819 Shares 1648 views

Lekarstwo wzdęcia we wczesnej ciąży?

Wzdęcia na początku ciąży występuje pod wpływem progesteronu – hormonu, który jest odpowiedzialny za pielęgnowanie dziecka w pierwszych dwóch lub trzech tygodni od jego rozwoju płodu. Zwykle jest to wyrażenie nie oznacza nic złego, ale warto zastanowić się, że jeśli kobieta jest nieustannie nękany przez wzdęcia, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Kurcze i gazy mogą być objawem zatrucia, jednak w ciąży będzie siedzieć na specjalnej diecie, aby zmniejszyć częstotliwość wyświetlaczy danych.

Choroba czy nie?

Czasami manifestacja od wzdęć podczas ciąży jest absolutnie nie związane z obecnością komórki jajowej w macicy. Jak wiadomo, w pierwszych kilku tygodniach ciało niemowlęcia kobiety jest w stanie stresu. Prowadzi to do zmniejszenia odporności i pogorszenia istniejących chorób (jeżeli istnieją). W związku z tym, wzdęcia może wskazywać, chorób żołądkowo-jelitowych. Wiedzieć na pewno, trzeba skonsultować się ze specjalistą i przejść odpowiednie testy.

Wskazówki do wyeliminowania wzdęcia

Wzdęcia – oznaką ciąży, który dostarcza najwięcej dyskomfort przyszłą mamę. Każda kobieta chce się pozbyć takich wyświetlaczy. Zwłaszcza takie procesy ingerować w społeczeństwie. Wzdęcia we wczesnej ciąży jest zupełnie normalne, ponieważ proces jest całkowicie naturalny. Oczywiście, w ciąży próbuje w każdy sposób, aby uniknąć lub przynajmniej zminimalizować taki przejaw aktywności w przewodzie pokarmowym. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób zmniejszyć wzdęcia we wczesnej ciąży:

1. Lekarze zalecają wydając delikatny masaż dolnej części brzucha. Należy to zrobić w okrągłym ruchem wskazówek zegara. Tak więc, bezpośredni nacisk jako pracę jelita grubego, który przyczynia się do odlotu gazów i ich naturalnym wyjściem z ciała. Również po masażu musi być w przybliżeniu obliczony punkt między dolną krawędzią części klatki piersiowej i pępku. W tym momencie trzeba zrobić lekki nacisk na dwie minuty.

2. Wiele matek zastanawia się: „Jak leczyć wzdęcia?” Dość prosta i skuteczna metoda odczytuje muszą być stosowane do brzucha ciepłą tkaniną. Niektóre kobiety korzystania z kwiatów rumianku. Są one wprowadzane do woreczka i ogrzewa w piecu, a następnie ten gorący „kompres” umieszczonego na brzuchu. Zatem wydzielanie gazu odbywa się pod wpływem ciepła, a stokrotka zapach korzystnie wpływa na stan emocjonalny kobiety. Ten okład może być stosowany nie dłużej niż pół godziny dziennie.

3. Unikaj rozmów podczas posiłków. Naukowcy udowodnili, że 2/3 powietrzu w spadku przewodu pokarmowego podczas rozmowy podczas jedzenia. Więc teraz głównym zasada – jest cisza!

4. Spróbuj pić herbatki ziołowe. Pomocne podczas ciąży do picia anyż, rumianek, mięta, tymianek lub melisy. Zioła te mają uspokajający wpływ na organizm i przyczyniają się do lepszej separacji gazu.

5. Dobry zmniejszyć wzdęcia u kobiet ciężarnych otrzymujących enzymów spożywczych. Jednak leki własny przepisać obecnie nie trzeba! Skonsultować się ze specjalistą w sprawie przyjęcia jogurtu i innych podobnych produktów. Podjąć takie środki lepiej przed jedzeniem. Tak więc, trzustka będzie lepiej wykonywać swoje funkcje.

6. Wzdęcia we wczesnym okresie ciąży może być zmniejszone poprzez zmianę diety. Będziesz musiał zrezygnować z konsumpcji roślin strączkowych, kapusty, czarnego chleba, wody gazowanej, nadmierne jedzenie owoców i warzyw. Taka dieta jest tymczasowy, więc trzeba tylko trochę cierpliwości. Po miesiącu lub dwóch, organizm przyzwyczaja się do hormonalnej tle, a problem zniknie.

7. Naucz się jeść często, ale w małych porcjach. Podczas posiłku, jedzenie musi być dobrze rozgryzać. Lepszym bolusie żuć i moczy się ze śliną, tym lepsza będzie działać na przewód pokarmowy.