154 Shares 6279 views

Założenia i cel projektu: jak napisać i zdecydować

Fakt, że każdy powinien mieć cel w życiu, słyszymy niemal od kołyski. Musimy zawsze osiągnąć swoje cele; trzeba iść do celu, bez względu na okoliczności; Cel – przede wszystkim – jest to niewielki ułamek tego, co możemy codziennie powtarzać opiekunów, nauczycieli, trenerów, itp …


Jakie są cele

Wierzymy, że jako osoba dorosła, gdy cel i cel projektu, w którym jesteśmy zainteresowani, zadzwoń język nie ma żadnych problemów z tym procesem. Ale z jakiegoś powodu, inwestorzy odmówi finansowania, pomysł nie, i nie ujawniać potencjalnym klientom, czas nie jest wystarczające. Mówimy o znaczeniu planowania.

W zarządzaniu istnieje kilka różnych rodzajów celów: strategiczne, taktyczne i operacyjne. Jeśli stopniowo przejść z jednego preparatu do sformułowania innych i planowanie nie wydaje się nudny, a wydajność wzrośnie. Automatycznie zwiększa zaufanie … a teraz z lustra patrzy na ciebie człowiekiem sukcesu.

Jaka jest różnica – wyraźnie efemeryczny

Jeśli wyobrazimy sobie podróżnika, który ma zamiar uderzyć drogę i toruje drogę, kierunek – cel strategiczny. Człowiek jest zdefiniowany przez fakt, że pójdzie do północy lub wschodu.

Wybrany kierunek przechodzi wiele dróg – nowoczesne autostrady, linie kolejowe lub starterów lub loty. Wybór jednej z tych dróg – to cel taktyczny że limity i określa sposoby i środki potrzebne do rozwiązania problemu.

I nawet, gdy wiesz dokładnie, co do celu można dotrzeć tylko jednej drogi, zawsze istnieje możliwość wyboru konkretnego pojazdu – pieszo, rowerem, lub minicar samochodów sportowych. Jest to poziom planowania operacyjnego, gdzie prędkość i niezbędne zasoby są określone dokładnie.

Główne cele projektu można formułować w jednym słowie: .. Enlighten, dostarczenia i sprzedaży (kupna), informuje, itd. To jest właśnie odpowiedź na pytanie „Dlaczego muszę go” Przy odpowiednim celem ustawiania rozwiązania są zwykle bardzo proste i szybkie.

Klarowność brzmienia – gwarantem sukcesu każdej firmy

Bardziej konkretne sformułowana stan problemu, tym większe szanse, aby go rozwiązać. To stwierdzenie nadaje się również w przypadku, gdy zdecydowany cel i cel projektu. Nie można po prostu powiedzieć: „Chcę, aby zwiększyć zyski przedsiębiorstwa” lub „Chcę wygrać przetarg”, „wystawę prac” lub „publikuje książkę”. Z powyższych przykładów należy wyjaśnić:

  • ile i na jaki okres chcesz zwiększyć zyski;
  • jakie zasoby jesteś wygra w przetargu;
  • dokładnie kiedy, gdzie i komu chcesz zaprezentować swoją pracę;
  • gdy, na którego koszt i wszelkich kopii chcesz wydać książkę.

Specyfikacja ta jest przede wszystkim pomaga Sam autor psychicznie dostroić się do pomyślnej realizacji projektu. A po drugie, wyraźniejsze niż słowa wybranych do bramki, tym łatwiej jest zidentyfikować problemy, które należy rozwiązać, aby go osiągnąć.

Cele i zadania – czy istnieje różnica

Bardzo często jest pomieszanie pojęć: cel i cel projektu. Czy naprawdę istnieje różnica? Może niepotrzebnie stosować taką obszerną słownictwo?

Mamy już zorientowali się, że celem – jest skonkretyzowana rezultatem projektu, podczas gdy problem – jest to mały cel tymczasowy, który pozwala, aby znaleźć najlepsze sposoby realizacji projektu. Tak więc, na przykład z naszej własnej wystawy, na przykład, można umieścić następujące główne cele projektu:

  • Wybierz Prace mają być eksponowane.
  • Ustal, co jest potrzebne miejsce na wystawy.
  • Określenia odbiorców.
  • Oblicz czas trwania wystawy.

Dlaczego problem

Ustawianie cele nie pomylić i pozwala na stopniowy ruch w kierunku ostatecznego celu. Ponadto, jeśli podzielić cel na mniejsze zadania, można znaleźć najkrótszą i „bezpieczny” sposób.

Jeśli masz zamiar pokazać zdjęcia tylko parę potrójnych jego znajomych, a czas trwania wystawy, a pokój, aby była ona minimalna. Mówiąc wprost, to wystarczy, aby usunąć mieszkania, umieścić obraz i zadzwonić do przyjaciela. Wszystko cel został osiągnięty.

Ale jeśli twoje ego nie chce być uwielbiony w tym, będzie musiał znaleźć showroom, w celu wyjaśnienia cech dzierżawy, plakaty, ulotki i t. D. I to już wymaga od wszystkich aktywów finansowych. Cóż, jeśli – spadkobiercą bogatych rodziców … A jeśli nie? Wtedy cel i cele twórczego projektu wymagają dalszych badań i inwestora.

SMART technika

Aby skutecznie planować i zarządzać projektami w zakresie zarządzania stosowanej technice SMART. Jego cechą jest to, aby móc ustawić konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie cele. W tym przypadku celem i celem projektu nie jest połknąć autora i będzie służyć jako szybkiego wdrożenia dobrych intencji w praktyce.