98 Shares 2263 views

Roach rybacka na wiosnę. Tackle, przynęty i przynęty na karaluchy

Roach, który jest popularnie nazywane sorozhkoy, ze względu na jego liczne w wodach rosyjskich jest jedną z najczęstszych ryb. Jednak, pomimo dużej populacji, duża liczba ryb, nie każdy udaje się go złapać. Co więcej, nie każdy kochanek umie złapać karalucha.


Wraz z nadejściem odwilży

Po wycofujące zimno, przychodzi czas, gdy, w opinii wielu, najłatwiej złapać ryby. Jednakże połowy wiosną na płocie nie zawsze jest skuteczne. Ryba ta jest aktywna przez cały rok. Zimowe połowów jest stopniowo zastępowany narzędzi połowowych lato, które mogą podjąć natychmiast po wystąpieniu scours w wodach rosyjskich.

Wędkarstwo wiosna płoć jako ocieplenie wody stopniowo się poprawia. Dziobanie staje się prawdziwą Zhoř przed tarłem. Ponieważ ryby w różnych częściach wód w rzekach na tarło nie jest w tym samym czasie, sprężyna i rybołówstwa może nastąpić w ciągu trzech miesięcy – od marca do końca maja. Wystarczy do tego konieczne jest, aby zmienić miejsce wędkowania.

Co do zasady, w wielu regionach tarło odbywa się na początku maja. A przed tym, jak wynika z informacji zwrotnych, rybacy przynęty złapany na tyle dużych, czasami sięgające do kilograma, a czasem wyższe.

Przed tarła ryb, gromadząc się w dużych stadach, to wpada do małych rzek i strumieni. Są one w ciągłym migracji ryb, tak aktywność obserwowano okresowo w różnych częściach danego akwenu. Nawet bogate uzupełniające środki spożywcze nie są w stanie długo utrzymać ryby w jednym punkcie.

Cechy połowów

Łapanie płoć wiosną (marzec) prowadzony jest w niewielkich głębokościach. Fakt ten wynika z faktu, że produkcja, pozostawiając mielizny, podgrzewana po zimie i szukasz paszy. W tej chwili najlepsze przynęty są uważane robaki Bloodworm.

Ponieważ woda powodziowa jest mętna na wiosnę i konsystencja przypomina galaretkę, przynęta zwykle okazuje się bezużyteczna. Daj tylko musi czystych rzek. Zazwyczaj wiele zastosowaniem tej mieszaniny piasku i gleby z suchym lądzie przynęty. Możliwe jest również, aby wymieszać je z odrobiną larwy ochotki paszowych, ale nie zawsze jest to stosowne, również przyciągnęła wiele małych drapieżnych.

Wzrok karaluch sprężyna komplementarne karmienia wymaga dokładnego dawkowania smaków. Na przykład w tym sezonie dobrej „pracy” niektórych esencji owocowych. Wielu wędkarzy również użyć zwykłego czosnku, mieszanie go w mieszaninie zasilającej.

miejsc catchability

Wielu wędkarzy zauważył, że wiosna w rzece płynie płoć często przylega do obszarów, gdzie rozpada się od brzegów dużych bryłach, z którego obraz „ogon” zamglenia. Takie miejsca są ryby wybiera powód: tu ogląda te organizmy żywnościowych że woda wypłukuje z ziemi. W związku z tym, wędkarstwo płoć na wiosnę może być bardzo wydajne, aby korzystać w staromodny sposób przyciąga zdobycz. Aby to zrobić, trzeba wziąć długi słupek, i zbierając je na dole, podnieś zawieszenie.

Podczas łowienia w wodach stojących przynętę trzeba rzucić trochę od punktu oswojonym, a następnie snap-pull pręta lub obracając szpulę. Surf fala przynosi jedzenie do brzegu, co przyciąga ryby. Bo doświadczeni wędkarze zawsze wybierać pozycję do połowu płoci przed wiatrem.

rozwiązania

Łapanie płoć wiosna zwykle idzie z pręta pływaka. A jeśli w nieruchomym połowów wody może być niemal taki sam punkt, a następnie podczas rybołówstwo jest w instalacji wymagającej osoby do częstych podróży. Nie mniej skutecznie złapać płoć przynęty sprężyny Donk. Jego wyposażenie muszą być różne nadwrażliwość. Walki do połowu tej ryby powinny mieć lekki pręt o długości czterech do sześciu metrów.

Jeśli połowu roach sprężynę będąc bezpośrednio od wybrzeża, główną żyłka musi być przywiązany do końcówek. Jeśli trzeba uzyskać odległość odlewniczą, wędkarz będzie musiał nie bardzo duży, ale na pewno inertialless cewka. Grubość linii jest to konieczne, ze średnicy 0,14-0,16 mm, i średnicę ołowiowo – w przedziale 0.1-0.12 mm.

Wielkość haczyka musi być określone przez wielkości przynęty. Łapanie płoć sprężynę na pływaka jest jeden, ale ważną cechą: jest to bardzo ważne, aby dokładnie ogruzit ostatni łowić przy najlżejszym dotyku ludzi natychmiast zauważone.

montaż przekładni

Sorozhka w marcu-kwietniu, dobrze złapany na zbieraczy lub podajników. Ważne jest, aby nie zrobić bardzo dalekie rzuty. Zazwyczaj Roach się do brzegu na tyle blisko, więc podajnik ptak lub ciężarek powinien być wybrany w celu maksymalizacji lekki.

Nic skomplikowanego, aby zebrać tam przekładnię typu feeder. Po prostu z przypadku dostaje linki formy i przechodząc do pręta. Należy zachować ostrożność podczas instalowania, obserwując cały czas do pierścieni współosiowość. Gdy pręt podajnik jest podniesiony, to konieczne jest, aby wyposażyć inertialess zwój, a następnie wkręcić przewód przez linię lub pierścień.

Wędkowanie na pływaka

Istnieją cztery rodzaje wędek. Po pierwsze koło zamachowe z oprzyrządowania którym połowy linii pustej jest dołączony do końcówki pręta. Stanowisko to pływak może rzucać o dwie długości. Drugi typ – Bolonia pręt z cewką i pierścieni. Pozwala także na długich rzutów, a przy większych odległościach niż wariant wyostrzenie. Pozostałe dwa typy float – match play i wtyczką – stosowane rzadziej. W pierwszym przypadku pręt jest wyposażony inertialess cewkę. Roach połowów na wiosnę tego sprzętu pochodzi z pływakiem przesuwnych. Wtyczki samego rodzaju dziewięciu różnych długiego drążka, wiele kolanek i obecności specjalnych podpór.

Dla rybołówstwa rekreacyjnego najlepsze są pierwsze dwie odmiany połowów na pływaka: wyostrzenie przekładniowe i lapdog. Ich zaletą jest to, że nie wymagają one dodatkowych, a niekiedy skomplikowanych urządzeń, a ponadto są one ruchome w transporcie. Ale najważniejsze: do połowu płoci, które znajdują się często w obszarach przybrzeżnych, z przekładnią na pływaka bardzo łatwo.

przynęta

Nieoczekiwanie, aby z całą pewnością powiedzieć, co w tym wód lepiej jest złapać karalucha, na początek konieczne jest, aby złapać. Cięcia ryby, trzeba zbadać zawartość jej żołądka, w zależności od tego, co widział, aby wybrać przynętę. Najlepsza przynęta działają promienie czerwone robaki, płoć ugryźć dobrze i robaki. Niektóre anglers hak przynęty skewer kulkĊ, która według nich coraz większą liczbę kęsami. Wczesną wiosną najlepiej jest płoć złapany na Bloodworm. Cienkie haki muszą być noszone z kilku larw. A gdy zły gryzienie, według specjalistów, pomagając różne kombinacje przynęty, albo tzw kanapkę.