878 Shares 9512 views

Jak napisać biznes plan krok po kroku instrukcje. Biznesplan dla małych firm

Biznes plan jest na początkowym etapie sprawy. Jest to wizytówka przyszłego projektu. Jak napisać biznesplan? Instrukcje krok po kroku w tym artykule pomogą w tej sprawie.


Cele biznes plan

Pisanie biznes planu może być różny w zależności od tego, co robi. Jednym z najczęstszych celów – przedstawiając go na inwestycje. Taki plan biznes – najtrudniejszy. Często jego pisanie zlecone osób – specjalistów w swojej dziedzinie, co stworzy odpowiedni biznes plan do zatwierdzenia przez inwestora.

Zdarza się, że liderem został poinstruowany, aby napisać biznes plan firmy, na przykład do otwierania oddziału. W tym przypadku zbyt często zwracają się do ekspertów zewnętrznych w celu opracowania takich planów. Wykonawca może ostatecznie tylko wymagają pewnego dostosowania do potrzeb firmy.

Ale gdy biznes plan jest niezbędny do rozpoczęcia działalności, to najlepiej napisać od początku do końca samodzielnie. Jest to jednak trudny proces, ale ekscytujące i bardzo ciekawy. Po tym wszystkim, własny biznes – to jest prawdziwe stworzenie przedsiębiorcy. I tak, aby utworzyć to są bardzo mili i dokładna. Artykuł zawiera instrukcje dotyczące sporządzania biznes planu dla firmy.

Początkowy pomysł

Zasadniczo, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich firm już wybrany i zdają sobie sprawę z zakresu swojej działalności. Ale są przedsiębiorcy, którzy chcą mieć własny biznes, ale także wyraźnie nie wiem, co będzie robić. Oni szukają pomysłów biznesowych. Trudno przecenić jego znaczenie. Chodzi o to, aby dopasować interesy i życzenia przedsiębiorcy.

Może to być praca z miłości, że dana osoba jest gotowa zaangażować się nawet za darmo, lub działalność, która przynosi już gwarantowany dochód. W każdym razie, wybierając dla siebie niszę, ważne jest, aby nie być rozproszony bardziej niż cokolwiek innego i nie marzę o niedostępnych szczytów, i stopniowo realizować prawdziwą ideę. Naprawdę pomaga w tym biznes planu sprawa.

Jak napisać biznesplan? Krok po kroku

Więc sobie wyobrazić, co będzie przyszłość firmy, możesz przejść do pisania biznes planu. Istnieją konkretne standardy planowania. Dlatego też, jeśli będzie on podawany na inwestycje, należy wybrać odpowiedni standard i trzymać się go w formie pisemnej.

Aby zrozumieć, jak napisać biznes plan, krok po kroku instrukcje i ogólnie przyjęte normy staną się w dobrej pozycji, ponieważ są one zatwierdzone przez ludzi profesjonalnie zorientowanych w tych sprawach. Przedsiębiorca będzie mógł rozwiązać poprzez nią, być może nie są jeszcze w pełni ukształtowane myśli i tłumaczyć swoją pracę w praktyce.

Standardowe biznes plan składa się z następujących rozdziałów:

  • Podsumowanie.

  • Postanowienia ogólne.

  • Analiza rynku.

  • Marketing i plan strategiczny.

  • Kosztów.

  • plan produkcji.

  • Inwestycja.

  • Plan finansowy.

streszczenie

Oto w skrócie jest ukazanie istoty, opis pomysłu biznesowego, informacja o obiektywnej konieczności go na rynku, na osi czasu realizacji, payback projektu i konkurencyjności.

Oczywiście, ta część jest bardziej przeznaczone dla potencjalnych inwestorów. To oni, po przeczytaniu CV, złożyć wniosek, o tym, czy ten plan spotykają się dalej czy nie. Dlatego też, jeśli ma do reprezentowania inwestora, trzeba dokładnie opisać tę część, być może, jeszcze raz i ponownie wraca do niego, wprowadzając korekty po przygotowaniu kolejnych rozdziałach.

Jednakże, dla własnych potrzeb, to jest to również ważne, ponieważ pomaga przedsiębiorca jest lepiej, aby zobaczyć cały proces organizacji gospodarczej jako całości.

postanowienia ogólne

Jeśli CV jest napisane o jednym – maksymalnie dwóch stronach, to rozdział, można napisać więcej. To jest rzeczywiście szef „Ogólne” zawiera takie same informacje jak CV, ale w formie bardziej rozwiniętej zaprasza czytelnika do zapoznania się z projektem jako całością.

Opisuje cechy i realizację projektu, jego żywotność, możliwość dodatkowego rozwoju i prognozowania zmian produktowych z możliwych zmian w trendach rynkowych.

Usługi biznes plan w tej części powinny zawierać informacje na temat tego, co w danej usługi i jak będzie przyciągnąć klientów. Na przykład, w biznesplanie opisuje piękno wszystkich przyszłych usług, ich cechy i funkcje. Atrakcyjna cecha tu posłuży jako legendy jak gwiazdy są na zabiegi w salonie lub jako indywidualni eksperci zapewnienia im tych usług, specjaliści zostali przeszkoleni bezpośrednio z marką produktów, z którymi pracują.

analiza rynku

Równolegle z pisania biznes planu, albo przed sporządzeniem konieczne przeprowadzenie analizy rynku. Jest to niezwykle ważny element, ponieważ zależy od powodzenia przyszłego projektu.

Wybór publiczności niszy rynkowej i docelowy, przeprowadzono szczegółową analizę w celu ustalenia, ile rzeczywisty biznes plan, oryginalny projekt i jego ideę. Jeżeli analiza wykaże nadpodaż, konieczne jest, aby powrócić do idei i spróbować go naprawić tak, że jest ona zgodna ze stanem na rynku. Jeśli istnieje zwiększone zapotrzebowanie, to wszystko jest w porządku, i można bezpiecznie przejść do kolejnych etapów.

Analiza rynku odbywa się w różny sposób. Ale jeśli są problemy z jego realizacji, są firmy, gdzie można zlecić analizę rynku.

Jednak biznesmen jest zalecany do zbadania sprawy, jak również osobom trzecim będzie jedynym celem średni wynik, nie pełni biorąc pod uwagę plany biznesowe z małej firmy i wszystkie niuanse pomysłów biznesowych autora projektu.

Marketing i planowanie strategiczne

Plan ten obejmuje eliminację produktu na rynku, jego rozwoju, cenę, sprzedaży i dystrybucji, a także reklamy. Do usuwania produktu wskazane jest, aby zbudować wykres Gantta, który pokaże datę realizacji różnych działań. Na podstawie analizy rynku i strategii konkurencyjnej oblicza się, jak to będzie udział w rynku rośnie, a niektóre działania taktyczne wymagane do wdrożenia.

Wycena jest oparta na obliczeniach ekonomicznych i spodziewanych przychodów. Sprzedaż i marketing może być przedstawiony w postaci schematu, który będzie zobaczyć cały proces w etapach. Na przykład, odbiór towarów do magazynu i otrzymywać pieniądze za produkt i jego realizacji.

Kosztów i harmonogramu produkcji

Rozdział ten obejmuje zakup niezbędnego sprzętu, naprawy, czynsz i inne wydatki. Harmonogram produkcji jest konieczne w celu odzwierciedlenia ile osób są niezbędne do realizacji projektu, harmonogramu pracy, wypłaty wynagrodzeń i innych płatności związanych.

Biznesplany dla małych firm będzie dla inwestora jest o wiele bardziej atrakcyjne, jeśli nie jest gotowy zespół, który będzie pracował nad projektem, ponieważ demonstruje zdolność przedsiębiorcy do realizacji swojego planu. Dlatego wskazane jest, aby podkreślić ten fakt w biznesplanie.

plan produkcji

Jeśli firma będzie produkcja, istnieje potrzeba opisania procesu produkcyjnego, jak również partnerów i dostawców, którzy będą zaangażowani w sprawy. Na przykład, biznes plan gospodarstwo w tym rozdziale powinny zawierać urządzenia do dojenia, rozlewania i pakowania mleka i mechanizm jej sprzedaży przez poszczególnych dostawców.

Plan finansowy i inwestycyjny

Największym wyzwaniem część całego planu biznesowego jest, oczywiście, plan finansowy. Ponadto, jeśli projekt ma na celu wprowadzenie inwestora, po przeczytaniu streszczenia znaczącego inwestora, najprawdopodobniej, będzie wyglądać w planie finansowym. Po tym wszystkim, nie będzie widać prawdziwy zdolność przedsiębiorcy do realizacji pomysłów biznesowych. To jest istota przedsiębiorczości.

Plan finansowy zapewnia wszystkie informacje na temat możliwych kosztów i przychodów projektu. Na podstawie planu strategicznego, marketingu oraz tabelę kosztów na kilka lat, wyświetlając wymaganych inwestycji i harmonogram spłaty, kosztów i potencjalnych przychodów.

Końcowa część planu finansowego muszą koniecznie obliczenia opłacalności przyszłej działalności.

Teraz czytelnik wie, jak napisać biznes plan. Krok po kroku instrukcje podane w artykule jest krótki przewodnik, który pokazuje, jak ważne jest zrozumienie celów i konieczność planowania biznesowego.