815 Shares 5533 views

Opóźniona miesiączka – czy się bać?

Opóźniona miesiączka – to coś, co przede wszystkim zwracać uwagę na ginekologów. Po tym wszystkim, stałość od cyklu miesiączkowego u kobiet jest wskazanie jego dobrym zdrowiu, a jego zmienność – dokładnie odwrotnie.

Naturalnie, „jak dni” nie zawsze się zgodnie z planem, ale inna sprawa, gdy istnieje duże opóźnienie co miesiąc, 1 dzień, oczywiście, nie jest to wskaźnik, alarm powinien pokonać, jeśli nie pojawiają się tydzień.

Istnieje kilka powodów, dla opóźnienia cyklu miesiączkowego:

  1. Dojrzewanie. Młode dziewczęta w pierwszej miesiączki są nieregularne i nie ma nic dziwnego. W młodym wieku dziewcząt układ rozrodczy rozwija się bardzo aktywnie, co prowadzi do wahań hormonalnych. Eksperci uważają jednak, że niestabilna cykl menstruacyjny jest normą tylko przez 1 rok po pierwszym miesiącu.
  2. Jedną z najczęstszych przyczyn opóźnienia miesiączki – jest stres. Te czynniki znacznie wpłynąć na regularność cyklu miesiączkowego, co prowadzi do jego skoków. Dlatego też, jeśli okresy są późno, nie od razu w panikę, to możliwe, że jesteś zbyt nerwowy.
  3. Bardzo często, opóźnienie cyklu menstruacyjnego jest oznaką ciąży. Jeśli w najbliższej przyszłości miałeś kontakty seksualne, to jest prawdopodobne, że z opóźnieniem – pewny znak come poczęcia. Należy pamiętać, że żadna forma antykoncepcji nie może być gwarancją 100 procent, że nie będzie zajść w ciążę.
  4. Kochankowie diety należy pamiętać, zbyt szorstki utrata masy ciała prowadzi do ustania estrogenu, co powoduje jajeczkowanie nie występuje i nie ma opóźnienie miesiączki. Jeśli kobieta traci więcej niż 600 g na tydzień, może to być sygnał do zatrzymania miesiączki. schudnąć powinny być również inteligentne.
  5. W przeciwieństwie do utraty wagi, otyłość może prowadzić do niewydolności miesiączki. Jest to nie tylko w jajnikach, ale również w podskórnej tkanki tłuszczowej do produkcji estrogenów. W przedstawicieli pyshnotelye hormonów znacznie więcej kobiet niż w cienkich osób, a to powoduje niewydolność hormonalną. W tej sytuacji tylko utrata masy ciała może pomóc wyrównać cyklu miesiączkowego.
  6. Niektóre choroby ginekologiczne są główną przyczyną tego, że wystąpi kobiecy miesięczne opóźnienie. Typowo, choroby zapalne lub zakaźne wystające prowadzić do takich chorób, z tego powodu braku miesiączki jest poważnym objawem.
  7. Hormonalne środki antykoncepcyjne mają bezpośredni wpływ na niepowodzenie miesięczne, więc ich wybór nie jest konieczne przeprowadzenie na własną rękę, to lepiej skonsultować się z lekarzem o tym. Podczas przyjęcia podobnych preparatów jajniki są blokowane i „iść na wakacjach”.
  8. Opóźnienie miesięcy może wystąpić nawet w tak błahej przyczyny, takie jak zmiany klimatu. W tej sytuacji, komórki wyjściowe mogą poruszać zarówno w przód iw tył.
  9. U kobiet po czterdziestu latach od początku cyklu miesiączkowego przesunięcie w trybie pasywnym, aż w końcu przestaje.

Jeśli zdarzyło się opóźnić leczenie miesięcznie – jest pierwszą rzeczą, aby myśleć. Zasadniczo, normalizacja tego procesu zdarza się dość szybko. Aklimatyzacja, powrót do stabilnego diety, zaprzestanie wysiłku fizycznym i adaptacji do nowych warunków życia – wszystkie te czynniki przyczyniają się do normalizacji cyklu miesiączkowego. Najczęstsze zaburzenia miesiączkowania przyczyną jest niestabilność emocjonalna, w takim przypadku zaleca się odwiedzić terapeuty lub psychologa. Zdarza się, że opóźnienie może być spowodowane przez niektóre choroby układu rozrodczego kobiety, takie problemy mogą być rozwiązane tylko w gabinecie ginekologa.