241 Shares 1012 views

Jak wybrać rosyjski koniak: recenzje profesjonalistów

Od czasów starożytnych znawców koniak, nie ma dyskusji o tradycji jego wykorzystania i różnych odcieniach bukietu. On zawsze uważana była za elitarną i jest uważana za napój do tego dnia. Koniak położyć na stole w domu, gdzie chcieli podkreślają wysoki status właściciela. W ostatnich latach zakres rozszerzył tyle, że ludzie byli bardziej skłonni myśleć o smak i jakość napoju.


Historia rosyjskiego koniaku

Pod koniec XIX wieku, po raz pierwszy od Kizlyar wyjęte mocny napój winogronowy, który został odebrany w lokalnej roślin Win i Alkoholi palenia. W tym czasie nie było już brandy fabryki w Erywań, Tbilisi i Kutaisi, ale zakładamy, że te rośliny, które wytwarzają rosyjskiego koniaku, jest to niemożliwe, choć miasta te były częścią pierwszego imperium rosyjskiego, a następnie Związku Radzieckiego. Następnie wystąpił rozwoju biznesu koniak w dwóch zupełnie różnych kierunkach. Z jednej strony, rośliny zostały zbudowane w Stawropol i Kaukazu (słynny Kizlyar gorzelnia). W tych dziedzinach warunki klimatyczne dla uprawy winogron, który był niezbędny do produkcji koniaku. Z drugiej strony, firma zbudowana na Uralu, Syberii i Dalekim Wschodzie, w celu recyklingu im alkohol wyprodukowany w południowych regionach kraju.

Dlaczego rozważyć rosyjską koniak niskiej jakości?

Związek Radziecki po nawiązaniu komunikacji handlowej i logistycznej nawet w kraju zostały bezpowrotnie utracone i zniszczone. Rosyjskie fabryki brandy pozbawiono zwykłego alkoholu winnego, a zatem zaczął szukać zastępstwa za granicą. Niestety, kiedy Rosjanin produkowana brandy (pięć gwiazdek lub mniej – nie ma znaczenia), wykorzystywane przede wszystkim do jego produkcji tańszych analogów wątpliwe alkoholu cechy. Jest to słaba jakość budżetu rosyjskiego koniaku było powodem, że wiara w niego dużo tam.

Fabryka koniak w Rosji

Jednak, mimo wszystko, pozostał w Rosji, a tam są firmy produkcyjne, które używają nadal własną bazę surowcową oraz wykorzystanie go do produkcji koniaku Rosja (pięć gwiazdek). Opinii o nim bardzo wszechstronne: neutralny, negatywny i pochwała.

Główne rośliny koniak w Rosji:

 1. Kizlyar.
 2. Derbent.
 3. Novokubansky.
 4. Praskoveisky.

Większość napojów stanowiły pierwszych dwóch zakładów do produkcji koniaku.

wyciąg

Zdaniem ekspertów, jest to najważniejszy etap w procesie produkcji. Na czas trwania ekspozycji zależy w dużej mierze i smakowe właściwości elitarnym napojem jak koniak Rosji pięciu lat: jakość i różnorodność zapachów.

Eksperci zalecają, że w ich opinii, aby ocenić okres ekspozycji. Zakup dla ludzkiego malosveduschego kwestia ta jest zbliżona do udziału w losowaniu loterii. Rzeczywiście, z jednej strony, przed oczy są długie znane popularne marki takie jak Hennessy i wsp., Z bardzo imponującym koszt i obfitości pięknych haseł, takich jak VS lub VSOP, z drugiej strony, jest znacznie skromniejsza, a na cenę i wygląd domowych koniaki z niezrozumiałym skrót „KV”.

Klasyfikacja Radziecki

Istnieje wyraźna klasyfikacja elitarnej alkoholu, na przykład znak VS wskazuje na dwa lata Cognac VSOP – czteroletniego itd W Rosji użyć innej klasyfikacji, istniejące od czasów sowieckich …

Minimalny okres koniak w ZSRR starzenie się przez trzy lata. Drink z ekspozycji w jednym roku można łatwo odróżnić od liczby gwiazd na etykiecie butelki. Istnieją trzy, cztery lub pięć gwiazdek. Różni rosyjski koniak – liczba gwiazd wskazuje ekstraktów napojów.

Vintage koniak – jest droższy alkohol rosyjski elita. Są one oznaczone literami:

 1. KV – koniak, w wieku co najmniej sześć lat.
 2. KVVK – brandy, w wieku co najmniej ośmiu lat, wysokiej jakości.
 3. COP – stary koniak z ekspozycją co najmniej dziesięć lat.
 4. OS – bardzo stare brandy wyciąg – nie mniej niż dwadzieścia lat.

Dla gatunków kolekcjonowania obejmuje napojów opóźnione więcej niż dwadzieścia trzy lata. Teraz, gdy stało się jasne, akronim na etykiecie butelki, możliwe jest wyciągnięcie wniosków na temat czasu ekspozycji oraz rozsądne ceny. I w pewnym sensie to będzie dużo łatwiej wybrać rosyjską brandy. Opinie również pomóc wybrać jakość napoju.

Ekspertyzy i wybory konsumentów

Do wytwarzania koniak alkoholi koniak stosowane różne ekstrakty. W naszym kraju, napój przygotowany w technologii tradycyjnej klasycznej.

Jest to szczególnie popularne i popytu wśród konsumentów koniak Rosja pięć lat. Recenzje licznych krajowych degustatorów i ekspertów sugerują, że jest to napój o bogatym aromacie i obecności w nim o migdałowym smaku. Dodatkowo, wydaje się, trochę obecności miodu. Ale to nie tylko dobry smak, według ekspertów, jest odróżnić od innego rosyjskiego koniaku. Elite napój ma wspaniały bursztynowy kolor, który nie może pochwalić się wszystko, nawet najdroższe rodzajów.

produkcja brandy

brandy technologia produkcji jest dość proste, w samym sercu drink – prawdziwego ducha winogronowego. W praktyce wykorzystać i prawidłowe, ponieważ popyt znacznie przewyższa podaż. Aby przygotować rosyjski koniak, konieczne jest, aby utrzymać jonizację wody, czyli dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń. Ciecz przechodzi przez specjalny filtr. wymiana wody na tym etapie jej składu jonowego i oczyszczone w ten sposób kilka razy. Dalsze alkohole koniak miesza się z syropem cukrowym, kolorów, alkoholu aromatycznego i czystej wody. Ostatecznie, sklepy są butelki rosyjskiej bursztynowego napoju.

Opinie Eksperci sugerują porządnych profili smakowych w rosyjskiej napoju. Ich zdaniem, brandy krajowy może z łatwością konkurować z zagraniczną elity alkoholu.

Ekspozycja koniak duch

duch brandy w dębowych beczkach. W roku, procedura ta jest odparowywany przez 0,5%. Oak pojemniki nie posiada żadnych części metalowych, które mogą wejść w kontakt z cieczą. Po pewnym czasie rosyjska brandy pięć lat (pięć gwiazdek) uzyskuje się, ale do tej pory z alkoholem prowadzi się jakąś manipulację. Beczki miesza ligniny, węglowodany, taniny i różne inne składniki drewna dębowego. Prawidłowe mieszanie przyszłości byłoby korzystne dla napoju bursztynu z unikalną gamę smaków. Po utrzymywaniu brandy poddano filtracji. Jednakże pojawia się on dopiero po ich przetworzone zimnego (temperatura -12 ° C) przez 10 dni. Dopiero po tych procedur opisanych powyżej koniaku jest butelkowane w markowych butelkach i do sieci detalicznej.

Jak sprawdzić jakość? profesjonalne doradztwo

Różnorodność koniaku na półkach sklepowych nie dziwi nikogo. Na dzień dzisiejszy, można wybrać dowolny kraj producenta oryginalnego napoju, a co można sobie pozwolić. Niestety, najlepszy rosyjski koniak (5 gwiazdek), jest duże zapotrzebowanie, często staje się przedmiotem licznych imitacji. Przez jego wygląd odpowiedniki nie są znacznie różni się od oryginału.

Jak sprawdzić jakość koniaku czy nie? Oto kilka sposobów, że eksperci doradzają w tej sprawie:

 1. Należy obrócić do góry nogami jeszcze nie otworzył butelkę koniaku. Teraz musimy patrzeć na dnie wewnątrz. Ponieważ musi spaść na tyle gęsta i dużą kroplę napoju. Uważa się, że niski poziom jakości i niskiej jakości, spadek koniak od dołu odpływu na ścianach.
 2. Wlewa się do kieliszek brandy pewnej liczby, konieczne jest, aby oprzeć kciuk jednej z jej stron. Następnie trzeba spojrzeć na niego przez szklaną ścianę. Poprzez koniak napój powinien być widoczny odcisk palca. Oznacza to, że koniak doskonałej jakości.
 3. Konieczne jest, aby kręcić kieliszek brandy w ręku i patrzeć na nią, zarówno na ścianach kapać sączyć drinka. Idealnie należy to zrobić powoli, tworząc większe krople.

Eksperci powiedzieć, jak wybrać dobry koniak

Istnieje kilka dość prostych sposobów, aby wybrać wspaniały napój. Koniak Rosja (pięć gwiazdek) nie jest tanie. Chociaż czasami za dobre pieniądze można kupić namiastkę nieznanego pochodzenia. Eksperci twierdzą, że jest pożądane, aby kupić luksusowe pić w dużych supermarketach i sklepach, gdzie doświadczony sommelier zasugeruje i wybrać dla każdego klienta, co chce. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy żądać certyfikat jakości od sprzedawców dla danego gatunku koniak.

Przed płacisz wybranego zakupu, konieczne jest zbadanie butelkę. Powinno to być firma z podniesionym szkłem. Etykieta musi być przymocowany całkowicie płaskie, co więcej, niekoniecznie butelka brandy znaków akcyzy musi być obecna. Zwykle zdarzają się dwa: prowincjonalny i federalny. Pożądane jest, aby nie przejmują koniak etykietę, która wskazuje, że składa się z rektyfikacji alkoholu i różnych smakach. Butelkę należy zamknięty przez korek lub drewnianych wtyku sprasowanej kruszywa. Jest to warunek wstępny, na tej podstawie, można łatwo zidentyfikować fałszywe lub pierwotnego przed sobą.

Bardzo często koniak jest zapakowany w piękne pudełko lub specjalnymi rurami. Jest to konieczne, aby uzyskać butelkę i zobaczyć co wewnątrz napoju bursztynu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na przejrzystość w badaniu płynu koniak. Koniak muszą być wolne od osadów i zmętnienia. Jeśli po otwarciu butelki czujesz nietypowy zapach, nie krępuj się zwrócić go do sklepu i poprosić o zwrot pieniędzy.

Koniak jest preferowane przez wielu smakoszy. Jej przyjemny łagodny smak i lekki posmak będzie doskonałym dodatkiem do każdego wakacje lub znaczącego wydarzenia.