550 Shares 7446 views

Czy ma znaczenie, czy kupić Rostest czy Eurotest Iphone

Przede wszystkim określmy, co jest rzeczywiście różnicą między urządzeniami Rostest lub Eurotest. Smartfony z prefiksem "Ros" na opakowaniu są certyfikowane do sprzedaży w Rosji, a smartfony z prefiksem "Euro" zostały wydane odpowiednio dla krajów europejskich. Wszystkie urządzenia importowane do Rosji w legalny sposób muszą posiadać certyfikat PCT. Kupując smartfon zaprojektowany w Europie, kupisz "szary telefon".

Niż to zagraża użytkownikowi, a co lepiej – urządzenie Rostest lub Eurotest?

Przede wszystkim kupując urządzenie, które nie jest certyfikowane dla naszego kraju, może się okazać, że smartfon będzie zorientowany na operatora europejskiego, a jego wykorzystanie w Rosji będzie niemożliwe. Oczywiście jest możliwe odblokowanie, ale z reguły nie jest tanie i niesie ze sobą pewne ryzyko. Również przez telefon Eurotest używany w Rosji nie jest objęty gwarancją producenta.

Wielu sprzedawców "szarych" urządzeń twierdzi, że tak nie jest, prowadząc fragment z oficjalnej strony internetowej firmy Apple, który mówi, że możesz ubiegać się o serwis gwarancyjny dla najbliższego autoryzowanego serwisu. To jest prawda. Jednakże firma Apple wykonuje tylko zobowiązania gwarancyjne wobec pierwszego nabywcy urządzenia, zgodnie z odpowiednimi umowami, które można również zobaczyć w oficjalnym dokumencie pomocy technicznej.

Jeśli masz w ręku "euro" wersję smartfonu, to w rzeczywistości nie jesteś pierwszy Właściciel – przed tobą ktoś kupił tę jednostkę w krajach UE i nielegalnie importował do Federacji Rosyjskiej, gdzie ją kupił. Oznacza to, że w autoryzowanym centrum serwisowym nawet nie będziesz zaakceptowany do diagnostyki i zostanie odrzucony serwis gwarancyjny. Wtedy ktoś powie, że w ramach gwarancji będzie się starał o naprawę urządzenia i nie zamierza, a cena dla 4 tysięcy mniej jest dla niego atrakcyjna.

Ale tutaj też mają swoje własne pułapki – urządzenie może nie tylko wymagać naprawy. Nadal jest coś takiego, co błąd fabryczny lub wadliwe działanie, które nie jest możliwe do naprawienia. W przypadku, gdy producent ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji, urządzenie zastępuje ten sam pracownik lub zwrot kosztów. Jeśli jesteś właścicielem aparatu produkowanego w Europie, wtedy będziesz pozbawiony takiej możliwości. Mędrzec płaci dwukrotnie, jak mówi dobrze znane przysłowie. Oczywiście, to do kupującego podjąć decyzję, kupić urządzenie Rostest lub Eurotest. Należy jednak rozważyć tę decyzję.

Jak odróżnić urządzenie Rostest lub Eurotest

Przede wszystkim zwróć uwagę na opakowanie urządzenia. Dokładne przeanalizowanie tego jest jedynym sposobem, bez aktywowania urządzenia, w celu ustalenia, czy telefon iphone Rostest lub Eurotest jest przed tobą.

Na pudełku muszą znajdować się napisy w języku rosyjskim. Również na etykiecie z kodem kreskowym powinny być dwie litery "RR". Jeśli możesz sprawdzić zawartość pudełka, zwróć uwagę na dostępność karty gwarancyjnej od oficjalnego dystrybutora urządzeń w Rosji. Należy zauważyć, że tylko firmy MTS i Megafon są zaangażowane w dostarczanie certyfikowanych urządzeń na terytorium naszego kraju. Te proste działania uniemożliwiają zakup bezzałogowego smartfona i pomogą uniknąć zbędnych problemów.