636 Shares 9182 views

Pieczone ziemniaki i wariacje na tej potrawy

Potrawy z ziemniaków – tradycyjne jedzenie w kuchni rosyjskiej. Zwłaszcza z powodu tego wspaniałego warzywa korzeniowe mogą być gotowane ogromny wybór dań, począwszy od zup, a skończywszy na deserach.

Na przykład, jeśli wziąć danie jak zapiekanka z ziemniaków, możemy po prostu oferują różne opcje gotowania. Dla podstaw, można podjąć surowe ziemniaki, pokroić w plastry lub starte lekko uszkodzone, lub wcześniej gotowane i tłuczone na puree lub plasterki. I jak wiele różnych dodatków można myśleć! Do zapiekanki można gotować mięso mielone, warzywa, ryby, kurczak, jajka i grzyby. Po prostu nie ma na liście!

Na przykład, naczynia do gotowania, takie jak Garnek gotowanych ziemniaków z grzybami wymagają czyrak kg oczyszczonej ziemniaki puree i przygotowanie z niego przez dodanie 2 łyżek masła i szkła ciepłego mleka. Massu pokonać z mieszadłem i wprowadzić surowe jajko, nadal śmigać. Doprawić do smaku solą, pieprzem i gałką muszkatołową.

W międzyczasie przygotować farsz grzybowy, cięcia plasterków funt grzyby i smażyć razem z cebulą w oleju roślinnym. Farszu i dodać trochę soli i dopraw smaku.

Teraz weź naczynie do pieczenia lub patelni, którą można wstawić do piekarnika. Smarować je olejem i posypać bułką tartą. Teraz możemy rozłożyć w formie pół ziemniaki, spłaszczyć. Top – wytwarza się grzyby, a następnie pozostałą część ziemniaka. Ponownie, wszystkie mamy spłaszczyć, rozłożone małe kawałki masła. Opcjonalnie, smaruje krem. Piecz około 20-30 minut w piekarniku. Służył ten garnek ziemniaków z surówka.

Przez tę samą receptę mogą być gotowane mięso zapiekanek z warzyw (na przykład oberżyna kapustą palone), mięso (kiełbasy) lub ryby.

Ale zapiekanka z ziemniaków, dla których stosowane są surowe korzenie. Aby przygotować to danie, oprócz ziemniaków, trzeba cebuli, kurczaka (można zastąpić rybę lub mięso mielone), pomidor, ser, doprawić do smaku i majonez.

Obierania ziemniaków i pocięto na plasterki o grubości około dwóch milimetrów. Doprawić solą ziemniaki i posypać ulubionymi przyprawami. Następnie rozprowadzić go w formie, która jest wstępnie smarowane olejem.

Cebulę pokroić w pół pierścienie i rozprowadzić na wierzchu ziemniaków. Teraz podejmujemy składnik mięsa z naszych zapiekanek. Jeśli jest to kurczaka lub filety rybne, następnie należy pokroić na małe kawałki, rozłożone w następnym naczyniu żaroodpornym, posypać solą i pieprzem. Podczas korzystania z mięsa mielonego, swój pierwszy sezon, dodać trochę wody i rozprowadzić równomiernie na powierzchni warzywa.

Pomidory muszą być oczyszczone ze skóry i pokroić w cienkie plasterki. Jeśli używasz odmian pomidorów cherry, powinny one po prostu przeciąć na pół. Pudding posypane oliwa z oliwek, a następnie dodać trochę wody, aby tylko trochę zamkniętą płytę denną.

Włożyliśmy w piekarniku w temperaturze 150 stopni i piec przez trzydzieści minut. Chęć, by sprawdzić wtyczkę, jeśli ziemniaki są łatwo przebite, ze slodkich jest już prawie gotowy.

Teraz nasz talerz posypać serem i górnej smarem majonezu. Włożyliśmy w piekarniku na złoty kolor. Nasz zapiekanka z ziemniaków gotowe do podania.

I można gotować zapiekanek i niewypełnione. Przykładem tego przepisu może służyć smażone ziemniaki z serem. Ziemniaki dla tej potrawy przygotowuje się w taki sam sposób jak w poprzednim przepisie. Następnie rozprowadzić go do formy i wlać śmietany (mleka). Płyny powinny być tak dużo, że jest równo z ziemniakami. Pieczone ziemniaki w piecu w temperaturze około 150 stopni miękkości. Następnie garnek zostanie usunięty, grubo posypane serem na wierzchu, a wraca w piekarniku, aż chrupiące.