859 Shares 2647 views

recepty rabarbar

Bezcenny skarb rośnie … w ogrodzie!


– Co robisz, barbarzyńca!

Straszny krzyk był sprawiedliwy w tej samej chwili, kiedy podniósł motyka zachować korzenie łopianu nieznanej odmiany z jasnozielonej „serce” -list i soczyste łodygi.

– Nie rozumiem, co ty – zapisał się do „Greenpeace”, a teraz walczą o wolność chwastów na całym świecie?

– Sam! – czysto kobiece odparowała mój inny dywan. – To nie jest kubek, niektóre. Więc jest to rabarbar !!!

W rzeczywistości, w botanice ogrodu warzywnego, nie rozumieją tak dobrze. Ale pamięć historyka natychmiast usłużnie wyjął z głębi pożądanej rzeczywistości.

– Czekaj, mówisz o to, że wysuszony zielony pruski Korol Fridrih był gotów pokłonić się matka Katarzyny nogami przez cztery torby? Więc to jest również spożywane?

Na poparcie tego niejasne domysły żona natychmiast wyciągnął z antresolą „perła” biblioteki głównej – „Księga smacznej i zdrowej żywności”, 1953 edition.

– Tak, patrząc na receptur rabarbaru – zaszeleścił stronach kochanie. – Tu czytam i kształcić.

Przeczytaj może wynosić od zmierzchu do świtu. Jeśli się nie mylę, autorzy udało się tam zmieścić przynajmniej dwustu szczegółowych wytycznych dotyczących przygotowania i nabycia różnych rodzajów rabarbaru w. Okazuje się, że Friedrich i inni władcy wiedzieli dużo o świetnych właściwościach kulinarnych szypułek roślin. Rosyjscy carowie szczególnie umiłował go w zupie, zupa, buraki i haszyszu, który dał pikantny kwasowość. monarchowie europejscy, którzy żyli na kontynencie, a wręcz przeciwnie wolą jeść z niego przekąsek i dań głównych. Kucharze, sprawia sweep z głodnym nienasyconej francuskim sądzie, nawet odważył rzeczy rabarbar drób lub mięso karmienie go w sosie słodko-kwaśnym. Trzeba powiedzieć, że z każdym danie, nawet najbardziej wyrafinowane, sos wydawało się zbędne. Ale potem wszystko poszło do brytyjskiego zwrócił rabarbar w swoim ulubionym nadzieniem krajowym wszelkiego rodzaju wypieków. Tyle na trawie, tu i receptur rabarbaru!

– Ponieważ rabarbar jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne! – przypomniał sobie ochronników „kubki”. – To jest dobre dla serca. Co jeszcze? I pamiętam, pomaga na reumatyzm, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, choroby przewodu pokarmowego, otarcia, łuszczycę …

A jego nazwa nie pochodzi od słowa „ryk”, a słowo „wygładzić”, ponieważ ma gładkie grube łodygi. Roślina ta jest odpowiednia do diety, to po prostu Obazhaet dietetycy.

– Stop! – Ja się spieszyłem do przerwania lekarza rodzinnego. – Wróćmy do gotowania. Więc recepty rabarbar!

– Wybrałam! To jest – przepis rabarbar dżem. Weź kilogram rabarbaru i kilo cukru. Oczyścić skórę z łodygi, umyć, pokroić na kawałki i istnieje. Następnie umieścić je w garnku, wlać cukru i pozostawić na jeden dzień, aby dać sok. A potem, jak w przypadku zwykłego dżemu – umieścić na wolnym ogniu i gotować, mieszając od czasu do czasu. Jak wrze po upływie 15 minut, wylano do słoików.

Nie chcesz się zaciąć? Mam przepis na ciasto z rabarbarem. Nawiasem mówiąc, proste. Funt łodygi pokroić na kawałki i posypać szklance cukru. Godzina dać napar. Domagaj ciasto drożdżowe rozwałkować na blasze. A potem wszystko jak z ulubionej szarlotki. Umieścić górną część rabarbaru. Sok, który włożył, dodać pół szklanki kwaśnej śmietany i jajka i wlać tej mieszaniny ogonkach. Piec w piekarniku w temperaturze 200 C. Dobrze, spróbuj? Nawiasem mówiąc, tu piszą, że ponieważ jest to nadal możliwe, aby wino, a nawet piwo.

– To jest to! Dobra, rozwiązuje się: co gotować. Piwo … Zastanawiam się co to smakuje. – ostatnie zdanie już mruknąłem pod nosem i dodał, jakby mimochodem. – Start z masłem. Tylko książka nie jest ukryć. I nie zapomnij zostawić zakladochku … gdzie recepty rabarbaru.

Między nami, chłopcy, moje urodziny właśnie przedstawiony browar domowy. Spróbujmy że dla rabarbaru piwa!