pogorszyć sytuację. Ale jeśli rodzice nalegają na przeprowadzenie terapii, może być wskazane, aby przyjąć następujące leki:

  • Kwasy tłuszczowe, takie jak kwasy omega-3. Pomagają one zmniejszyć ilość lipidów we krwi, a ponadto te substancje wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i poprawę funkcji serca.
  • „Przeciwutleniacz” – multiwitaminy preparat zawierający witaminy A, E, C i pierwiastków śladowych. Nie nadużywać takich kompleksów, bo rozwijają reakcję alergiczną.

Ale najlepiej, aby nie nadziać leki dziecka i zapewnić mu dietę, aby uzyskać wszystkie niezbędne materiały, które zawierają śladowe ilości w produktach: diety mięso (drób, cielęcina), olej rybny, bogaty, oliwa z oliwek, orzechy, świeże owoce i warzywa (najlepiej sezonowe i nie cieplarnianych). Jeśli jest wystarczająco dużo aktywności fizycznej w tym trybie zasilania, zjawisko przejdzie na własną rękę.

perspektywy

Prognoza dla życia i zdrowia tych dzieci nie jest poważna. Nawet bez opieki medycznej sam zespół przechodzi z wiekiem. Jest przezroczysty dla dziecka i nie powinny powodować zaniepokojenie wśród rodziców.

Nawet w rzadkich przypadkach, zjawisko to rozwija się niecałkowite blokowanie wiązki bloku gałęzi, to nie jest uważana przez klinicystów ciężkich zaburzeń przewodzenia. Regularne monitorowanie stanu serca pomoże uniknąć niespodzianek.